Има ли стагнация в онлайн търговията?

Има ли стагнация в онлайн търговията?

  • Да, има над 20% спад

    Votes: 5 31.3%
  • Да, има над 30% спад и повече

    Votes: 4 25.0%
  • Няма промяна

    Votes: 1 6.3%
  • Бележа прогрес

    Votes: 6 37.5%

  • Общо гласове
    16
Хм, не виждам логика при локдаун хората да наливат в козметики. Нали са локнати, пред кого точно ще искат да изглеждат добре?
Не си жена, това е мъжко логично мислене, но жените са друга приказка...
По темата - гласувах с "бележим ръст", оказа се, че не е нужно да чакам края на месеца, за да се убедя.
 
Като администратор на онлайн магазини на кратко по мое виждане определено има, особено в търговията на тема "мода". Иначе аптеки, домашни потреби и хранителни добавки са в разцвет. Така, че зависи...
 
Като администратор на онлайн магазини на кратко по мое виждане определено има, особено в търговията на тема "мода". Иначе аптеки, домашни потреби и хранителни добавки са в разцвет. Така, че зависи...
Да, аз къде да ги нося тия дрехи бе брат. Имам едни нови дънки, и едно сако, взети още миналата година. Къде точно да си ги разходя? :) За модата ще е тегава година отново. За техниката също, може би, а най-вече за авточасти, коли и прочие. Целият ми километраж за 2020 бе 3 пъти по-малък от 2019. Тази година очаквам да е още по малък също. От началото на година съм излизат само веднъж извън града си, което е супер малко. И още доста сфери. ;)
 
Да, аз къде да ги нося тия дрехи бе брат. Имам едни нови дънки, и едно сако, взети още миналата година. Къде точно да си ги разходя? :) За модата ще е тегава година отново. За техниката също, може би, а най-вече за авточасти, коли и прочие. Целият ми километраж за 2020 бе 3 пъти по-малък от 2019. Тази година очаквам да е още по малък също. От началото на година съм излизат само веднъж извън града си, което е супер малко. И още доста сфери. ;)

Правилно предполагаш, една от нишите ми е авточасти, консумативи и аксесоари. Трагедията е пълна. Около 30-40% от колегите вече не съществуват. Особено тези дето разчитаха на физически магазини основно. То самия бранш е базирам почти изцяло офлайн, защото никой не купува, все още, антифриз, течност за чистачки и водна помпа онлайн,. Аз намалих всичко, което се купуваше офлайн и увеличих всичко, което би могло да се поръча онлайн и задържах позиции, ама магазина в момента го ползвам само за склад. Даже смятам да го маскирам от вън, да не прилича на магазин, че не си струва да лепя цени и да се занимавам с проверяващи за 2-ма човека на ден.
 
Всеки чете сериозни медии - Инвестор, Блумбърг! уж! ебаси стартъпите, ебаси милионерите! Гледаш в групите за онлайнтърговия - абе сложно е! Влизаш в тролея, метрото! абе мама му стара тия хора не са си купували обувки от две години минимум! Гащи и връхни дрехи да не говорим! Ай да не се бъзикаме с ежедневието и резултатите от кризата! Тотален крах се задава!
 
Правилно предполагаш, една от нишите ми е авточасти, консумативи и аксесоари. Трагедията е пълна. Около 30-40% от колегите вече не съществуват. Особено тези дето разчитаха на физически магазини основно. То самия бранш е базирам почти изцяло офлайн, защото никой не купува, все още, антифриз, течност за чистачки и водна помпа онлайн,. Аз намалих всичко, което се купуваше офлайн и увеличих всичко, което би могло да се поръча онлайн и задържах позиции, ама магазина в момента го ползвам само за склад. Даже смятам да го маскирам от вън, да не прилича на магазин, че не си струва да лепя цени и да се занимавам с проверяващи за 2-ма човека на ден.
Знам, съдя по себе си. Едвам тази година ще се довлача да си сменя маслото и филтрите. Какво точно да сменя по колата, като я карам само из града за по 1-2км, колкото да не се набивам с градския с другите. И това е. Просто когато започнат да локват наред, това повлича абсолютно всичко след себе си. Исках тази година да сменя колата също. И защо? За да седи пред нас? За да я търкалям до магазина. Не виждам смисъл. И за още няколко неща е така. Колко хора мислят за нови одежди, за излизане, не да ги мачкат на работното си място. Колко хора искат да си вземат нов фотоапарат, за да отидат на различни места, за да се снимат из природата, из големите "незатворени" градове по света? Няма какво да си го говорим, просто нишите са доста силно свързани.
 

Горе