Как преценявате търговеца/производителя, от който да поръчате стоки за внос?

lqllqlq

Well-Known Member
Здравейте,
тези дни ми се наложи да проверявам за евентуален производител на стока, на който да се поръча и внесе стоката. Знам, че подобни казуси, ако не основно, то поне частично са засягани, но нямам спомен някой да е споделял опит.
Ако е от ЕС приемаме, че е по-лесен вноса и проверката поради регистрите, по-леката процедура за внос, мита и тн. Какво обаче правим с онези с дръпнатите очи?
Ясно е, че при тях има няколко варианта, които индикират, че са "съмнителни", като плащане само през Wester Union, че е хубаво да се ползват защити на плащанията, които се предлагат от големи техни магазини, но въпреки това - как се престрашавате?
Тук има не малко хора занимаващи се с часовници, техника и ми е интересно да видя тяхното мнение, защото на мен тия китайци са ми много еднакви и това само засилва недоверието ми към тях. Да не говорим, че всеки може да напише каквото си иска в профил на голям сайт или във "фирменият" си такъв - историята познава много случки на дошли мостри, които са ок, а после идват ... всъщност каквото дойде.
 
От: Как преценявате търговеца/производителя, от който да поръчате стоки за внос?

Здравей,

познаваме няколко от клиентите ни които не са от Бг. Няколко от тях работят с "дръпнатите очи" както ти ги наричаш и мога да ти кажа че не е толкова лесно колкото може да ти изглежда на пръв поглед. Те са нация която държи на собственото посещание и ако искаш да правиш истински бизнис с тях трябва да посетиш някой от фирмите. След това всичко ще ти стане ясно....

1. Плащане с банков превод - предварително
2. Докато дойде стоката се чака поне 40 дни
3. Определено трябва да има договорка да приемат рекламации...

има и доста други фактори които трябва да се знаят но те са зависими от самата ситуация.

Все пак ако всичко това потръгне и си намериш доставчика ще си определено доволен. След няколко месеца на съвместна работа ще почустваш че са добри търговци ...

BBFGROUP-MEDIA.com
 
От: Как преценявате търговеца/производителя, от който да поръчате стоки за внос?

....
BBFGROUP-MEDIA.com
Далновидно е да пейстнеш (ни в клин, ни в ръкав) урл-то на сайта си, ама поне да се беше погрижил това да е работещ сайт (сещаш се - да става нещо като цъкнеш на линк...) с по-малко от 15 правописни + граматически грешки на хоумпейджа...

За момент си помислих "Бааааа тия са яко навътре в бизнеса и шми опраят онлайн далаверите!".
 
От: Как преценявате търговеца/производителя, от който да поръчате стоки за внос?

Да ти кажа омръзва ми от такива досадници и много "уни" хора....

Остави човека да се предцени сам дали това което написах ще му е от полза.

1. Несъм му писал да се обърне към нас да му кажем какво да направи ...
2. Ако исках да рекламирам сайта щах да го направя по друг начин .... той дори не е завършен но понеже си толкова навътре с нещата би трябвало да го знаеш...
 
От: Как преценявате търговеца/производителя, от който да поръчате стоки за внос?

Да ти кажа омръзва ми от такива досадници и много "уни" хора....

Остави човека да се предцени сам дали това което написах ще му е от полза.

1. Несъм му писал да се обърне към нас да му кажем какво да направи ...
2. Ако исках да рекламирам сайта щах да го направя по друг начин .... той дори не е завършен но понеже си толкова навътре с нещата би трябвало да го знаеш...

Кое не разбра бе пич? Въпроса е защо аджеба си пускаш сайта като не е за гледане? И аз се подлъгах да копирам и пествам после, а то няма нищо за гледане. Изгуби ни времето един вид.
 
От: От: Как преценявате търговеца/производителя, от който да поръчате стоки за внос?

...Въпроса е защо аджеба си пускаш сайта като не е за гледане?...

Е, ти пък сега. Как иначе човека ще спечели трафик? Никак не са без значение няколкото излъгали се и кликнали на линка за да посетят сайта - а там има "нищо".
 
От: Как преценявате търговеца/производителя, от който да поръчате стоки за внос?

Далновидно е да пейстнеш (ни в клин, ни в ръкав) урл-то на сайта си, ама поне да се беше погрижил това да е работещ сайт (сещаш се - да става нещо като цъкнеш на линк...) с по-малко от 15 правописни + граматически грешки на хоумпейджа...

За момент си помислих "Бааааа тия са яко навътре в бизнеса и шми опраят онлайн далаверите!".

Първото нещо, което видях беше "Имеме голям опит", което ми напомни за:

[video=youtube;Pkdp0DQxlTQ]http://www.youtube.com/watch?v=Pkdp0DQxlTQ[/video]

Имаме, две контерии имеме, над...зад тая блока :lol:
 

Горе