Как се развива форум?

sandradi

New Member
Опитвам се да развия специализиран форум и не знам как да привлека посетители в него. Пуснала съм линкове на няколко места, направих корпоративен фейсбук профил и започнах да каня хора от бранша. Направила съм фен страница на сайта. Но все още не се получава. Не мога да накарам хората да пишат. Има малко включвания, но за да се завърже истинска дискусия, трябва да се регистрират повече хора. Дайте решение.
 
От: Как се развива форум?

Здравей колега,

Ясно е на всички, че работещ форум като този например се прави много трудно.
Основната задача, която трябва да си поставиш, когато някой се регистрира е да задържиш вниманието му, а не да прочете каквото му трябва и да забрави, че форума съществува. Ако сега стартира форума е добре да си направиш реклама. Лично за мен винаги най-добрия вариант е създаване на сайт .... печелене на аудитория и след това създаване на форум... но ето, че предприемач.ком съществува от дълго време и то с нарастваща популярност всеки ден има нови регистриращи се.

За начина по който ще пподходиш зависи от аудиторията, но в никакъв случай не използвай спам...
 
От: Как се развива форум?

Една от тактиките в началото е с фалшиви профили да създадеш дискусия/дебат по някоя тема и по този начин да привлечеш вниманието на новите потребители и те да се включат в дебата. Така постепенно фалшивите профили ще се изместват от истински.
 
От: Как се развива форум?

Да, наистина е добре да направи първо сайтът, после форумът, но сайтът е фирмен и има теми, които са важни за обсъждане, затова е направен с форума заедно. Предполагам, че колкото повече посещения генерираме към сайта, ще се прояви интерес и към форума.
А относно igri.net и аз съм чувала, че е добре да се правят фалшиви профили. Така и така си говоря почти сама, поне да го правя от различни профили.
Реклама ще се прави вероятно на сайта, няма конкретно на форума и ми се искаше преди нея да има поне 50 регистрирани.
 
От: Как се развива форум?

Форумът е за медии, реклама и уеб и се намира на следния адрес: http://tinyurl.com/6d9rzh4
Смятам, че има интересни повдигнати теми и интересни дискусии и въпроси за обсъждане.
 
От: Как се развива форум?

Пробвай тактиката на igri.net. Няма какво да загубиш. Можеш само да спечелиш. Отнеси се сериозно и резултатът няма да закъснее. Опитай се да пресъздадеш някакво оживление на форума. Да изглежда по-жив и активен, дори и да не е такъв. Кой ще загуби времето си да пише, ако изглежда така, сякаш почти никой няма да прочете написаното? Глас в пустиня. Ако попаднеш в непознат форум и видиш, че няма постове от същия или предишния ден, ще напишеш ли нещо? Аз не.
 
От: Как се развива форум?

Пробвай тактиката на igri.net. Няма какво да загубиш. Можеш само да спечелиш. Отнеси се сериозно и резултатът няма да закъснее. Опитай се да пресъздадеш някакво оживление на форума. Да изглежда по-жив и активен, дори и да не е такъв. Кой ще загуби времето си да пише, ако изглежда така, сякаш почти никой няма да прочете написаното? Глас в пустиня. Ако попаднеш в непознат форум и видиш, че няма постове от същия или предишния ден, ще напишеш ли нещо? Аз не.

Абсолютно си прав. Обмислям стратегия. Събрах идеи и от други места. Ще тествам и написаните тук съвети и надявам се скоро да се получи. До скоро форумът изглеждаше доста по-зле, в момента поне има малко хора, които пишат. :)
 
От: Как се развива форум?

Дори и този развит форум не може да стимулира активността на повечето от потребилеите.
 

Горе