Защита на сайтове.

От: Защита на сайтове.

Благодаря много за информацията! Със сигурност ще ми послужи в бъдеще.
 
Услуга за проверка на сайт, изчистване на хакнати сатове и защита от хакери, може да видите на адрес http://GanMax.com
 
Много зле написано, да не говорим, че даваш за пример mysql_query, което е deprecated...

Да не говорим,че e deprecated от версия 5.5.0 която е изязла 20 Jun 2013, а постът е от 2012...
Също така, това че е deprecate-нат не означава че не се ползва или че няма системи, които не се поддържат и го използва.

Иначе съгласен съм, доста зле е написано :)
 
Да не говорим,че e deprecated от версия 5.5.0 която е изязла 20 Jun 2013, а постът е от 2012...
Също така, това че е deprecate-нат не означава че не се ползва или че няма системи, които не се поддържат и го използва.

Иначе съгласен съм, доста зле е написано :)

"The manual has contained warnings against its use in new code since June 2011."
 
Какво значение има дали въобще е deprecated, след като не е secure и това, че тогава е депрекейтед не значи, че допреди това е било сигурно ( mysql ). Не е сериозно в тема защита от сайтове да се дава за пример нещо, което не е сигурно.
 
...даваш за пример mysql_query, което е deprecated...
Какво значение има дали въобще е deprecated..
Сам си противоречи.

И ако ще ми даваш някакви аргументи не ми копрай някакво мнение на някой в stackoverflow, а ми покажи тези warning-и в php manual-a.

И дори да ги е имало, това не означава, че не се е ползвало - напротив. По време на писането на този пост mysql функциите се ползваха навсякъде. Също ги ползвах и аз. А относно дали е било сигурно или не, то ако ти не си валидираш и нормализираш входните данни, каквито и функции, методи и класове да ползваш все тая(образно казано) ;)
 
Пиша последно и повече няма да се занимавам да доказвам кой е прав и кой е крив.
Изтеглих рандом стара версия от 2012 година на WordPress(3.4) - там ползват mysql функции-те
 
Едитни си мнението тогава, и обясни на хората да ползват PDO, ако искат всичко да им е точно. Чак сега видях, че ти си автора на темата. Едитни си простотиите.
 
Едитни си мнението тогава, и обясни на хората да ползват PDO, ако искат всичко да им е точно. Чак сега видях, че ти си автора на темата. Едитни си простотиите.

Защо да използват PDO, може да използват Mysqli :)

И няма да си едитна простотиите, нямам време. Но като имаш такъв мерак напиши един хубав пост, и ако ми хареса ще линкна към него.
 
Как да нямаш време като ми написа5-6 отговора, вместо да ми отговаряш да беше едитнал всичко
 
От: Защита на сайтове.

Ако дадеш и някои насоки за защита на персоналния компютър, ще е супер, че това ми е голяма грижа.
Един съвет само мога да ти дам. Всъщност три са.

Първо: Не си дръж нищо на компа. Нито снимки, нито файлове, нито пароли. Да е опразнен. Всичко на офлайн диск или флашки да се държи.

И второ: Да се слага firewall надежден на компота, да се ползва VPN като влизаме наляво надясно, и да не се тегли нищо от торенти или съмнителни сайтове.

Третото: Слагай си 2-step на PayPal-a и на Крипто Уолетите.
 
Доста полезна тема, от приятелят ми знам обаче, че ако на един сайт не му се прави редовен пенетрейшън тест и е outdated, може да бъде пробит много лесно заради разни outdated plugins и т.н.
 

Горе