За партньорството в бизнеса

krokodilla

New Member
Здравейте, искам да попитам как избирате своят партньор в бизнеса?
Били сте приятели или просто бизнеса ви свързва?
Имам една дилема ... от околко 6 месеца развивам с "партньор" бизнес и отначало всичко беше ок, но последните 2-3 месеца не полага големи усилия. Договорката беше 50/50 (разходи/приходи) но откъм време аз вкарвам 3-пъти повече от него. Другото момче си има и друг свой проект, който му отнема време, но реално "нашият" проект буксува здраво. Трудно го хващам да говорим за проекта и да правим другите съпътстващи неща.
Питам вие как бихте процедирали?
Да говорим за вдигане на моя процент или ...
 
Седнете и се разберете кой какво "дава" и кой какво "взема".
Въпросът е дали ти можеш да се справяш и сам без него и какво уникално качество носи той в това 50/50 съдружие.
Предложи му buy out.
 
Здравейте, искам да попитам как избирате своят партньор в бизнеса?
Били сте приятели или просто бизнеса ви свързва?
Имам една дилема ... от околко 6 месеца развивам с "партньор" бизнес и отначало всичко беше ок, но последните 2-3 месеца не полага големи усилия. Договорката беше 50/50 (разходи/приходи) но откъм време аз вкарвам 3-пъти повече от него. Другото момче си има и друг свой проект, който му отнема време, но реално "нашият" проект буксува здраво. Трудно го хващам да говорим за проекта и да правим другите съпътстващи неща.
Питам вие как бихте процедирали?
Да говорим за вдигане на моя процент или ...

Каквото и да правиш го прави сам.
Рядко нещата вървят много дълго както трябва.
Аз лично никога, ама никога повече не бих работил в съдружие.
По-добре ако стоят така нещата с общия Ви проект, откупи неговият дял и си действай :)
 
Много рядко партньорствата водят до някакви успехи.
За някой страничен проект - става, но не и за нещо амбициозно, което иска значителен ресурс от време и труд.
 
Много рядко партньорствата водят до някакви успехи.

То това всеки го знае и пак го научава и по трудния начин.
И ако питаш едната и другата страна всеки ще ти изкара доводи , че той е прав.

За някой страничен проект - става, но не и за нещо амбициозно, което иска значителен ресурс от време и труд.

Точно. Явно за автора на темата е основен или по-сериозен проект, а за партньора му е по-скоро страничен.


За това в начало се правят договорките и с най-малките подробности.
Идеалният вариант е да седнете и да се разберете, кой какви задължения има /ще има/ и ако трябва и предоговаряне на процентите от прихода или изкупуване на неговия дял.
Защото и на мен някой да ми предложи оферта, която ми се види печеливша и да прибирам 50% ще съм повече от доволен, особено с разговори от рода на аз ще върша това и това, а ти ще помагаш тука или когато имаш време.

Другите варианти са ясни.
Или разваляте седянката и кой от къде е, или си правиш твой проект и действаш основно по него, а по общия и на теб да ти е през К...
 

Горе