Има ли кеширане за Pligg?

happyslacker

New Member
Търсих за "cache plugin for pligg" обаче нищо не излиза.

Има ли решение за кеширане или да се отказвам от тази система?

Намерих този отговор. Това наистина ли е така?

Pligg has cache function built in already.
 
От: Има ли кеширане за Pligg?

Защо са ти добавки? Сървъра не може ли да си кешира? Не знам как става с Апаче, ако си с Nginx бих ти дал лесно решение.
 
От: Има ли кеширане за Pligg?

Сървъра от къде ще знае кое и кога трябва да кешира и кое не трябва?
 
От: Има ли кеширане за Pligg?

Ако търсиш по-лека алтернатива опитай drigg. Структурата на базата данни на pligg емалко кофти и заявките към нея са тромави.
 
От: Има ли кеширане за Pligg?

Ако търсиш по-лека алтернатива опитай drigg. Структурата на базата данни на pligg емалко кофти и заявките към нея са тромави.

Четох, че Drigg не се поддържа от доста време. Затова търся алтернативи.

Какво точно искаш да кешираш?

Всички страници, но само за нерегистрирани потребители (търсачки). Нещо като Quick Cache за WordPress. Периодично се генерира нов кеш за да е пресен.
 
От: Има ли кеширане за Pligg?

Апачето също трябва да може да свърши тази задача и то доста по-ефективно от plugin. И за статични и динамично съдържание има доста решения. Като добавиш и Varnish да речем с още някоя друга екстра, изобщо не виждам нужда от добавки, аз ги отбягвам като чума до колкото мога.

Прочети документацията свързана с различните методи на кеширане.
 
От: Има ли кеширане за Pligg?

Четох, че Drigg не се поддържа от доста време. Затова търся алтернативи.

Е да де, но pligg дори с редовна поддръжка си е същото рядко щастие, както и преди...... не виждам какво те спира да порбваш.

leeyaa стига повтаря едно и също като сектант. На дискутирания CMS проблема му не е в статичното съдържание, а в mysql заявките и дори при активиран query cache не го ползва ефективно. Не всички потребители ползват custom решения и повярвай ми 90% са ограничени в това, което им предоставя cpanel с малки модификации над out of the box. Има код, чийто проблеми не можеш да решиш със server side модификации, колкото и голямо желание и свободно време да имаш.
 
От: Има ли кеширане за Pligg?

Е да де, но pligg дори с редовна поддръжка си е същото рядко щастие, както и преди...... не виждам какво те спира да порбваш.

leeyaa стига повтаря едно и също като сектант. На дискутирания CMS проблема му не е в статичното съдържание, а в mysql заявките и дори при активиран query cache не го ползва ефективно. Не всички потребители ползват custom решения и повярвай ми 90% са ограничени в това, което им предоставя cpanel с малки модификации над out of the box. Има код, чийто проблеми не можеш да решиш със server side модификации, колкото и голямо желание и свободно време да имаш.

Добре де, какво му е custom след като стига хостинга да не е споделен, можеш да използваш тези "custom" решения с абсолютно всяко дистро? cPanel също не е проблем. Аз намерих интересен отговор във форума на Pligg, тъй като ми стана интересно. Ама нали всичко, различно е табу тук та... :confused:
 
От: Има ли кеширане за Pligg?

Добре де, какво му е custom след като стига хостинга да не е споделен, можеш да използваш тези "custom" решения с абсолютно всяко дистро? cPanel също не е проблем. Аз намерих интересен отговор във форума на Pligg, тъй като ми стана интересно. Ама нали всичко, различно е табу тук та... :confused:

Ситуацията е такава, че тези 90%, които ти споменах по-горе ползват shared hosting и държат на това да има cpanel. Няма табу, цитирай щом имаш желание. Преди колегата да мигрира на един pligg на drigg го мъчихме с какво ли не - xCache, memcache и прочие.... всичко е временно решение. С наразстването на обема на базата данни нещата стават все по-бавни и по-бавни.
 
От: Има ли кеширане за Pligg?

Аз съм ползвал "невероятния Pligg", с кеширане, без кеширане, на впс и т.н. Когато дойдоха 10-12 000 уникални на ден всичко спря да работи.
 
От: Има ли кеширане за Pligg?

@s1yf0x хм, добре, когато имам време ще си поиграя и аз. Иначе уважавам мнението ти, надявам се да не си помислиш, нещо - просто аз разсъждавам по различен начин.

@biks - ще имаш ЛС след малко, че ми стана интересен подписа ти :beer:.
 
От: Има ли кеширане за Pligg?

.........просто аз разсъждавам по различен начин.

Мислиш по начин несъвместим с платежоспособното търсене в България. Просто са ти промили мозъка някъде на запад :) Дано и ти не ме изтълкуваш погрешно, нещата за които говориш не са новост в БГ, просто трудно се продават на цена, която да поддържа бизнеса печеливш. Ако ще си играеш минавай направо на php-fpm+nginx . всичко останало е загубеа кауза при база данни по-голяма от 100 МБ
 
От: Има ли кеширане за Pligg?

Мислиш по начин несъвместим с платежоспособното търсене в България. Просто са ти промили мозъка някъде на запад :) Дано и ти не ме изтълкуваш погрешно, нещата за които говориш не са новост в БГ, просто трудно се продават на цена, която да поддържа бизнеса печеливш. Ако ще си играеш минавай направо на php-fpm+nginx . всичко останало е загубеа кауза при база данни по-голяма от 100 МБ

Именно php-fpm+nginx е текущата конфигурация. Изпробвам дори алтернативи на mySQL, но просто за сега нямам този трафик, че да вадя кой знае какви заключения и разчитам на мнения от собственици на сайтове като Wordpress.org/com. Kато цяло дистрото ми позволява да пусна каквото си поискам, per client, без особени нерви. Ако не греша това е възможно с всяко дистро де.

Ако има нещо, което съм научил "на запад", то това е че няма нeвъзможни неща. Не ми е било набивано в главата, знам го личен от опит. България, Турция, Китай - разлика няма.
 
От: Има ли кеширане за Pligg?

Алтернативите на mysql няма да помогнат - структурата на update/ insert заявките и search-овете са проблем. Ако успееш да го изнасилиш на друг storage engine различен от myISAM може и да постигнеш някакъв забележим положителен резултат в перформънса.
 
От: Има ли кеширане за Pligg?

Алтернативите на mysql няма да помогнат - структурата на update/ insert заявките и search-овете са проблем. Ако успееш да го изнасилиш на друг storage engine различен от myISAM може и да постигнеш някакъв забележим положителен резултат в перформънса.

Хм, добре. Като "цъфне" някой с Pligg ще видя какво мога да измисля. И без това трябва да си направя готови оптимизирани vhost templates за всеки CMS.
 

Горе