КТБ под специален надзор на БНБ

monefff

Well-Known Member
До колкото знам това е доста добър ход от страна на БНБ. Сега имам разни мисли в главата, че ВТБ ще купи банката, и ще отсвирят ДПС да ходят да се снимат някъде само. Вие как мислите?
 
От: КТБ под специален надзор на БНБ

Голяма тъпотия. Да бяха посволили на хората да теглят някакви пари с някакъв месечен лимит. Или поне дебитните карти да работеха...
 
От: КТБ под специален надзор на БНБ

Кофти ситуация.. ся ВТБ сигурно ще купи КТБ.. и тогава вече кво става.. никва идея :lol:
 
От: КТБ под специален надзор на БНБ

Не държавата щя е национализира с наши пари, като увеличи риска на други места.
 
От: КТБ под специален надзор на БНБ

ВТБ искаха да ги купят....но май са се отказали, до колкото четох. Сега трябва да се надяваме да се появи някой друг желаещ от акционерите да налее малко кеш.....
Освен султана на Оман май друг не остана.
 
От: КТБ под специален надзор на БНБ

E ако влезне фонда за гарантиране на влоговете, той не е държавен, там са пари внесени единствено от банките. Не са твойте/мойте пари , нали така?

Тези пари ако тръгнем да видим от къде са ще разбереш, че са наши - този фонд се събира средства като начислява малка лихва от всички депозити в банковата система, а те са принципно парите на вложителите.
Това, не е толкова страшно колкото факта, че ако дупката е прекалено голяма ББР и фонда, няма да могат да отговорят и просто едни пари ще заминат. А иначе фонда на теория ще е тотално декапитализиран, и няма да може изплаща ако стане някъде другаде фал.
 
От: КТБ под специален надзор на БНБ

До колкото знам това е доста добър ход от страна на БНБ. Сега имам разни мисли в главата, че ВТБ ще купи банката, и ще отсвирят ДПС да ходят да се снимат някъде само. Вие как мислите?

какво общо имат дпс с банката че нещо не съм в час?
 
От: КТБ под специален надзор на БНБ

Въпросът е че почват разни слухове сега да се носят и за други банки и ако настане масова психоза не се знае до къде ще стигнем...
 
От: КТБ под специален надзор на БНБ

Въпросът е че почват разни слухове сега да се носят и за други банки и ако настане масова психоза не се знае до къде ще стигнем...

от bank run към КТБ, към run on the system
 

Горе