Как да сваля/направя XML файл

viking

Active Member
Получих днес 3 файла, на търговец, на който ще предлагам продуктите.

С csv не сваля снимките, категории не прави също, та реших да пробвам с ХМЛ, но човека ми е дал линк, на който ми отваря цапаницата, но не мога да го сваля. Дава ми го само като html, мога да копирам написаното, но не можах да го направя в хмл.

Импортвам с Total Import Pro.

Ако някой знае решението, моля да сподели.

Поздрави.
 
От: Как да сваля/направя XML файл

Да, до там стигнах, но от там на къде?
 
От: Как да сваля/направя XML файл

Не си губи времето, няма да се оправиш сам.
 
От: Как да сваля/направя XML файл

Колега от форума ми сподели, че при него csv файла от същия търговец е проработил и си е качил всичко както трябва.

Така че, вероятно грешката е в мен и ще търся да я коригирам.
 
От: Как да сваля/направя XML файл

Възможно ли е да е от това, че снимките са отделени с , ? Въпреки, че я избирам от делимитера.
 
От: Как да сваля/направя XML файл

Дай линка към XML-ла , може на лични, доста съм си играл с тотал импорта и може да ти кажа от къде идва проблема.

Знам ги почти всичките така, че...
На мен примерно проблем ми е правл xml-a на детектив бг с интервали в имената на изображенията, инфо 2000 така и не можах да ги настроя, ако е някой от тези, доста зор ще видиш.
 
От: Как да сваля/направя XML файл

Здравейте,
на стъпка 3: Adjust Import Data - най-долу - "Operation Type" се избира Split Any Field .
Задава се полето, което трябва да се сплитне - в даденият случай "picture". За сепаратор (следващото поле) се задава "," (запетая)
След това на стъпка 4 в таб "Data" за полето "Image" се задава "picture_split_1", В таб "Image" за допълнителни снимки се задават "picture_split_2" .. до колкото има. В моят случай бяха до "picture_split_9"
Дано свърши работа.
Поздрави.
 
От: Как да сваля/направя XML файл

Да и аз така го посъветвах, но му дава грешка, категориите също трябва да са с разделител "/" и там нещо също ми се струва, че не прави както трябва.
 
От: Как да сваля/направя XML файл

Fatal error: Uncaught exception 'ErrorException' with message 'Error: Duplicate column name 'url_split_1'<br />Error No: 1060<br />ALTER TABLE oc_hj_import ADD COLUMN (`url_split_1` BLOB NOT NULL )' in /home/areszone/public_html/system/database/mysqli.php:41 Stack trace: #0 /home/areszone/public_html/vqmod/vqcache/vq2-system_library_db.php(20): DBMySQLi->query('ALTER TABLE oc_...') #1 /home/areszone/public_html/admin/model/tool/total_import.php(579): DB->query('ALTER TABLE oc_...') #2 /home/areszone/public_html/admin/model/tool/total_import.php(540): ModelToolTotalImport->alterImportTable(Array) #3 [internal function]: ModelToolTotalImport->splitFields(Array) #4 /home/areszone/public_html/admin/model/tool/total_import.php(339): call_user_func_array(Array, Array) #5 /home/areszone/public_html/admin/controller/tool/total_import.php(295): ModelToolTotalImport->runAdjustments(Array) #6 [internal function]: ControllerToolTotalImport->step3() #7 /home/areszone/public_html/vqmod/vqcache/vq2-system_engine_front.php(67): call_user in /home/areszone/public_html/system/database/mysqli.php on line 41


В демото става, в сайта не става, което ме води на мисълта, че е от версията, демек - курец.
 
От: Как да сваля/направя XML файл

Аз съм със същата версия и стана, значи не е от версията.
По скоро е от линковете към файловете според мен.
Така, че сваляш файла и от компа.

311cd0fbed3cf5914f7142a91056e3dc.jpeg
 

Прикачени файлове

  • 311cd0fbed3cf5914f7142a91056e3dc.jpg
    311cd0fbed3cf5914f7142a91056e3dc.jpg
    19.2 KB · Преглеждания: 8
От: Как да сваля/направя XML файл

151e89f416e552aaa1868b936cfe9f12.jpg
d7596724e4bae40af98bf1c6cfdb6417.jpg
8ec1199fac162fc2e8d1864d500ab2c4.jpg
1b0b9daa0ac2400e416b3aeebbfd11f4.jpg
 

Горе