Защо НЕ пиша статии за 10 лв.

Цената на една статия е много относителна, а и зависи в какви отношения си с работодателя. Ако имате дългосрочно сътрудничество, няма как да не намалиш сумата.

Най-важното е да си разпределяш правилно времето. С опита се научаваш кое да игнорираш и кое да приемеш. Напоследък работя по теми, които ме влекат и пиша изключително бързо и лесно. Именно това е причината, поради която свалям с една идея цената, но пък правя нещо с кеф, а и не ми отнема много време. По-добре е да създам увлекателна статия на тема, от която разбирам, пък било то и на по-ниска цена, отколкото тепърва да се информирам и да си губя времето с отделяне на факти и събития.
 
Съгалсен съм с Калоян! Много зависи от това дали имаш интерес към зададената тема и от количестовото, разбира се. По-голяма поръчка - по-голяма отстъпка.
 
Интересното е, че след ъпдейта "Колибри" на Гугъл... все по-ценно става полезното и интересно за потребителя съдържание. Прави ми впечатление, че се класират по - добре статии написани на достъпен - "народен" език, отколкото статии с научен висок стил.
Все пак, нали целта на търсачките е да представят на потребителя "най-важното" за това, което го интересува и търси :) Това може да е и целта на второ място (след тази да вземат пари от рекламодателите), но е така.
И като стана дума за рекламодатели и писане на статии с уникално съдържание... Много е хубаво тези, които искат да им се напишат подобни статии, да си направят простата сметка - колко импресии ще имат за 5лв., за 10лв., за 20лв., ... за 200лв., ако щете.
И какво става, след като баланса в Google Ads стигне 0 лв.? А колко ще е разхода за Google Ads за 1 година? За 10 години?
Наскоро ми попадна един подобен индивид в друг форум (няма да му споменавам ник-а, защото има регистрация и тук), който търсеше някой да му направи сайт с 5-6 страници, форма за контакти, админ панел и срок за изработка на сайта 2 дни за 150лв.
Напред петокласници! 🤣
По-интересното е че имаше двама-трима ...ентусиасти, откликнали на това безумие, но и на децата е ясно че като предлага 150 лв., и сайта ще е като за 150 лв. Инсталация на WP или друг CMS, някоя "куца" тема, която няма да бъде преведена, плъгин - и той на инглиш,
а подзаглавието ще е "Поредният WordPress сайт" - ето така се прави: 🤣
Screenshot_7.jpg

Същото е и със статиите с уникално съдържание.
При написването на такава, гордият и собственик/поръчител ще се сдобие с нещо, което след момента на публикуването му ще му изкарва пари безплатно, без нужда да зарежда баланс в Google Ads.
 
Последно редактирано:
Все пак, нали целта на търсачките е да представят на потребителя "най-важното" за това, което го интересува и търси :) Това може да е и целта на второ място (след тази да вземат пари от рекламодателите), но е така.
И като стана дума за рекламодатели и писане на статии с уникално съдържание... Много е хубаво тези, които искат да им се напишат подобни статии, да си направят простата сметка - колко импресии ще имат за 5лв., за 10лв., за 20лв., ... за 200лв., ако щете.
И какво става, след като баланса в Google Ads стигне 0 лв.? А колко ще е разхода за Google Ads за 1 година? За 10 години?
Наскоро ми попадна един подобен индивид в друг форум (няма да му споменавам ник-а, защото има регистрация и тук), който търсеше някой да му направи сайт с 5-6 страници, форма за контакти, админ панел и срок за изработка на сайта 2 дни за 150лв.
Напред петокласници! 🤣
По-интересното е че имаше двама-трима ...ентусиасти, откликнали на това безумие, но и на децата е ясно че като предлага 150 лв., и сайта ще е като за 150 лв. Инсталация на WP или друг CMS, някоя "куца" тема, която няма да бъде преведена, плъгин - и той на инглиш,
а подзаглавието ще е "Поредният WordPress сайт" - ето така се прави: 🤣
Виж файлът 30028

Същото е и със статиите с уникално съдържание.
При написването на такава, гордият и собственик/поръчител ще се сдобие с нещо, което след момента на публикуването му ще му изкарва пари безплатно, без нужда да зарежда баланс в Google Ads.
Е аз пък съм ги виждал, и то да ти кажа съвсем неотдава как някакви фирмички си кихат по 200 лв. месечен абонамент хостинг + поддръжка за точно такова сайтче от няколко странички.
 
Е аз пък съм ги виждал, и то да ти кажа съвсем неотдава как някакви фирмички си кихат по 200 лв. месечен абонамент хостинг + поддръжка за точно такова сайтче от няколко странички.
Аз много уважавам българските поговорки. В случая визирам тази с баницата, но защо пък да не вземат от друга гледна точка?
Въпросът тук е кой взема най-накрая и колко ;)
Сигурно ще се учудиш страшно много, ако ти кажа че всички данъци, в проценти са сума от около 118% /някой да ме поправи, ако греша/, а знаеш ли това какво означава?
Означава, че трябва задължително да имаш фирма, регистрирана на едни острови, ако не си мазохист...
Още по-интересно е, че 99,9% от хората са приели, че една хартия или дигитална единица без покритие имат някаква стойност, а не просто изразяват такава, но без да я имат.
Имаш принтер - нямаш проблем?
Хората са глупави! Това пише в една от любимите ми книги и е ужасяващо вярно.
Но, това е дълга и скучна тема.
 
Аз много уважавам българските поговорки. В случая визирам тази с баницата, но защо пък да не вземат от друга гледна точка?
Въпросът тук е кой взема най-накрая и колко ;)
Сигурно ще се учудиш страшно много, ако ти кажа че всички данъци, в проценти са сума от около 118% /някой да ме поправи, ако греша/, а знаеш ли това какво означава?
Означава, че трябва задължително да имаш фирма, регистрирана на едни острови, ако не си мазохист...
Още по-интересно е, че 99,9% от хората са приели, че една хартия или дигитална единица без покритие имат някаква стойност, а не просто изразяват такава, но без да я имат.
Имаш принтер - нямаш проблем?
Хората са глупави! Това пише в една от любимите ми книги и е ужасяващо вярно.
Но, това е дълга и скучна тема.
Май би ме очудило, ако хората осъзнаят че са хора. Дали, ще са в ролята на гайки, болтове или зъбчатки, уплътнения и т.н., и че имат някаква реална стойност в цялата програма. Ако имат де. Щото като гледам въртят самостоятелно във въздуха. И направо не задвиждват нищо, освен мераци. Не знам как да ти го кажа в момента.
 

Горе