Идеи за име на социална мрежа?

luiziano

New Member
Здравейте!Знам че по принцип е глупаво да питам за такова нещо но повечето имена които измисля са заети.И вече май се изчерпах откъм идеи.Смятам името да е измислена дума-т.е може нищо да не означава,а самата мрежа няма да има определена тематика.
Та ви моля за помощ...ако ви се занимава дайте някакви имена които ви идват наум и които мислите че звучат добре:wink:Каквото и да е...
 
От: Идеи за име на социална мрежа?

Вчера се хванах да чета Камасутра и има адски много термини/имена, които звучат странно и е адски трудна за четене. Мисълта ми е, че можеш да отвориш няква подобна книга (ако ти се намира, ако не можеш да минеш през някоя книжарница) и да разгледаш странни думи, които за 80+% нищо не значат и да ти хрумне нещо от тях което да звучи добре. Термините/имената за които говоря са от рода на:
Госвами, Яшодхара, дхарма, артхма, Панчала, Удалака, Бабхравя, Аудалики и т.н.
 
От: Идеи за име на социална мрежа?

Да,определено е интересна идея!:)Благодаря
По принцип не искам да направя поредното копие на вече съществуващи сайтове и имена,но според мен по-лесно се запомня ако името е някакво такова(измислено)и само прави реклама на сайта.Поне аз така мисля де.
 
От: Идеи за име на социална мрежа?

Хващаш един латино-български речник и търсиш дума.
 
От: Идеи за име на социална мрежа?

Вчера се хванах да чета Камасутра и има адски много термини/имена, които звучат странно и е адски трудна за четене. Мисълта ми е, че можеш да отвориш няква подобна книга (ако ти се намира, ако не можеш да минеш през някоя книжарница) и да разгледаш странни думи, които за 80+% нищо не значат и да ти хрумне нещо от тях което да звучи добре. Термините/имената за които говоря са от рода на:
Госвами, Яшодхара, дхарма, артхма, Панчала, Удалака, Бабхравя, Аудалики и т.н.

и аз благодаря за идеята ........тъкмо е за такива като мен :wink: а и не е задължително според мен домейна да съдържа дума която характеризира сайта например на adidas сайта не е спортнистоки .сом
 

Горе