Запитване за Blogger.. как да махна тайтъла на блога от статиите ми?

monefff

Well-Known Member
Здравейте,

Имам едно запитване.. отностно blogger.com
Примерно: Името на блога ми се казва "Яките телефони!"
И.. пиша някаква статия за iphone5.. да кажем, че статията се казва " "революцията" на iphone5"..
И решавам да я споделя във фейсбук..
Обаче.. вижте какво се получава като тайтъл във фейсбук..

"Яките телефони!: "революцията" на iphone5"

Как мога да премахна това "Яките телефони!:" от фейсбук ?
Тоест, искам като си споделя статията, да ми се споделя самото име на статията, а не името на блогът ми и след това статията..

Поздрави,
Симеон
 
От: Запитване за Blogger.. как да махна тайтъла на блога от статиите ми?

Първо намираш този ред в темплейта:

Код:
<title><data:blog.pageTitle/></title>

И го заменяш с това:

Код:
<b:if cond='data:blog.url == data:blog.homepageUrl'>
<title><data:blog.pageTitle/></title> 
<b:else/> 
<title><data:blog.pageName/></title> 
</b:if>

Не съм го пробвал, но вероятно ще работи.
 
От: Запитване за Blogger.. как да махна тайтъла на блога от статиите ми?

"Яките телефони!: "революцията" на iphone5"

Как мога да премахна това "Яките телефони!:" от фейсбук ?

Другият начин: нали може да редактираш заглавието на споделения материал, преди да го пуснеш! Просто поправи заглавието и си OK!
 
От: Запитване за Blogger.. как да махна тайтъла на блога от статиите ми?

За да можеш да редактираш кода трябва да избереш някои от статичните дизайни. Проблема е че като оправиш мета таговете трябва и целия дизайн да се преправи за да стане user-friendly.
И аз мислих да оптимизирам сайта както трябва, но реших че не си струва времето за сателитен блог.
Вместо това оставих един от динамичните дизайни и почнах да поствам по 3-4 статии на ден и има някакъв положителен ефект в трафика.
Опция за инсталиране на шаблон за дизайн не виждам, ако някой знае, може да сподели.
 
От: Запитване за Blogger.. как да махна тайтъла на блога от статиите ми?

Първо намираш този ред в темплейта:

Код:
<title><data:blog.pageTitle/></title>

И го заменяш с това:

Код:
<b:if cond='data:blog.url == data:blog.homepageUrl'>
<title><data:blog.pageTitle/></title> 
<b:else/> 
<title><data:blog.pageName/></title> 
</b:if>

Не съм го пробвал, но вероятно ще работи.
Благодаря! Стана!

Другият начин: нали може да редактираш заглавието на споделения материал, преди да го пуснеш! Просто поправи заглавието и си OK!
Загалвието си е самото заглавие.. просто като се сподели линка, се получава тайтъла на блога.. а това не ми върши работа :))
 
От: Запитване за Blogger.. как да махна тайтъла на блога от статиите ми?

Загалвието си е самото заглавие.. просто като се сподели линка, се получава тайтъла на блога.. а това не ми върши работа :))

Когато споделяш нещо във Facebook можеш да редактираш заглавието като кликнеш върху него.
 
От: Запитване за Blogger.. как да махна тайтъла на блога от статиите ми?

Когато споделяш нещо във Facebook можеш да редактираш заглавието като кликнеш върху него.

Ми и аз това му казах, но за мен е непонятно, той ли не може да обяснява какво иска или ние не обясняваме точно...? Питам се какво сложно има да кликнеш на заглавието и да го редактираш? Това си е в основите на интернета: стрелката на мишката минава през заглавието и става на ръчичка: значи е линк, при това има ефект и се оцветява в поле за редакция, достатъчно са подсказали от фейсбук, просто си го пишеш както ти харесва и това е.

Друг е въпроса вече ако е активирал някаква програма, която му поства автоматично статиите от блога във фейса...
 
От: Запитване за Blogger.. как да махна тайтъла на блога от статиите ми?

Когато споделяш нещо във Facebook можеш да редактираш заглавието като кликнеш върху него.

Знам го това, но това не ми върши работа, защото имам някой фейсбук групи, на които се публикува автоматично, и няма как да се цъкне преди да се публикува.
И защо трябва да си усложняваме живота с толкова много движения, като с 1 ред код се оправя всичко :)

Ми и аз това му казах, но за мен е непонятно, той ли не може да обяснява какво иска или ние не обясняваме точно...? Питам се какво сложно има да кликнеш на заглавието и да го редактираш? Това си е в основите на интернета: стрелката на мишката минава през заглавието и става на ръчичка: значи е линк, при това има ефект и се оцветява в поле за редакция, достатъчно са подсказали от фейсбук, просто си го пишеш както ти харесва и това е.

Друг е въпроса вече ако е активирал някаква програма, която му поства автоматично статиите от блога във фейса..
.


Именно ;)
 

Горе