Как да монетизирам сайт на медицинска тематика?

dnc

Well-Known Member
Пичове привет,

Дайте идея как да монетизирам един сайт, ето малко инфо за самия сайт за да се ориентирате.

Сайта е на точно 2 години, през Март 2020 го направих, качих 10-12 статии и го остави на самотек. Насочен е към две определени заболявания, като в България хората болни от тях са около 1 милион. Оня ден ми дойде вдъхновение и го отворих и за моя изненада за последните 365 дена имаше на 25000 посещения, средна продължителност около 7 минути, баунс рейта е около 40%. Повечето посещения са натурален трафик от Гугъл, сайта се класира по доста ключови думи и фрази на първа страница, като за някой от тях съм на първа или втора позиция. Имам някюави познания по СЕО, та съм си свършил работата прилично в това отношение. Онзи ден му направих лек редизайт и добавих още полезна информация. Сайта е насочен към пациентите, не към лекари и фарма компании…

Имам малко вътрешна и формация и знам какви пари плащат фарма компаниите към 2 от конкурентните на моя сайт за качване на проучвания и други материал, но все пак тези сайтове са добре известни и се управляват от лекари или клиники.

В началото като го направих има някави разговори с една голяма фарма компания относно реклама, но после ковида набра сила и всичко остана висящо. Те си пренасочиха бюджети и тн, но и основната пречка беше, че аз жиея в чужбина и няма регистрирана БГ фирма.

Идеята ми е предимно директна реклама и в последствие в следващите месеци да се прибера в БГ и да отворя фирма, но ми се иска преди да го направя да имам някакъв приход от него, все пак не ми се набиват средства във фирма и да няма никакви постъпления. Просто искам да се завърти леко колелото. Та дайте съвет от къде да почна.
 
Този първия в подписа ли?
Нямаш много варианти. Най-добре е да ровиш за таргет. Такива адсенс и други глупости, само ще ти съсипят сайта. Продуктов афилиейт е най-печеливш. Направи си детайлен рисърч на нишата и започвай да ги оферираш. Но не се заблуждавай, че ще имаш някакъв сериозен доход от това, дори да постигнеш възможния максимум. Тези неща понякога просто се правят за общото благо ;)
 
Този първия в подписа ли?
Нямаш много варианти. Най-добре е да ровиш за таргет. Такива адсенс и други глупости, само ще ти съсипят сайта. Продуктов афилиейт е най-печеливш. Направи си детайлен рисърч на нишата и започвай да ги оферираш. Но не се заблуждавай, че ще имаш някакъв сериозен доход от това, дори да постигнеш възможния максимум. Тези неща понякога просто се правят за общото благо ;)
Благодаря, най-лесния таргет са ми тия дето предлагат отказване от цигари… ще помисля какви опции имам
 

Горе