За Адуорд и Адсенс НЕ е задължителна регистрацията по ДДС

От: За Адуорд и Адсенс НЕ е задължителна регистрацията по ДДС

От както прехвърлиха всички към Г. Ирландия мина повече от половин година има ли достоверен случай до момента на някой данъчните да са му съставили акт за не внесено ДДС или за това че не се е регистрирал по ДДС. Аз поне не знам за такъв случай а ако беше така още първите два месеца щеше да лъсне невнасянето на ДДС-то и някой щеше да изпищи за назидание
 
От: За Адуорд и Адсенс НЕ е задължителна регистрацията по ДДС

Въпроса е какво правим ако не сме регистрирани по ДДС и гугъл отказват да ни го начислят? Излиза, че те са се объркали нещо?

Сключваш договор с Google, в който вероятно пише, че си длъжен да си плащаш данъците в страната, където живееш и дължиш данъци. Според този договор няма начин да не си регистриран, защото ако не си регистриран няма как да платиш данъка, а в договора пише, че трябва да го платиш. В действителност не съм чел договора, но това да си плащаш данъците е стандартна клауза, която се пише в такива договори и не вярвам да са пропуснали да го направят. Значи си нарушител, ако не изпълниш задължението по договора и не си платиш данъците (нарушаваш не само договора си, но и данъчното законодателство).
 
От: За Адуорд и Адсенс НЕ е задължителна регистрацията по ДДС

Ако двамата с теб сключим договор че ти ще купуваш реклама от мен и ще си плащаш данъците и аз като регистриран по ДДС не ти ги начисля и не ги внеса според теб кой ще бъде ебан от данъчните
 
От: За Адуорд и Адсенс НЕ е задължителна регистрацията по ДДС

В договора обикновено се пише "дължимите данъци" -т.е. ако данъците не са дължими не трябва да се плащат. А примерът ти не е коректен, защото не казваш дали няма да платиш дължими от теб данъци или няма да платиш данъци, които не са дължими от теб.
 
От: За Адуорд и Адсенс НЕ е задължителна регистрацията по ДДС

Много си прав но в случая данъкът е дължим от този който продава защото е длъжен да го събере от купувача и да го внесе и ако не го направи данъчните им е през оная работа дали между двамата има сключен договор в който пише че данъците ще се платят и внесат от купувача.
 
От: За Адуорд и Адсенс НЕ е задължителна регистрацията по ДДС

В случая с AdWords когато лицето, което плаща за реклама го прави с цел икономическа облага (а не за благотворителност) ДДС-то не е дължимо от Google.

AdWords: Данъци
Прилага ли се ДДС при Google AdWords?
Защо не се начислява ДДС върху разходите ми в AdWords?

Защо не се начислява ДДС върху разходите ми в AdWords?

Ако отговаряте на следните две условия, върху разходите Ви в AdWords не се начислява ДДС. Въпреки това сте задължени да се регистрирате по ДДС и дължите данък върху разходите си в AdWords по местната ставка на държавата - членка на Европейския съюз (ЕС), в която се намирате. Това съответства на изискването на член 21.1(б) от Шеста директива на Съвета.
I. Фирменият Ви адрес е в ЕС, но извън Ирландия.
II. Рекламирате с AdWords със стопанска цел.
Използването на AdWords със стопанска цел означава, че се стремите да получите икономическа изгода чрез популяризирането на стоки или услуги. Повечето рекламодатели използват AdWords с такава цел. Към тях спадат партньори, еднолични търговци, лица на свободна практика, съдружия и др.
Ако горепосочените условия се отнасят за Вас, въведете данните си за ДДС на страницата Предпочитания за плащане (в раздела Таксуване). Това ще гарантира, че профилът Ви отразява правилния статут по ДДС.
Ако горепосочените условия не се отнасят за Вас, вижте критериите за рекламодателите, върху чиито разходи в AdWords трябва да се начислява ДДС.
Ако смятате, че неправилно начисляваме или не начисляваме ДДС върху разходите Ви в AdWords, моля, актуализирайте статута си по ДДС, като попълните този формуляр.
Имайте предвид, че Google AdWords не може да консултира рекламодателите от ЕС относно ДДС. За въпроси относно регистрирането по ДДС в държавите - членки на ЕС, се обърнете към данъчния си консултант или към служител в агенцията за приходите.
 
От: За Адуорд и Адсенс НЕ е задължителна регистрацията по ДДС

Защо не се начислява ДДС върху разходите ми в AdWords?
Ако отговаряте на следните две условия, върху разходите Ви в AdWords не се начислява ДДС. Въпреки това сте задължени да се регистрирате по ДДС и дължите данък върху разходите си в AdWords по местната ставка на държавата - членка на Европейския съюз (ЕС), в която се намирате. Това съответства на изискването на член 21.1(б) от Шеста директива на Съвета.

I. Фирменият Ви адрес е в ЕС, но извън Ирландия.

II. Рекламирате с AdWords със стопанска цел.

Използването на AdWords със стопанска цел означава, че се стремите да получите икономическа изгода чрез популяризирането на стоки или услуги. Повечето рекламодатели използват AdWords с такава цел. Към тях спадат партньори, еднолични търговци, лица на свободна практика, съдружия и др.

Този цитат от Г. би трябвало да прекрати всякакви спорове относно това трябва ли регистрация или не - само че има една малка странна подробност Г. се позовават на 6-та директива на ЕС която е отменена през 2006г. !!! и на на нейно място е приета новата Директива № 2006/112/ЕС
За това има един лаф на табелки не вервайте
 
От: За Адуорд и Адсенс НЕ е задължителна регистрацията по ДДС

От тази страница: http://adwords.google.com/support/aw/bin/answer.py?hl=bg&answer=166155

Ако отговаряте на едното или и на двете от следните условия, автоматично начисляваме ДДС върху разходите Ви в AdWords.
I. Фирменият Ви адрес е в Ирландия.
....

II. Данъчният Ви статут е ,,личен", а фирменият Ви адрес е в ЕС.
По точка II - този данъчен статут "личен" не означава ли точно физически лица, без регистрация по ДДС?
 
От: За Адуорд и Адсенс НЕ е задължителна регистрацията по ДДС

Ето още нещо интересно от сайта на Г.
Как да си самоначислявам ДДС?
Ако използвате Google AdWords със стопанска цел и фирменият Ви адрес е в ЕС, но извън Ирландия, отговаряте на изискванията за самоначисляване на ДДС.

За да започнете да си самоначислявате ДДС:

Най-напред трябва да се регистрирате по ДДС на адрес http://europa.eu/.
След това въведете данните си по ДДС заедно с получения номер на страницата ,,Предпочитания за плащане".
След като изпълните втората стъпка, автоматично ще спрем да начисляваме ДДС върху плащанията Ви в AdWords. (Начисляваме ДДС по ставката на Ирландия, и го внасяме в Ирландската данъчна служба, тъй като европейската централа на Google се намира в Дъблин.)

От този момент нататък ще отговаряте за начисляването на ДДС върху плащанията си в AdWords и внасянето му в данъчната служба на собствената си държава-членка на ЕС по съответната ставка. Моля, свържете се със съответната данъчна служба, ако се нуждаете от помощ относно процедурата.

Забележка: Ако попадате в категорията потребители, които самоначисляват ДДС, възможно е да отговаряте на условията за възстановяване на данъка, който Ви е начислен за предходни периоди.

Обърнете внимание че за да не ти начисляват ДДС е необходимо да направиш една регистрация и една промяна на данните си в профила си на Адуорд и едва след това те ще спрат да ти начисляват ДДС и тн.
Което ме наведе на следната мисъл някой до сега получил ли е фактура от Г. Адуордс в която да не е начислено ДДС или само си чешеме езиците за спорта защото сега си погледнах профила там на времето съм посочил че ще използвам Адуордс за бизнес сложил съм името на фирмата и имам спомен че бях посочил и ДДС номер на фирмата, който в момента липсва и полето е празно. В същото време до момента не съм получил нито една фактура от Г. от която да е видно дали са ми начислили ДДС или не, и ако не са на нейна база да си самоначисля ДДС
 
От: За Адуорд и Адсенс НЕ е задължителна регистрацията по ДДС

Аз фактури по пощата не съм получавал, обаче от тия в сайта изглежда като да не е начислено. Пише само цената на рекламата и под нея това:

* Services subject to the reverse charge - VAT to be accounted for by the recipient as per Article 196 of Council Directive 2006/112/EC
И това въпреки че си пише, че не съм въвеждал ДДС номер. Нито име на фирма, нито адрес за фактури... само че е за бизнес цели.


А те не казват ли, че спират да ти начисляват ДДС чак когато въведеш ДДС номер?
 
Последно редактирано:
От: За Адуорд и Адсенс НЕ е задължителна регистрацията по ДДС

Преди много време бях ползвал AdWords и не ми начисляваха ДДС.
От тази страница: http://adwords.google.com/support/aw/bin/answer.py?hl=bg&answer=166155

По точка II - този данъчен статут "личен" не означава ли точно физически лица, без регистрация по ДДС?

В същност на онази страница, която цитираш пише съвсем друго. Такава точка II няма никъде (или поне аз не мога да намеря - търся без да имам акаунт в AdWords).

На тази обаче пише:
Защо се начислява ДДС върху разходите ми в AdWords?



Ако отговаряте на едно от следните условия, автоматично начисляваме ДДС върху разходите Ви в AdWords. Начисляваме ДДС по ставката на Ирландия, тъй като европейската централа на Google се намира в тази държава. Не забравяйте, че ставката за ДДС на Ирландия подлежи на изменения по усмотрение на ирландското правителство.
I. Фирменият Ви адрес е в Ирландия.
Google Ireland Ltd автоматично начислява ДДС върху разходите Ви в AdWords по текущата ставка на Ирландия без значение дали използвате AdWords със стопанска или нестопанска цел.
Ако сте освободени от ДДС в Ирландия по силата на член 13б за статута на освободените лица, моля, попълнете този формуляр, за да ни предоставите необходимата информация.
II. Рекламната Ви дейност с AdWords е с нестопанска цел и адресът Ви се намира в Европейския съюз (ЕС).
Използването на AdWords с нестопанска цел означава, че не се стремите да получите икономическа изгода чрез популяризирането на стоки или услуги. Имайте предвид, че повечето рекламодатели използват AdWords със стопанска цел. Към тях спадат партньори, еднолични търговци, лица на свободна практика, съдружия и др.
Ако нито едно от горепосочените условия не се отнася за Вас, разгледайте критериите за рекламодателите, върху чиито разходи в AdWords не трябва да се начислява ДДС.
Ако смятате, че неправилно начисляваме или не начисляваме ДДС върху разходите Ви в AdWords, моля, актуализирайте статута си по ДДС, като попълните този формуляр.
Имайте предвид, че Google AdWords не може да консултира рекламодателите от ЕС относно ДДС. За въпроси, свързани с регистрацията по ДДС в държавите-членки на ЕС, се обърнете към данъчния си консултант или към служител в агенцията за приходите.


Защо не се начислява ДДС върху разходите ми в AdWords?
I. Фирменият Ви адрес е в ЕС, но извън Ирландия.
II. Рекламирате с AdWords със стопанска цел.
 
От: За Адуорд и Адсенс НЕ е задължителна регистрацията по ДДС

В същност на онази страница, която цитираш пише съвсем друго. Такава точка II няма никъде (или поне аз не мога да намеря - търся без да имам акаунт в AdWords).

Хах да, като отваря страницата от друг браузър (нелогнат в гугъл) пише различни неща. С логнатия виждам това:

Защо се начислява ДДС върху разходите ми в AdWords?



Тъй като рекламодателите от Европейския съюз (ЕС) се обслужват от ирландския ни офис, начисляваме ДДС по ставката на Ирландия. Тази ставка подлежи на изменения по усмотрение на ирландското правителство. Ако отговаряте на едното или и на двете от следните условия, автоматично начисляваме ДДС върху разходите Ви в AdWords.
I. Фирменият Ви адрес е в Ирландия. Google Ireland Ltd автоматично начислява ДДС върху разходите Ви в AdWords по текущата ставка на Ирландия без значение дали данъчният Ви статут е на фирма или личен.
Ако сте освободени от ДДС в Ирландия по силата на член 13, буква б) за статута на освободените лица, моля, попълнете този формуляр, за да ни предоставите необходимата информация.
II. Данъчният Ви статут е ,,личен", а фирменият Ви адрес е в ЕС.
Ако нито едно от горепосочените условия не се отнася за Вас, вижте критериите за рекламодателите, върху чиито разходи в AdWords не се начислява ДДС. Ако се налага да промените статута си по ДДС, моля, уведомете ни чрез този формуляр.
Google не може да дава консултации относно ДДС. За въпроси относно регистрацията по ДДС се обърнете към данъчния си консултант или към служител в агенцията за приходите.
Другата страница също е малко по-различна:

Защо не се начислява ДДС върху разходите ми в AdWords?



Ако фирменият Ви адрес е в Европейския съюз (ЕС) и следните две условия се отнасят за Вас, върху таксуването Ви в AdWords няма да се начислява ДДС. Вместо това сте задължени да се регистрирате по ДДС и да плащате данъка върху разходите си в AdWords по местната ставка на държавата-членка на ЕС, в която се намирате. Това съответства на изискването на член 21, параграф 1, буква б) от Шеста директива на Съвета.
I. Фирменият Ви адрес е в ЕС, но извън Ирландия.
II. Данъчният Ви статут е ,,фирма".
Избирането на ,,фирма" като данъчен статут означава, че искате да получавате икономическа изгода от рекламната си дейност, като например повече приходи, продажби или регистрации. Повечето от рекламодателите в AdWords избират тази опция, включително партньори, еднолични търговци, лица на свободна практика, съдружия и други.
Ако горепосочените условия не се отнасят за Вас, вижте критериите за рекламодателите, върху чиито разходи в AdWords трябва да се начислява ДДС. Ако се налага да промените статута по ДДС на профила си в AdWords, моля, уведомете ни чрез този формуляр.
Забележка: Google AdWords не може да дава консултации относно ДДС. За въпроси относно ДДС се обърнете към данъчния си консултант или към служител в агенцията за приходите.
Странна работа....
 
От: За Адуорд и Адсенс НЕ е задължителна регистрацията по ДДС

аз мога да покажа трети вариант :))

Защо се начислява ДДС върху разходите ми в AdWords?



Ако отговаряте на едно от следните условия, автоматично начисляваме ДДС върху разходите Ви в AdWords. Начисляваме ДДС по ставката на Ирландия, тъй като европейската централа на Google се намира в тази държава. Не забравяйте, че ставката за ДДС на Ирландия подлежи на изменения по усмотрение на ирландското правителство.
I. Фирменият Ви адрес е в Ирландия.
Google Ireland Ltd автоматично начислява ДДС върху разходите Ви в AdWords по текущата ставка на Ирландия без значение дали използвате AdWords със стопанска или нестопанска цел.
Ако сте освободени от ДДС в Ирландия по силата на член 13б за статута на освободените лица, моля, попълнете този формуляр, за да ни предоставите необходимата информация.
II. Рекламната Ви дейност с AdWords е с нестопанска цел и адресът Ви се намира в Европейския съюз (ЕС).
Използването на AdWords с нестопанска цел означава, че не се стремите да получите икономическа изгода чрез популяризирането на стоки или услуги. Имайте предвид, че повечето рекламодатели използват AdWords със стопанска цел. Към тях спадат партньори, еднолични търговци, лица на свободна практика, съдружия и др.
Ако нито едно от горепосочените условия не се отнася за Вас, разгледайте критериите за рекламодателите, върху чиито разходи в AdWords не трябва да се начислява ДДС.
Ако смятате, че неправилно начисляваме или не начисляваме ДДС върху разходите Ви в AdWords, моля, актуализирайте статута си по ДДС, като попълните този формуляр.
Имайте предвид, че Google AdWords не може да консултира рекламодателите от ЕС относно ДДС. За въпроси, свързани с регистрацията по ДДС в държавите-членки на ЕС, се обърнете към данъчния си консултант или към служител в агенцията за приходите.
Защо не се начислява ДДС върху разходите ми в AdWords?



Ако отговаряте на следните две условия, върху разходите Ви в AdWords не се начислява ДДС. Въпреки това сте задължени да се регистрирате по ДДС и дължите данък върху разходите си в AdWords по местната ставка на държавата - членка на Европейския съюз (ЕС), в която се намирате. Това съответства на изискването на член 21.1(б) от Шеста директива на Съвета.
I. Фирменият Ви адрес е в ЕС, но извън Ирландия.
II. Рекламирате с AdWords със стопанска цел.
Използването на AdWords със стопанска цел означава, че се стремите да получите икономическа изгода чрез популяризирането на стоки или услуги. Повечето рекламодатели използват AdWords с такава цел. Към тях спадат партньори, еднолични търговци, лица на свободна практика, съдружия и др.
Ако горепосочените условия се отнасят за Вас, въведете данните си за ДДС на страницата Предпочитания за плащане (в раздела Таксуване). Това ще гарантира, че профилът Ви отразява правилния статут по ДДС.
Ако горепосочените условия не се отнасят за Вас, вижте критериите за рекламодателите, върху чиито разходи в AdWords трябва да се начислява ДДС.
Ако смятате, че неправилно начисляваме или не начисляваме ДДС върху разходите Ви в AdWords, моля, актуализирайте статута си по ДДС, като попълните този формуляр.
Имайте предвид, че Google AdWords не може да консултира рекламодателите от ЕС относно ДДС. За въпроси относно регистрирането по ДДС в държавите - членки на ЕС, се обърнете към данъчния си консултант или към служител в агенцията за приходите.

Как да си самоначислявам ДДС?
Ако използвате Google AdWords със стопанска цел и фирменият Ви адрес е в ЕС, но извън Ирландия, отговаряте на изискванията за самоначисляване на ДДС.
За да започнете да си самоначислявате ДДС:

  1. Най-напред трябва да се регистрирате по ДДС на адрес http://europa.eu/.
  2. След това въведете данните си по ДДС заедно с получения номер на страницата ,,Предпочитания за плащане".

След като изпълните втората стъпка, автоматично ще спрем да начисляваме ДДС върху плащанията Ви в AdWords. (Начисляваме ДДС по ставката на Ирландия, и го внасяме в Ирландската данъчна служба, тъй като европейската централа на Google се намира в Дъблин.)
От този момент нататък ще отговаряте за начисляването на ДДС върху плащанията си в AdWords и внасянето му в данъчната служба на собствената си държава-членка на ЕС по съответната ставка. Моля, свържете се със съответната данъчна служба, ако се нуждаете от помощ относно процедурата.
Забележка: Ако попадате в категорията потребители, които самоначисляват ДДС, възможно е да отговаряте на условията за възстановяване на данъка, който Ви е начислен за предходни периоди.
Вижте списък с често задавани въпроси относно ДДС.
 
От: За Адуорд и Адсенс НЕ е задължителна регистрацията по ДДС

Аз проблема си го реших така - попълних им тоя формуляр http://adwords.google.com/support/aw/bin/request.py?contact_type=vat_change и писах, че е за нестопанска цел. Реално това, което рекламирам не се монетизира още, така че да се оправят :)

И преди малко получих тоя мейл:

Благодарим Ви, че се свързахте с нас.

Направихме съответните актуализации в профила Ви, така че той да отразява, че използвате AdWords за лични, нестопански цели. На сметката Ви в AdWords ще бъде начисляван ДДС по актуалния стандартен коефициент за Ирландия. Считано от 1 юли 2003 г., всички профили в AdWords с адреси за фактуриране в рамките на Европейския съюз (ЕС) подлежат на облагане с данък върху добавената стойност (ДДС). В допълнение, считано от 22 януари 2004 г., обслужването и таксуването на всички рекламодатели в ЕС се прехвърля от Google Inc. (със седалище в САЩ) към Google Ireland Ltd (ЕС). На рекламодатели, които използват AdWords с нестопанска цел, начисляваме ДДС по ставката на Ирландия (понастоящем 21%), тъй като европейската централа на Google се намира в тази държава. Ставката за ДДС на Ирландия подлежи на изменения по усмотрение на ирландското правителство.

Всяка промяна в данните Ви за плащане, като данни по ДДС или адрес за фактуриране, ще бъде отразена в бъдещите фактури.

За указания как да преглеждате фактурите в профила си, моля, посетете http://adwords.google.com/support/bin/answer.py?answer=77879&hl=bg.

За допълнителна информация относно ДДС, моля посетете: http://adwords.google.com/support/aw/bin/topic.py?hl=bg&topic=15973&from=47&rd=1

Ако имате допълнителни въпроси, моля, не се колебайте да се свържете отново с нас или посетете нашия Помощен център на адрес https://adwords.google.com/support?hl=bg, където ще намерите отговори на множество често задавани въпроси.



С уважение,
Виолета
И никъде не пише, че правят ревю на сайтовете (преди четох нещо такова в adwords).
Пък като се регна по ДДС и почна да ги монетизирам ще им пиша пак...
 
От: За Адуорд и Адсенс НЕ е задължителна регистрацията по ДДС

Най-добре да забравиш да им пишеш и да продължат да ти удържат ДДС. Така ще се спасиш от регистрацията. И най-важното - ще прецакаш държавата :)
 

Горе