Канабис - Марихуана

Какво е мнението Ви относно легализирането на марихуаната?

  • Против. Сегашната правна рамка в България е ОК.

    Votes: 8 20.0%
  • За - развлекателни цели. (Сходно на Амстердам, Колорадо)

    Votes: 4 10.0%
  • За - медицински цели. (Сходно на Канада, Дания)

    Votes: 9 22.5%
  • За - развлеактелно и медицински цели. (Калифорния)

    Votes: 24 60.0%
  • Колебая се (50/50)

    Votes: 0 0.0%
  • Друго - посочете в коментар

    Votes: 0 0.0%

  • Общо гласове
    40
Много агресивно си настроен.. :D във всичките си постове в тази тема все куршуми пускаш. Не съм наясно до къде достигат правата ти да се защитиш, но ако някой просто те бутне или ти се скара на улицата не мисля, че е законно да го гърмиш. В смисъл след това предполагам, че ще бъдеш подведен под отговорност, отнемането на живот е доста крайна мярка и мисля, че е правилно само ако има директна заплаха за живота ти, иначе не си по раззличен от обикновен психопат с пистолет.

За да не е офтопик и аз ще кажа, че съм за легализирането. Не мисля, че за държавата(и нас като граждани) така или иначе ще има някаква разлика, дали ще се плаща данък и след това някой в парламента ще открадне паричките или както в момента не се плаща нищо, общо взето все тая. Регулация на продажбите и употребата е ясно, че ще бъде просто текст в закона, който почти няма да бъде прилаган (в заведенията не трябва да се пушат тютюневи цигари, но аз в което и заведение да седна се пуши, верно понякога се налага да загъся цигарата си в чинийка вместо в пепелник, но..). За новосъздалите се фирми продаващи и произвеждащи марихуана за тях също ще е все тая, стига да знаят на кого да дадът малко кинти :). Но пък поне се надявам, че когато се занимават професионално с това, качеството ще се вдигне, не заради псевдо-контрола и закона, а заради конкуренцията на пазара, ако предлагаш нещо некачествено няма да купуват от теб, когато имат избор.

Ако държавата легализира Ганджата, може да почне директно чрез подставени фирми да я контролира, което не е добре. Може да я натъпчат с шит, само можем да предполагаме.

Колкото до куршума, куршума е велико откритие. По-велико и от електричеството. Велики калибри са .45 ACP, и 9х19 Parabellum.

Si vis pacem, para bellum, от латински идва името.

Да, прав си. Ако надвиша пределите на неизбежната самоотбрана ще ме задържат за 72 часа. Това е ако нападателят не е въоръжен. Може пък някой да намери в ръката му нож. Кой знае.

Може пък някой да го гръмне с някой Макаров на черно, дето няма балистика.

Много различни ситуации. Но ще го целуват студен роднините му.

Обаче като цяло ножа и куршума решават много проблеми, които добрата дума често не успява, колкото и тя да е добра.

За жалост...

И между другото, кой е психопата, тоя дето бута някой без причина, или тоя дето стреля агресивно тъпо копеле със палка във ръка. Никога не се заяждам и никога не инициирам бой. Винаги съм бил защитаваща се страна. Мисли кой е психопата. Това е хулигана без морал.
 
Последно редактирано:
Ако държавата легализира Ганджата, може да почне директно чрез подставени фирми да я контролира, което не е добре. Може да я натъпчат с шит, само можем да предполагаме.

Сега да не мислиш, че е по-добре. Дори вече може да не се нарича Ганджа, ами Манджа. Тревата е бъкана с всякакви химии, с цел да пристрасти начинаещите, а едно време си беше чисто и просто трева...
 
Сега да не мислиш, че е по-добре. Дори вече може да не се нарича Ганджа, ами Манджа. Тревата е бъкана с всякакви химии, с цел да пристрасти начинаещите, а едно време си беше чисто и просто трева...
Не е по-добре, но сега цената се авто-регулира. Ако мине през правителството ще стане фиксирана като дизела.
 

Горе