Измами заливат интернет продавалник

От: Измами заливат интернет продавалник

Не ти ли е направило впечетление, че и двата сайта са на едни и същи собственици???

Видял съм, както и пазарувай . нещо си, защото веднага след одобрение за Аукро ми звъняха с оферта да ползвам и него за скромните 0.10лв/клик без опция контрол на бюджет и тн...
 
От: Измами заливат интернет продавалник

Поръчвал съм си от интернет разни неща и винаги съм бил скептично настроен към оферти, които нямат "Money Back Guarantee" или първо виж, после плати. Както някой каза докато има телета ще има и касапи..
 
От: Измами заливат интернет продавалник

Най-голямата ми покупка от интернет е на стойност от около 1360-1370 лв. не помня точно колко беше - купих си 2 лаптопа от някакъв посредствен онлайн магазин. Казвам посредствен защото беше с някаква joomla с мод за онлайн магазин, някакво безплатно темплейтче (абе не беше инвестирано много с 2 думи, такъв сайт се прави за около ден - два, като включим и добавянето на продуктите). Но какво ме накара да си пазаря точно от там - цената естествено. Някакви доказани сайтове като лаптоп.бг мултирама и т.н ми продават същият модел лаптоп с 90-100 лв горница, че някъде имаше и по 120 лв горница, а ми предлагат същият модел със същите "екстри". Да не говорим, че някъде ме караха да им плащам отделно и доставка, при положение че поръчвам нещо на стойност 1500 лв. А в този магазин човека ми направи отстъпка от цената (а, цената беше най-ниска от всички сайтове в които бях гледал) и ми ги достави безплатно.
 
От: Измами заливат интернет продавалник

проблема с търговията в БГ е главно наложения платеж и непотърсената стока.
Това се решава много лесно с ползването на кредитни/дебитни карти (даже и през епай, но най-добре направо), за което обаче има няколко пречки
- хората се плашат да си дават номера на КК на някакъв си сайт (а 99% от е-магазините в БГ са супер не вдухващи доверие - поради мързел/снитснатост на собственика (ссл, и тн))
- виж в скобите на горното
- условията от банките са просто кошмар за такова въведение.

В БГ никоя банка няма да одобри charge-back, така че ако някой инвестира в директно плащане с КК, човека си плаща стоката + доставка. Ако иска да върне до 7 дни - плаща си транспорта и пей сърце.

Опита ми е 3 години с магазин за дрехи, та знам какво говоря.
 
От: От: Измами заливат интернет продавалник

Опита ми е 3 години с магазин за дрехи, та знам какво говоря.

Наистина ли българските банки не одобряват chargeback? И до сега никога не си имал случай на friendly fraud?
 
От: От: Измами заливат интернет продавалник

А в този магазин човека ми направи отстъпка от цената (а, цената беше най-ниска от всички сайтове в които бях гледал) и ми ги достави безплатно.

С наложен платеж ли плати? Видя ли куриера колко ти взе за наложения платеж? С банков превод би трябвало да излезе по-изгодно (цената на банковия превод е около 1лв, наложения платеж е повече).

И аз съм пазарувал от онлайн магазин за компютри (компютърни компоненти). Дизайнът беше в стил "края на 20 век", но цените бяха добри.
 
От: От: Измами заливат интернет продавалник

Наистина ли българските банки не одобряват chargeback? И до сега никога не си имал случай на friendly fraud?

Значи аз с карти не съм работил. Работех с наложен платеж. За 3 години имах само 3 неприети поръчки. За щастие магазина е продаден и вече не се занимавам.
А дали българските банки одобряват chargeback, ами виж им условията и разбери. Аз мисля не. Освен това повечето в БГ са с дебитни карти...
Идеята ми беше, че плащане с КК/ДК ще реши неприбрание поръчки.
 
От: Измами заливат интернет продавалник

Какво значение дали картата е дебитна или кредитна? И при двата вида клиентът може да отиде в банката и да каже, че иска да откаже някоя транзакция.

При friendly fraud търговецът губи много повече от парите, които дава на куриера да разнася стоката в двете посоки. Търговецът плаща солени такси за chargeback на банката, освен това клиентът може да не върне стоката (да я открадне).
 
От: Измами заливат интернет продавалник

Какво значение дали картата е дебитна или кредитна? И при двата вида клиентът може да отиде в банката и да каже, че иска да откаже някоя транзакция.

При friendly fraud търговецът губи много повече от парите, които дава на куриера да разнася стоката в двете посоки. Търговецът плаща солени такси за chargeback на банката, освен това клиентът може да не върне стоката (да я открадне).

Може би говориш за САЩ. Евентуално европа. Но за БГ това май не работи така. Казах ти виж условията на банките ни.
 
От: Измами заливат интернет продавалник

Между другото имам една идея за некоректните клиенти. Обмислям да направя нещо като блог, в което всеки да изразява своите недоволства от хората, които са ги прецакали. Става въпрос за тези хора, които си поръчват нещо и после не отиват да си го вземат от офиса на Еконт. Идеята е, че така при въвеждане на име или телефонен номер на въпросния човек в гугъл, то на първо място ще излезе темата, че е некоректен. Мисля, че никой няма да иска, като потърсят името му в гугъл да излиза на първо място като некоректен или подобно. Не съм сигурен обаче, дали имам законно право да публикувам лични данни - в случая трите имена и телефонен номер. Прибягвам до това решение, понеже в момента в офисите на Еконт в страната има 5 пратки от мен - 1 приета и 4 изчакващи. 3 от изчакващите пратки съм почти сигурен, че няма да ги вземат... Просто хората се крият и не отговарят на телефоните... Може би ако получат съобщение, че ще попаднат в сайт за некоректни потребители може и да се стреснат и да си потърсят пратките...
 
От: Измами заливат интернет продавалник

Преди малко си направих статистика за некоректни клиенти, съответно направили покупка от мен чрез Продавалник и чрез моя онлайн магазин(който вече даже почна да ми липсва)... Ето и данните:

Продавалник: За 20 изпратени поръчки - 8(да, ОСЕМ) неприети/непотърсени
Онлайн магазин: За 20 изпратени поръчки - само 2 неприети/непотърсени

Искам да отбележа, че и в двата случая винаги звъня по телефона за допълнително потвърждение на поръчката...

П.П. 32% От некоректните клиенти са мъже, а останалите 68% - Жени (Нямам нищо лично към тях, но просто статистиките са такива)
 
Последно редактирано:
От: Измами заливат интернет продавалник

Правете си извода дали да работите с продавалник и разни подобни. Явно самата платформа привлича някакъв гмеж от клиенти ниска категория.
 
От: Измами заливат интернет продавалник

Преди малко си направих статистика за некоректни клиенти, съответно направили покупка от мен чрез Продавалник и чрез моя онлайн магазин(който вече даже почна да ми липсва)... Ето и данните:

Продавалник: За 20 изпратени поръчки - 8(да, ОСЕМ) неприети/непотърсени
Онлайн магазин: За 20 изпратени поръчки - само 2 неприети/непотърсени

Искам да отбележа, че и в двата случая винаги звъня по телефона за допълнително потвърждение на поръчката...

П.П. 32% От некоректните клиенти са мъже, а останалите 68% - Жени (Нямам нищо лично към тях, но просто статистиките са такива)
(
Не знам защо така ти се получава. Изпратил съм над 100 продукта (около 120) и до момента нямам НИТО ЕДИН непотърсена. Главно през продавалник.
Изобщо не им звъня !!! Отговарям на съобщението и ако не получа обратен отговор хич и не пращам. В доста от случаите не получавам отговор, но от твоя пост излиза че така е дори по-добре. Много от хората като им звъннеш по телефона не могат да отказват, но после изобщо и не си взимат пратката.
 
От: Измами заливат интернет продавалник

И тук се говори само за непотърсените...като добавим онези с грешни телефони за контакт и фалшиви имена...
Имам чувството, че пари трябва да се вземат напред, та да го задължиш и да се чувства длъжен - няма друга опция, но пък условията на банките за подобни услуги са си доста солени...не помня кои гледах ама с 2,4% от транзакцията + месечена такса 20тина лева...пффф ние по-добре да станем съдружници. И понеже именно по тази тема водих разговор тия дни с човек, който питаше 2,4% ли те събарят?
Да събарят ме, защото ако приемем, че имам 5 транзакции при печалба 40лв (просто като пример) от пратка на ст-ст 80лв, куриера ми е почти 7лв + телефон + 10-14лв реклама за реализация + транспорт 2-3лв (да взема и пратя) остават около 20тина лева...
И тогава 2,4% х 80лв + 5лв (частта от месечната такса) са около 7лв, които са 30% от печалбата ми...Не, че и куриерите не са същите, ама това е друга тема.
 
От: Измами заливат интернет продавалник

Viko и твоята логика може да е вярна. Понеже досега звънях на всички и по такъв начин говорех по телефона, че клиентът просто не можеше да откаже пратката... Вече мисля направо да ги питам - "потвърждавате ли поръчката или искате да я откажете", че така поне по-лесно може да се каже "отказвам я"
 
От: Измами заливат интернет продавалник

...Прибягвам до това решение, понеже в момента в офисите на Еконт в страната има 5 пратки от мен - 1 приета и 4 изчакващи...

Какво става с теб, още не си ли се отказал да продаваш незаконно, цели две теми направи, преди няколко дни се оплака, че и НАП те преследвал... . Явно като те хванат и глобят тогава ще ти дойде акъла!
 
От: Измами заливат интернет продавалник

Не съм сигурен обаче, дали имам законно право да публикувам лични данни - в случая трите имена и телефонен номер.

Проблемът е, че дори и да напишеш в условията за ползване на сайта, че клиентът се съгласява личните му данни да бъдат публикувани в черен списък, в случай че не изпълни задължението си съгласно договора, няма как да си сигурен, че действително това лице е прочело условията за ползване на сайта и се е съгласило с тях. Всеки може да напише данните на трето лице, няма как да знаеш кой точно е направил поръчката.

Освен това нямаш право да задължаваш клиента да си плати стоката, защото Закона за "защита" на потребителите дава възможност на клиента да се откаже от сделката, независимо от договора, който сте сключили.
 
От: От: Измами заливат интернет продавалник

Какво става с теб, още не си ли се отказал да продаваш незаконно, цели две теми направи, преди няколко дни се оплака, че и НАП те преследвал... . Явно като те хванат и глобят тогава ще ти дойде акъла!

Нищо не става с мен. Имам големи количества артикули в наличност, какво да ги правя, да ги хвърля в контейнера ли? Гледам да ги изчерпам лека-полека, че да се приключи със всичко...
 
От: Измами заливат интернет продавалник

Абе може и от стоката да си зависи с какви клиенти ще си имаш работа.
 

Горе