Каква е разликата между сайтове

kayle

New Member
Искам да попитам има ли разлика между сайт които е от Private Label Reseller и например блог. Блога трябва винаги да се обновява с нови статии а сайт които е само за продукта не се нуждае от обновяване със статии. Правилно ли съм разбрал?
 
Ами не точно блога може да го ползваш като статичен сайт но при обновяването ползваш бонус че дадена статия излиза по нагоре като нова...
сайта също може да има блог даже се препоръчва след послените Г ъпдейти да имаш повечко съдържание отколкот един темплейт дава... ако сега започваш препоръчвам да почнеш с блог
 
От: Каква е разликата между сайтове

Тъкмо щях да купя домейн и да сваля template, но ще ти се доверя. Може ли само с няколко думи да нахвърляш от какво се нуждае един блог когато стартира? Би било много полезно за мен. И в блогспот ли да го направя?
 
От: Каква е разликата между сайтове

kayle блога можеш да го направиш на блогспот или да използваш Wordpress, който ти препоръчвам. Не знам дали си си избрал тема ако не си това е първото нещо, което ще трябва да сториш. От начало е добре да пишеш по 1-2 статии на ден. Съдържанието трябва да е уникално (писано от теб) а не copy/paste. Пиши за неща, които разбираш и те интересуват. Можеш да направиш блог свързан с твоята работа ако имаш такава или с хобитото ти. Статиите трябва да са добре издържани без много правописни грешки или разпиляна информация. Слагай им картинки но не ги кради а разгледай в интернет за free pictures или нещо такова.
Следващата ти работа е да привлечеш интерес към блога ти, слагай линк в подписа си по форумите където си регистриран, прочети повече относно оптимзацията на даден сайт (SEO) и следвай това, което те съветват колегите с положителна репутация в форума.
 
От: Каква е разликата между сайтове

Благодаря ти, bgfito! Но се чудя как примерно ако пиша в блога за хоби, например риболов, как след това не мога да продавам продукт за отслбване или друг продукт?
 
От: Каква е разликата между сайтове

Значи ако пишеш за риболов можеш да монетизираш сайта с афилиейт програма за риболовни принадлежности например или да предлагаш някоя книга от сорта на 100 Съвета за добри риболовци. Разтърси се в нета. Ако си избрал нишата отслабване избери продукта/ите, които ще продаваш и пиши ревюта за тях. Да ти кажа аз също имам афф. сайт където преследвам нишата отслабване и ще ти кажа, че ако нямаш опит там се навлиза много много трудно. Обикновено всички нови афилиейти първо там се бутат защото има повече пари от комисионни но да класираш сайт на челни места в търсачките е супер трудно от опит ти го казвам.

Аз не разбрах сайта на какъв език ще е. Ако е на английски то май в clickbank имаше някакви книги за риболовци и прочие неща. Разгледай ги все ще намериш нещо а и нека колегите да помогнат малко.
 
Последно редактирано:
От: Каква е разликата между сайтове

Ще се постарая сайта да бъде на анг. Струва ми се, че българите все още не пазаруват толкова силно в интернет. Ти обаче имаш право, ще бъде трудно новобранец без грам опит да се набута в тази ниша. А колкото до блога който ще започвам да правя, да видя дали съм разбрал правилно. Тегля платформата на WP и мога я кача на мой хост и домейн. Тъй ли?
 
От: Каква е разликата между сайтове

Ще се постарая сайта да бъде на анг. Струва ми се, че българите все още не пазаруват толкова силно в интернет. Ти обаче имаш право, ще бъде трудно новобранец без грам опит да се набута в тази ниша. А колкото до блога който ще започвам да правя, да видя дали съм разбрал правилно. Тегля платформата на WP и мога я кача на мой хост и домейн. Тъй ли?

Да. Като я качиш си я инсталираш и започваш да правиш пари :)
 
От: Каква е разликата между сайтове

Да това е вариант. Не знам кой хостинг използваш но повечето съвременни такива имат вградена опция за инсталиране на CMS-и включително и Wordpress трябва да се направят само елементарни настройки. Гледай няколко урока по темата в youtube например търси How to make wordpress site или нещо от сорта там е обяснено. Виж в c-panel на хостигна дали имаш опцията фантастико за инсталиране на приложения избери Wordpress, безплатна тема, нагласи домейна ти и всичко ще е ок.

Ще се постарая сайта да бъде на анг. Струва ми се, че българите все още не пазаруват толкова силно в интернет. Ти обаче имаш право, ще бъде трудно новобранец без грам опит да се набута в тази ниша. А колкото до блога който ще започвам да правя, да видя дали съм разбрал правилно. Тегля платформата на WP и мога я кача на мой хост и домейн. Тъй ли?
 

Горе