Едно рамо за темплейт блогър?

profusion

New Member
Имам нужда от помощ?
стздавам си 3-ти блог в акаунта и искам да му сложа темплейт - резултата дава ми грешка на нова страница че не може?!
странно пробвах 10 темплейта и все така става, а 2 от тях вече съм ги инсталирал на другите 2 блога :shock:

някой ако иска да ми даде 1 рамо, да ми пише на лична gmail-a да го адна като админ да опита ако иска :( благодаря!
 
От: Едно рамо за темплейт блогър?

Изтрий блога и го направи отново и пробвай пак ;)
 
От: Едно рамо за темплейт блогър?

Изтрий блога и го направи отново и пробвай пак ;)


същото :( пак става така
 
От: Едно рамо за темплейт блогър?

реших си проблема качих темплейта през операта и стана, а с лисицата не ставаше :shock::shock::shock:
 
От: Едно рамо за темплейт блогър?

И при мен е ставало така... Като създам блог веднага не става, но на другия ден - няма проблеми. С firefox съм :)
 
От: Едно рамо за темплейт блогър?

Аз пък ползвам само Internet Explorer 7.0 за да си пиша и редактирам статиите, защото във WYSIWYG редакторите той форматира правилно кода:

HTML:
<strong> за почерняване
<em> за наклонен
<p> за нов ред и т.н.

Това отговаря на изискванията в съдържанието да има само семантика, а форматирането да е изнесено в отделен CSS файл. Докато останалите браузъри слагат или


HTML:
<b> за почерняване
<i> за наклонен
<br/> за нов ред и т.н.

или

HTML:
<span style="font-weight: bold;"> за почерняване
<span style="..."> за наклонен
<br/> за нов ред и т.н.

Това е така, защото Opera и Safari ползват код от Мозила - ето защо си приличат по някои бъгове. Ако си направите експеримент с някой изчистен WYSIWYG редактор (например този от сайта на Мозила http://www.mozilla.org/editor/midasdemo/), ще видите, че изброените форматират кода еднакво :) А дали да се ползва първия или втория вариант, се превключва през JavaScript кода на редактора.


Обаче има една подробност... тези P тагове за параграф ми правят мизерии, затова съм разрешил на Блогър да заменя новите редове с br и махам ръчно P-тата от HTML-а, иначе става кофти по другия начин. :(

Все пак в крайна сметка резултатът е точно този, който искам да постигна :) Утре пак ще пробвам да ползвам P тагове, защото не ми харесва всичко да е по стандарта, само новите редове да не са. Всъщност проблема май беше, че WYSIWYG-а не винаги превръщаше новите редове в P, а си ги оставяше нови редове - нещо такова...
 
Последно редактирано:

Горе