Измама с групи във фейсбук - питане

Keeper123

New Member
Здравейте,
тези дни се сблъсках със следния казус:

В рамките на два дни получих 6 покани (по различно време) да стана администратор в групи, на които съм член, но не съм с много голяма активност в тях.
Приех да стана администратор. В момента, в който приех поканата - тя изчезна от списъка със съобщенията ми. Да и наистина станах администратор в групата(не пиша коя е групата, защото не съм искала разрешение от тях). Имах достъп. Също видях, че в рамките на няколко дни се появиха още два нови адмистратора в групата - след мен. До този момент не се бях свързвала с "първите" администратори, но вече имах някакво съмнение. Писах на администратора, който беше отпреди няколоко години. Отговорът му беше още по-озадачаващ. Той каза "не, не си". Той не е разбрал, че има нови администратор. Може би става въпрос за кражба на група, но....
------
Въпросът ми е: Каква е схемата за тази измама? Защо получавам покана аз, и какво се случва изобщо?
Питам ви, защото това доста ме озадачи. Моят акаунт не е хакнат, а този на групата ли?
 
Отскоро Фейсбук изпраща автоматични покани на членове, ако администраторът не поддържа групата активно.
 

Горе