Избор на банкова сметка за валутни преводи

htorbov

New Member
Здравейте,

В момента фирмената ми сметка е във Fibank и не заплащам такса за входящ превод за суми под 10,000 евро.
Предполагам повечето от вас са запознати със затрудненията на банката през последните дни.

Искам да бъда подготвен - ако евентуално положението в банката се влоши, къде биха ми предложили същите условия?
Също така ми харесва и банкирането им - може да се извършва от всякакво мобилно устройство, използвайки временен код.

Благодаря!
 
От: Избор на банкова сметка за валутни преводи

Не се поддавайте на това което слушате. ПИБ са много стабилни в момента, нещата могат да се влошат ако продължи да изплаща по 800 милиона на ден, тогава ще фалират. Но за да се спре това, трябва хората да спрат да си теглят парите.

Иначе ползвам ДСК, такса има за входящ международен превод, иначе ако ти пращат от България то изпращача плаща 1лв такса. Онлайн банкирането им, за мен, е най-доброто на Българска банка. Имат си уеб версия и апликация за смартфон.
 
От: Избор на банкова сметка за валутни преводи

Аз съм почти сигурен, че подобна банка е невъзможно да фалира.
Но все пак, благодаря за информацията, ще я имам в предвид, ако евентуално ситуацията се влоши.
 
От: Избор на банкова сметка за валутни преводи

Аз съм почти сигурен, че подобна банка е невъзможно да фалира.
Но все пак, благодаря за информацията, ще я имам в предвид, ако евентуално ситуацията се влоши.

Банката може да фалира, ако още седмица - две изплаща всеки ден по 800 милиона на своите вложители, както стана в Петък.
 
От: Избор на банкова сметка за валутни преводи

Ще се успокоят нещата според мен. ПИБ е много стабилна банка. Хората започват да се усещат, че ги гъбаркат.. ДАНО няма опашки утре.. Пази Жоже..
 
От: Избор на банкова сметка за валутни преводи

И аз съм с FIBANK и съм много доволен от банкирането им. Стискаме им палци.
 
От: Избор на банкова сметка за валутни преводи

Баси, хора, моля ви се! Никоя банка няма да фалира! Дори КТБ има активи над 7 милиарда лева, а със покупката на Креди Агрикол от преди месец тези активи са над 9 милиарда лева!

Банки няма да фалират, проблема е в ликвидността, просто нямат кеш пари. Тъпата ни държава обаче и БНБ им е през оная работа и повишават напрежението. Просто трябваше да депозират в КТБ 1 милиард лева и нищо от това което се случва в момента нямаше да се случи. Те обаче изтеглиха държавните пари и докараха проблемите на банката.

Банки няма да фалират, не и от тегленето на спестяванията на хората.
 
От: Избор на банкова сметка за валутни преводи

В момента е-банкирането не може да се отваря, от банката казаха, че от утре всичко ще е в норми. Дано спрат да теглят пари.

Хареса ми вчерашното изказване на БНБ (качено на сайта им)

28.06.2014 Обръщаме се към всички политически лидери с апел да ограничат своето публично говорене на тема банки
Финансовата и банковата стабилност са плод на усилията на няколко български правителства и няколко български парламента – плод на усилията на цяло едно поколение. Ето защо още веднъж се обръщаме към всички политически лидери с апел да ограничат своето публично говорене на тема банки. Сегашният момент е крайно неподходящ за тази цел. Апелираме към политиците и към цялото общество за трезва и разумна преценка на всяка дума и всяко действие на тема банки.
 
От: Избор на банкова сметка за валутни преводи

няма банка с по-добри условия каквито търсиш, иначе можеш да си прехвърлиш парите в друга веднага след получаването на цената на един банков превод
 

Горе