Как да разберем дали сайта/магазина ни е наказан и какво точно ни смъква надолу?

GrigorB

New Member
Здравейте, доста съм начинаещ все още в СЕО и се опитвам да чета и опитвам възможно най-много. Уча се в действие, като в момента се опитвам да популяризирам два онлайн магазина. Магазините функционират от над 6 години. Без значение колко линка изградя от следене на конкуренция, изглежда че резултат почти няма и ме посъветваха да проверя дали сайтовете не са наказани след някой алгоритъм на Гугъл. Колкото и да чета онлайн не успявам да намеря добър начин да премахна вредни линкове, нито как да разбера кои са те без да използвам скъпи инструменти, които струват по торба пари на месец. Бихте ли споделили какво правите вие, за да проверите кои линкове ви вредят и кои не? :)
 
От: Как да разберем дали сайта/магазина ни е наказан и какво точно ни смъква надолу?

Ръчни наказания може да провериш в GWT на "Мерки, предприети ръчно спрямо сайта"

иначе вече линковете нямат токова голямо значение, важни са други неща
 
От: Как да разберем дали сайта/магазина ни е наказан и какво точно ни смъква надолу?

Малко съм объркан кои точно са тези други неща. Има и блог в който се пускат статии. Това, което правя е : пускам и двата магазина по директории и бизнес каталози, когато пусна нова статия вграждам anchor текст към магазина или негова категория (разбира се темата е сходна с това което има в магазина), после да пускам статиите по соц. мрежи и в сайтове като:
po-taka.com
svejo
razpuskam.com
elada.info
plusedno.com
ink.jabse.com
4bg.info
reddit.com
anonimen.eu
stumbleupon.com
vk.com
stumbleupon
.......
В GWT няма никакви ръчно предприети мерки.
-Освен това пускам на търсене сайт на конкурент и копирам колкото е възможно връзките към него, които се класират най-нагоре в резултатите.
Но колкото и да правя това, просто не е достатъчно и сайтовете не дърпат напред. Извинявай ако въпроса е тъп, но може ли някакви предложения какво точно мога да добавя към това което правя и дали изобщо сега е умно да се пускат неща по такива сайтове?
Из нета намирам ужасно много противоречива информация- една статия казва че такива линкове са добри, друга казва че не стават за нищо и става дублирано съдържание,
други казват че директориите са още полезни, трети пък че вече почти за нищо не стават.
 
От: Как да разберем дали сайта/магазина ни е наказан и какво точно ни смъква надолу?

Ти търсиш еднозначен отговор на много сложен въпрос - такъв няма
почни от on-page оптимизацията първо , тенденция е тя да тежи вече много повече
тя ще ти докара трафик от опашати кл думи.
иначе за линкове - мое наблюдение че тежат линкове от статии в авторитетни сайтове с трафик.

иначе блъскай реклами, както правят всички :)
в сайта в подписа ми има статии за SEO , може да ти е полезно нещо от моя скромен опит

а, тези "социалки" дето си ги изброил нямат никаква тежест
 

Горе