Как да направя redirect 301 на всички стари линкове в .htaccess

От: Как да направя redirect 301 на всички стари линкове в .htaccess

@Стамен Стаменов следващият път пиши кратко. точно и ясно по темата, а не се отплесвай да обясняваш как си открил топлата вода.
Ония 90% от народа, за които говориш поръчват, защото явно си им написал в магазина, че имаш наличност - не защото са неграмотни.

Ако все пак решиш да се отплеснеш кажи какво общо имат потребителите с редиректа с htaccess :D
 
От: Как да направя redirect 301 на всички стари линкове в .htaccess

Ония 90% от народа, за които говориш поръчват, защото явно си им написал в магазина, че имаш наличност - не защото са неграмотни.

Ще си лягам............. утре ставам в 6 по будилник.

Тук може да стане хубав спор - магазина е Зоомагазин Моя Зона - Зоомагазин Зоо Зона и Petshop1 - разгледай и прецени :) аз не искам да сте съгпасни с мен.

Просто ти казвам, че ако имаш магазин за пчелари - пчеларство с 120 продукта - аз съм имал такъв проект. Само 3% от потребителите правеха поръчки през сайта - всичките други 97% им беше най-удобно по телефона - дори имаше клиенти без ел. поща в живота им и поръчваха по за 300 лв поилки за пчели............

Защо си мислите, че всички, които купуват лаптопи са всички клиенти на всички Онлайн Магазини :)

Редиректа има за мен поне огромно значение защото като имам 3 счупени линка във форум за Пчеларство - и те водят към 404 - аз убивам оборота си :) - за другите колеги и техните разбирания не ми пука............... аз лаптопи не продавам.

Обичам да редиректвам към правилната посока....
 
От: Как да направя redirect 301 на всички стари линкове в .htaccess

Редиректа има за мен поне огромно значение защото като имам 3 счупени линка във форум за Пчеларство - и те водят към 404 - аз убивам оборота си :) - за другите колеги и техните разбирания не ми пука............... аз лаптопи не продавам.

И как ще убиеш оборота си, ако вместо редирект към руут имаш една страничка за 404 с *извиняваме се, но еди какво си. вместо това вижте еди какво си*? :cry: Така хем ще запазиш статистиката за 404, хем ще предлагаш related продукти, хем ще решиш няколко seo дилеми. Не вдявам :)
 
От: Как да направя redirect 301 на всички стари линкове в .htaccess

г-н Стефанов, малко днес съм скапан и не мога да си събера мислите и пих мастика и ядох люто и сега съм като между две агитки на Левски и ЦСК :)

Та.... не знам по кое време се усетих, че не получавам Репотр - Лог - Нотификейшънс как потлебителите "докосват" - комуникират с проектите ни. И почнах да търся стратегии и практики за намиране на Репроти............. и стана чудо.............. разбрах десетки неща като:

- Около колко часа потребителите обичат да правят регистрации
- Защо пускат винаги в първият ден след празниците всички вкупом поръчките си
- Защо като им сложиш телефон под носа не пускат поръчки - а мислят телефона за инструмент за поръчки - аз одобрявам телефонните поръчки и едно 5-10% идват през мобилният...

И още неща............. ама ще пиша като дойде другият Велик ден и почивните дни аахахафафафахахфафа :)
 
Какво мислите за 301 редирект на всички стари линкове да водят към началната страница?
Дали е ОК?

Като се има предвид, че категории, подкатегории и всички по-важни страници ще са си с точен редирект, водещ към подходящата нова страница или просто са запазени същите урл-та.

Искам да редиректна всички линкове от снимки и съответно изчерпани вече продукти, които не са добавени в новата платформа на сайта.
Дали ще има положителен ефект?

След проверка са открити над 30 000 линка, което е твърде много.
 

Горе