Запитване за хостинг

ishkitiev

New Member
Здравейте,
малко тъп и глупав въпрос, но какво е необходимо като оборудване, лицензи и друго за да се направи хостинг компания?
 
Лесно е, взимаш един евтин компютър втора ръка, шерваш с-то и се закачаш за някой безплатен wifi... и готово! Всеки който иска качва и сваля каквото си поиска.
 
Здравей. :) Хостинг компания не се "прави" много лесно, създава се с години труд. Трябват ти специалисти или поне познания- линукс, мрежи, хардуер. После ти трябва помещение- климатизирано, обезпрашено, с контрол на влагата във въздуха, снабдено с пожароизвестяване, пожарогасене и система за анализ на въздуха, охранителни системи. Също така ти трябва непрекъсваемо електрическо захранване- помещението трябва да се захранва от два различни трафопоста, най- добре от две различни подстанции, подкрепени с агрегат. Свързаността също е важна- поне два доставчика по оптика с независими трасета и гарантирани скорости, автономна мрежа с IP-та, регистринана в RIPE, До тук беше лесно. Купуваш UPS-и, суичове и сървъри, няколко километра кабел. Запретваш ръкави, монтираш шкафовете, UPS-ите, суичовете и сървърите и ги караш да работят заедно. Остават хилядите часове труд и безсъние, за да накараш всичко да работи правилно и да няма слаби места. Добре е да имаш екип по поддръжката, трябва да са търпеливи и със здрави нерви.Ако имаш клиенти и ти се работи, препоръчвам реселър акаунт, за да използваш ресурсите на някой, вече преминал през тези стъпки. Ако имаш още въпроси си добре дошъл в irc канала ни отново.
 
Боже боже, няколко КМ кабел ако искаш фрии ток от ЕОН директно от тяхната централа така съм по съгласен, аз имам уеб хостинг и ето как стават нещата

1. Можеш да започнеш с 1 Dedicated Server или по-евтино VPS
2. Трябва ти WHMCS най лесната система (може да се интегрира и с Wordpress)
3. Използвай тези услуги за реселърски програми https://www.resellerclub.com/ (Някой от големите БГ хостинг компании ги ползват)
4. Трябва ти Фирма (фирма грубо казано НИКОЙ няма да те бутне в началото лично мога да ти го гарантирам)
(Е разбира се ще има пост по моя дето ще се пробва да ме отсвири ама файда да си глеа работата ич не ми е )
5. Трябва ти CPanel (така ще ти кажат на 95% щот хората имат пари и си ги харчат) Аз използвам Virtualmin напълно безплатен и има същите опции и съм на 1000% обеден че клиентите ми ще останат доволни. ( Ти си решаваш кой панел да използваш )
6. Трябва да си инсталираш на машината: apache,mysql,phpmyadmin,virtualmin,malware cleaner и anti ddos .

НАЙ ВАЖНОТО: (Можеш да стартираш хостинг с малко пари стига да намериш всичко да е точно и да е надеждно.)
 
Боже боже, няколко КМ кабел ако искаш фрии ток от ЕОН директно от тяхната централа така съм по съгласен, аз имам уеб хостинг и ето как стават нещата
Кое от нещата, които съм казал не е вярно? Те и Телепоинт и Нетера кретат на VPS-и.
Аз изобщо не съм имал предвид уеб хостинг, защото това е несериозно според мен. Ние продаваме виртуални машини на хора като теб. Не продаваш картофи на пазара. Не може да очакваш коректни клиенти, които търсят най- тънката оферта и да им предлагаш безупречни услуги. Няма как да стане.
Ама не, отказвам да споря с хора, които не уважават чуждия опит.
Както виждаш съм дал съвет на човека да започне с реселър акаунт, за да не го прави по трудния начин. Ressellerclub имат добри оферти, но VPS-ите им са скъпи и няма кой да помогне при инсталацията на сървърни приложения. Оправяш се сам и толкова.
Споделям опит, който повечето хора биха запазили за себе си и не се притеснявам, че не го оценяваш. Когато стигнеш до момента да си обзаведеш собствено сървърно помещение ще разбереш какво имам предвид относно километрите кабели. :) Без да се заяждам, искрено ти пожелавам успех с уеб хостинга.
 
Последно редактирано:
Кое от нещата, които съм казал не е вярно? Те и Телепоинт и Нетера кретат на VPS-и.
Аз изобщо не съм имал предвид уеб хостинг, защото това е несериозно според мен. Не може да очакваш коректни клиенти, които търсят най- тънката оферта и да им предлагаш безупречни услуги. Няма как да стане.
Ама не, отказвам да споря с хора, които не уважават чуждия опит.
Както виждаш съм дал съвет на човека да започне с реселър акаунт, за да не го прави по трудния начин. Споделям опит, който повечето хора биха запазили за себе си и не се притеснявам, че не го оценяваш. Когато стигнеш до момента да си обзаведеш собствено сървърно помещение ще разбереш какво имам предвид относно километрите кабели. :) Искрено ти пожелавам успех с уеб хостинга.
Човек чуваш ли се какво говориш ? Телепойнт кретали на ВПС-и ... отвори галерията им и разгледай, няма да споря за друго.
 
valve, дори не разбра иронията ми. Ти си твърдо решен да се заяждаш, приключвам с теб.
Ishkitiev, ако имаш желание да се занимаваш с хостинг може да ти помогнем и да конфигурираме заедно виртуалната машина, която ти предоставихме по- рано днес. :) Ако имаш въпроси заповядай в irc канала ни.
 
Боже боже, няколко КМ кабел ако искаш фрии ток от ЕОН директно от тяхната централа така съм по съгласен, аз имам уеб хостинг и ето как стават нещата

1. Можеш да започнеш с 1 Dedicated Server или по-евтино VPS
2. Трябва ти WHMCS най лесната система (може да се интегрира и с Wordpress)
3. Използвай тези услуги за реселърски програми https://www.resellerclub.com/ (Някой от големите БГ хостинг компании ги ползват)
4. Трябва ти Фирма (фирма грубо казано НИКОЙ няма да те бутне в началото лично мога да ти го гарантирам)
(Е разбира се ще има пост по моя дето ще се пробва да ме отсвири ама файда да си глеа работата ич не ми е )
5. Трябва ти CPanel (така ще ти кажат на 95% щот хората имат пари и си ги харчат) Аз използвам Virtualmin напълно безплатен и има същите опции и съм на 1000% обеден че клиентите ми ще останат доволни. ( Ти си решаваш кой панел да използваш )
6. Трябва да си инсталираш на машината: apache,mysql,phpmyadmin,virtualmin,malware cleaner и anti ddos .

НАЙ ВАЖНОТО: (Можеш да стартираш хостинг с малко пари стига да намериш всичко да е точно и да е надеждно.)


Не думай.....
 
1. Нямам общо с Бобсони Лещи и прочие
2. Кой от вас има уеб хостинг че знаете как стават нещата?
3. Аз имам уеб хостинг и му предлагам най-лесният вариант като за начало
4. Толкова сте спрели че гледате само как да се лигавите с човека и да го объркате тотално ма като ви чета коментарите с тия 100 хилядни КМ кабели и незнам си ЩО още пази боже сляпо да прогледа .................
 
Пак да се повторя... не думай
 
2. Кой от вас има уеб хостинг че знаете как стават нещата?
3. Аз имам уеб хостинг и му предлагам най-лесният вариант като за начало

Като гледам коментиращите, поне двама имат и се занимават с хостинг. Нямам теб предвид.
 

Горе