Изисквания за стартиране на онлайн платформа

milchonachev

New Member
Здравейте, мисля да стартирам онлайн платформа подобна на olx в която ще могат да се качват обяви и да се таксуват определени потребители през paypal и може би още някой payment provider(не съм решил още кой ще бъде). Та въпроса ми е дали трябва задължително да регистрирам фирма, или мога просто да си декларирам дохода от платформата в края на годината с данъчната декларация(понеже си работя на трудов договр). Благодаря ви предварително :)!
 
Първо стартирай, докарай потребители, накарай ги да плащат, пък чак тогава мисли дали ще е през фирма или физическо лице. Имаш още няколко години до този момент.
 
Здравей, принципно да, ако ще е нещо сериозно.
Ето няколко причини да имаш фирма за подобен сайт:
1.Ще предлагаш планове за VIP потребители / Реклама.
2.Ще обработваш лични данни, не че в България се дири това, но ако конкурент реши да направи проблем, до 1000 човека няма проблем.
3.Ще имаш брултаен капитан да промотираш тази платформа.

Сигурно нямаш тези пари, примерно 1/2 милиона, а ако имаше нямаше да пишеш тук, моят съвет към теб е да направиш платформа на домейн .com и лека по-лека да развиеш платформата, безплатно разбира се, няма да искаш пари на хората. Ако платформата стане сериозна тогава може да направиш фирма и да стартираш планове за реклама.


Поздрави,
Станимир И
 
Здравейте, мисля да стартирам онлайн платформа подобна на olx в която ще могат да се качват обяви и да се таксуват определени потребители през paypal и може би още някой payment provider(не съм решил още кой ще бъде). Та въпроса ми е дали трябва задължително да регистрирам фирма, или мога просто да си декларирам дохода от платформата в края на годината с данъчната декларация(понеже си работя на трудов договр). Благодаря ви предварително :)!

Здрасти Милчо,

Не е задължително да регистрираш фирма, може да декларираш доходи и като физическо лице.
Най-добре се консултирай със счетоводител и адвокат, за 2-3 часа време ще ти разяснят всичко .... след 2 години.

Както и другите казаха, не мисли за доходи и фирми.
Пусни нещо малко като платформа, виж как ще реагира пазара, ще има ли интерес към това което си направил, ще го ползва ли някой и т.н.
Щом типърва мислиш да стартираш, рибата е още в морето.
 

Горе