Какво ми е нужно за сайт за филми като днешните?

ivdtrv

New Member
Здравейте, кратък ще съм.
Не искам да рекламирам сайтове, а просто искам да си отворя мой собствен сайт като днешните поредните филми на който искаш да гледаш филми онлайн.
Какво ми е нужно за да отворя такъв. Разбира се кодовете и темплейта вече е създаден, но не знам какво ми трябва за да не ми го спрат или да ходя до съда.
Ще са ми нужни само мнения на хора компетентни по въпроса ми отностно това.
Филмите да ги ги взимам ли от вибокс или от някой друг сайт в България?
Хоста ми на сайта в България ли да е?
Ще има реклами разбира се, имам хубав трафик. С който ще го промитирам, смятам, че ще надмине доста сайтове в България.
Интересува ме каква стъпка да поема всичко да е легално и да не ходя до съда както казах.
Благодаря,
Поздрави
 
Ако неходенето до съда ти е топ приоритет в живота,
изключи интернета, не говори с никого, стой си в къщи,
излизай само на прибежки да си платиш данъците и осигуровките и веднага обратно дома!
 
Интересува ме каква стъпка да поема всичко да е легално и да не ходя до съда както казах.

Няма теория всичко да ти е легално, само цената на правата на един от филмите са със сигурност с много нули повече от годишния ти бюджет и мизерните приходи от рекламки, които ще вземеш. Да не говорим и че дори да искаш да си ги купиш, най-вероятно няма да можеш, защото повечето филми си имат екслузивни права в дадени държави и се знае кой само има право да ги пуска, дали по тв, дали за стрийминг.

Това, което питаш е как да направиш конкуренция на Нетфликс и HBO. Просто забрави.
 
Здравейте, кратък ще съм.
Не искам да рекламирам сайтове, а просто искам да си отворя мой собствен сайт като днешните поредните филми на който искаш да гледаш филми онлайн.
Какво ми е нужно за да отворя такъв. Разбира се кодовете и темплейта вече е създаден, но не знам какво ми трябва за да не ми го спрат или да ходя до съда.
Ще са ми нужни само мнения на хора компетентни по въпроса ми отностно това.
Филмите да ги ги взимам ли от вибокс или от някой друг сайт в България?
Хоста ми на сайта в България ли да е?
Ще има реклами разбира се, имам хубав трафик. С който ще го промитирам, смятам, че ще надмине доста сайтове в България.
Интересува ме каква стъпка да поема всичко да е легално и да не ходя до съда както казах.
Благодаря,
Поздрави
Искаш да направиш сайт, на който хората да гледат цели филми?
Или?
 
Точно така

Ако не хостваш нищо при теб, всичко в iframe, и навсякъде опишеш че не носиш отговорност, нито си собственик и т.н. най-вероятно ще си вържеш гащите.
Хостинга задължително извън БГ.

ОБАЧЕ

Такъв тип сайт е изцяло в сивата зона.
Заобикаля се авторското право и се правят пари от реклами на гърба на големи фирми.
Такава услуга онлайн я има на много места и под адски много различни варианти, да изпъкнеш с нещо ново не само е трудно, но и идва с риск да ти спрат сайта.
Надушат ли те, че правиш такива шменти капели, смятай че тормоза ще е непрестанен.
Вместо живота да ти стане по-лесен, ако почнеш да правиш повече пари от реклами, ще стане десетки пъти по-труден.
Не на последно място, не решаваш никакъв проблем, не помагаш на никой, не улесняваш нищо и всеки момент може да ти го спрат.
 
  • Like
Реакции: Sky
Понеже съм писал няколко пъти по тая тема, ама няма кой да чете, няма да се повтарям. Можеш да потърсиш из форума.
Пари от това няма да направиш, ако не броиме парите за семки и цигари.
Няма нищо, което да можеш да направиш, за да не си виновен ако някой реши да тръгне след тебе, вкл. да си измисляш условия за употреба, да линкваш без да хостваш и тн. измислици. Друг е въпроса, че ти сам ще се откажеш много преди да те забележи някой, така че общо взето няма от какво да се притесняваш.
 

Горе