Как да разбера от къде ми идват продажбите

mantaman

Well-Known Member
Как да разбера от къде ми идват продажбите - Рекламирам на няколко места и продавам, но немога да разбера от къде по колко реални клиенти ми пращат


Поздрави
 
Последно редактирано:
От: Как да разбера от къде ми идват продажбите

не съм го пробвала това обаче ..

SocraticBrowserSM записвал пътя на потребителя и последователността от натискания на мишката.

Това е според изследователската методология SocraticSiteDiagnostic (SSD) (разработена от фирмата Socratic Technologies, Inc. , SanFrancisco, CA, sotech . com. SSD я водят една от специалните методики за оценка на сайтове за електронна търговия .


а може и statcounter . com / Visitor Paths , Came From/ да се ползва
 
Последно редактирано:
От: От: Как да разбера от къде ми идват продажбите

Сложи си Google Analytics

Инсталирал съм го и го ползвам редовно, но поне до момента не съм видял от къде може да се извади тази информация. Ще се радвам ако ми помогнете.
Поздрави

ПП
В Google Analytics виждам от къде ми идват посетителите но не знам къде да видя пазарувалите потребители от къде са дошли
 
От: Как да разбера от къде ми идват продажбите

Че , кой ще купи от тоя сайт , дори title няма.
 
От: Как да разбера от къде ми идват продажбите

Че , кой ще купи от тоя сайт , дори title няма.

Странна работа нали като знаеш колко много магазини имат прекрасни титли а пък не продават.
Както писах в една друга моя тема сайта си го правя сам поне за сега а аз нямам претенции да съм мастер и за това благодаря на всеки който има желание да помогне
Поздрави
 
От: Как да разбера от къде ми идват продажбите

Потърси в Google информация за следните неща:
analytics+landing+pages
analytics+conversion+tracking
 
От: Как да разбера от къде ми идват продажбите

Благодаря много за съдействието
Рових четах имам напредък - направих си Фуния и сега ги гледам как се движат до Гола, но в Ecommerce не се появяват никъкви данни а не ми се вярва да са с такова голямо закъснение минали са поне 18 часа от първата продажба която ми се появи по фунията.
 
От: Как да разбера от къде ми идват продажбите

Пич, оправи си наистина тайтъла, защото е кофти сегашото му име:
"Мета-тагове Името на Вашия мазагин тук, Вашият интернет магазин
 
От: Как да разбера от къде ми идват продажбите

Тайтъла го бях направил обаче се появи проблемът за кой писах в тази тема http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=12973
И още не съм успял да го оправя, времето на стига за всичко, а всяка вечер съм на компа до 3 жената вече ще ме изгони.
Поздрави
 
От: Как да разбера от къде ми идват продажбите

Тайтъла го бях направил обаче се появи проблемът за кой писах в тази тема http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=12973
И още не съм успял да го оправя, времето на стига за всичко, а всяка вечер съм на компа до 3 жената вече ще ме изгони.
Поздрави

Сега е пъти по-добре, но можеш и още да си помогнеш. Philips ли ти е най-важната думичка? Виж конкуренцията как са със заглавията и ги удари! Успех :)
 
От: Как да разбера от къде ми идват продажбите

Оправих го. За сега е само на латиница но пак е по добре от придишния в горната тема описах от какво е бил проблема.
Но продължавам да не мога да се справя с отчитането на продажбите от гугле анализа някой ще споделили някой жокер
Поздрави
 
От: От: Как да разбера от къде ми идват продажбите

Най важно ми е да ме намира гугле от но за съжаление кирилицата още не мога да я подкарам без да ми прави мизерии.
Но много по важно ми е да успея да оправя Гугле Анализ Екомерс за да виждам от къде ми идват клиентите които реално купуват защото съм замислил да пусна една афилат оферта, но като гледам никои не иска да сподели с другарчето си как става.
Поздрави и много благодаря за помоща

ПП
Благодарение на колегата "STRANA" оправих проблема

Сега е пъти по-добре, но можеш и още да си помогнеш. Philips ли ти е най-важната думичка? Виж конкуренцията как са със заглавията и ги удари! Успех :)
 
Последно редактирано:
задаи му гоал (цел или нещо подобно са го превели на български) да ти показва всички потребители които са отишли до станицата която им извежда след като успешно са направили поръчка (тряба да има така или е кофти платформа) и ще им има пълна статистика от къде са дошли
 
От: Как да разбера от къде ми идват продажбите

Това съм го направил и сега по него се ориентирам, но Екомерса не показва никъви данни. От головете виждам от къде са продажбите но не и какво и на каква стойност е продадено което е важно за афилат програмата. Предполагам че такива данни дава Екомерса когато работи, но за съжаление май Зен Карт не е съвместим с него.
 

Горе