Идея за купуващите от дропшипъри продавачи на дребно

happyslacker

New Member
В анкетата От какво печелите пари онлайн има 9 души, които са казали, че се занимават с дропшипинг. Предполагам това значи, че продават на дребно стоки, които купуват от търговци, които предлагат услугата "дроп шипинг" (търговците, предлагащи услугата "дроп шипинг" изпращат стоката на клиента от името на търговеца на дребно, който им плаща).

Предложението ми е именно към тези търговци на дребно.

Може да съчетаете бизнес модела "дроп шипинг" с "афилиейт маркетинг".

Аз бих се съгласил да рекламирам продуктите на такива търговци чрез SEO (оптимизация за търсачки). Обаче най-важното ми условие за участие в такава сделка е отчитането на комисионните да не става по бисквитената технология (както е в ClickBank, CJ и др.).

Това може да стане само по един начин - когато афилиейтът получава комисионни за всички продажби, направени през сайта. За целта за всеки афилиейт трябва да има отделен сайт.

Сериозните афилиейт програми предлагат тази възможност на афилиейтите си (напр. CashBurners и CrocMint).

Ако все пак някой не е разбрал давам пример:

Търговецът на дребно има сайт (напр. amazon.com). Търговецът прави оборот $100 000 на ден, от които 30% е печалба. Печели $30 000 на ден.

Появяват се 20 специалисти по SEO. Правят се 20 сайта - по един за всеки специалист.

Всеки от тези сайтове започва да прави оборот по $100 000 на ден. Търговецът дава 20% от оборота като комисионна (т.е. две трети от печалбата) като по този начин печалбата му от 20-те сайта ще бъде 20 x $10 000 = $200 000.

Обърнете внимание, че след като търговецът започна да работи с афилиейти (специалистите по SEO) печалбата му скочи от $30 000 на $230 000 дневно!

В случай, че търговецът реши да се ползва бисквитената технология трудно ще намери афилиейти, които биха се съгласили, защото бисквитената технология има редица недостатъци както за търговеца (cookie stuffing), така и за афилиейтите (загуба на комисионни от изтрити бисквитки).
 
Последно редактирано:
От: Идея за купуващите от дропшипъри продавачи на дребно

не ти е лоша идеята ама ще правите конкуренция на основния сайт в Гугъл..:)

и трудно осъществима ми се струва ..
 
Последно редактирано:
От: Идея за купуващите от дропшипъри продавачи на дребно

В примера по-горе печалбата на търговеца от основния сайт е $30 000. Печалбата му от останалите сайтове е $200 000.

Дори и печалбата на основния сайт да падне до нула, печалбата от останалите сайтове е достатъчно висока за да компенсира това.

moneyquestions.jpg
(източник на картинката)

$200 000 ти задават въпрос: искаш ли ни? Ти какво ще избереш - да печелиш по $30 000 дневно и да не работиш с афилиейти или да печелиш поне $200 000 дневно? При такива големи печалби търговецът даже може да си затвори основния сайт и да инвестира в търсене на още афилиейти, които да му правят още продажби :)

не ти е лоша идеята ама ще правите конкуренция на основния сайт в Гугъл..:)

Не е задължително на сайтовете на афилиейтите да се продават точно същите продукти като на основния сайт на търговеца.
 
Последно редактирано:
От: Идея за купуващите от дропшипъри продавачи на дребно

Интересно предложение. Ще следя темата какво развитие ще има и може да се възползвам.
 
От: Идея за купуващите от дропшипъри продавачи на дребно

и трудно осъществима ми се струва ..

Трудната част вече е направена - търговецът вече е навлязъл в бизнеса. Предложението ми е към тези търговци, които вече продават успешно и искат да разширят дейността.

Интересно предложение. Ще следя темата какво развитие ще има и може да се възползвам.

Ти от кои си - търговците или афилиейтите?
 
От: Идея за купуващите от дропшипъри продавачи на дребно

Търговци, но за сега ще се въздържа а и SEO-то ми за сайтовете е добро, но никога не са излишни допълнителни пазари и продажби
 
От: Идея за купуващите от дропшипъри продавачи на дребно

Нали знаеш, че това (почти) няма да ти струва разходи? Единственото, което инвестираш е да се договориш с афилиейтите и да се разберете за продуктите и цените (ако вече имаш добре автоматизиран сайт може просто да го копираш като се коригира текста за да няма повтарящо се съдържание).

В коя държава продаваш?
 
От: Идея за купуващите от дропшипъри продавачи на дребно

Най-вече US , но разговора се изчерпа за момента, нямаме дума или фраза(колкото и слабо да е търсена), която да не е оптимизирана за продуктите, които предлагаме.
 
От: Идея за купуващите от дропшипъри продавачи на дребно

това би имало ефект да се прави ако сумите са наистина големи, както споменатите анпример, но ако са малко си е само загуба на време и пари, примерно аз за 100 - 200 / ден / източник не бих го правил

бисквитине не дават чак толкова големи загуби, работете с големи мрежи и всичко ще е ок

примерно ако загубите ти са около 10%, то на ниски суми това са съвсем малко пари, а за да се направи такова нещо е необходимо време и може би пари (не съм сигурен за последното, но време се губи)

спомена "Нали знаеш, че това (почти) няма да ти струва разходи? Единственото, което инвестираш е да се договориш с афилиейтите и да се разберете за продуктите и цените "

може и така да е но те трудно ще се съгласят и пак си е време, а и за малки суми поне сериозните в бранша няма да се съгласят според мен.
 
Последно редактирано:
От: Идея за купуващите от дропшипъри продавачи на дребно

Трудната част вече е направена - търговецът вече е навлязъл в бизнеса. Предложението ми е към тези търговци, които вече продават успешно и искат да разширят дейността.

Това което предлагаш не е разширяване на дейността, а смяна на модела на бизнеса, т. е. търговеца /фирмата/ да се превърне в афилиейт програма / от рода на горепосочените/ или в посредник със склад на едро/ дропшипър/, което не се знае до какво ще доведе. :)

Примерно wal-mart, които от години наред водят класацията Fortune 500 ..
вероятно доста специалисти работят за тях / и то не само СЕО /.. имат афилиейт програма, обаче традиционното - банери и т.н.... а процентите които дават на афилиейтите са възможно най-нищожните на света. :)
 
Последно редактирано:

Горе