Кеш модул за Prestashop

wood

Well-Known Member
Грижа се за едно сайтче на мой приятел но нямам много опит с Prestashop и ми трябва някой добър модул за кеширане.
Използвам Prestashop v 1.4.7.0 , нямам много посещения, но Средно изразходвано процесорно време ми е около: 40.00 минути. Сайта е малък но от Суперхостинг ми изпратиха вече две предупреждения, за това малко помощ как да се справя с този проблем ще ми е добре дошло.
Това е сайта, както казах не съм много на ти с Prestashop и приемам всякакви съвети.
 
От: Кеш модул за Prestashop

Тя системата си има кеширане, стига да не е спряно.. но като гледам май е активно ( поне така ми изглежда )

Отиди в : Back Office --> Preferences --> Performance -- и виж да ли кеша е отметнат ( ако не е/ отметни го и ще се оправи )
 
От: Кеш модул за Prestashop

Тя системата си има кеширане, стига да не е спряно.. но като гледам май е активно ( поне така ми изглежда )

Отиди в : Back Office --> Preferences --> Performance -- и виж да ли кеша е отметнат ( ако не е/ отметни го и ще се оправи )

Там има две опции...

Caching

Caching system: File System
Caching system: Memcached

И двете са изключени, коя от двете да маркирам и активирам.
 
От: Кеш модул за Prestashop

Caching system: File System
 
От: Кеш модул за Prestashop

Caching system: File System

Благодаря, сега ще го активирам и ще видя какво ще отчете в Суперхостинг.
За сега не ми дава да ти дам репче...но ще се реванширам :): You must spread some Reputation around before giving it to V.Andreev again.
 
От: Кеш модул за Prestashop

Важното е проблема да е оправен :) другото както вика баба - най - лесно
 
От: Кеш модул за Prestashop

Важното е проблема да е оправен :) другото както вика баба - най - лесно

Уффф, намаля малко процесорното време но пак си е височко....ту пада ту се вдига. Ето статистика от последният месец ТУК. Посещенията са по 8-13 на ден...почти никакви и пак е високо. Давайте съвет какво да правя.
 
От: Кеш модул за Prestashop

Уффф, намаля малко процесорното време но пак си е височко....ту пада ту се вдига. Ето статистика от последният месец ТУК. Посещенията са по 8-13 на ден...почти никакви и пак е високо. Давайте съвет какво да правя.

Нещо не е реално, само този магазин/сайт ли е на хостинга ( сигурно ти е пълен с други сайтчета )
 
От: Кеш модул за Prestashop

Само този сайт е на хоста.. и аз мисля че не е нормално...не съм много на ти с тази Престашоп :(.
 
От: Кеш модул за Prestashop

Колко са среднодневните имресии? Брой mysql заявки за зареждане на home page? Колко продукти е магазина - категории , подкатегории?
 
От: Кеш модул за Prestashop

Да попитам в темата, от къде в преста шоп мога да изтрия кеша. Или директно от хоста да изтрия всичко в папка кеш.
 
От: Кеш модул за Prestashop

Най-лесния начин е да изтриеш съдържанието на директориите tools/smarty/compile и tools/smarty/cache . Така мисля, че беше в старите версии, в 1.5 и нагоре май е cache/smarty/(compile|cache)
 
От: Кеш модул за Prestashop

Най-лесния начин е да изтриеш съдържанието на директориите tools/smarty/compile и tools/smarty/cache . Така мисля, че беше в старите версии, в 1.5 и нагоре май е cache/smarty/(compile|cache)

Благодаря, направих го :)
Има още една папка public_html/site.com/cache/cachefs/ ...и много папки с цифри или букви...това трябва ли да трия.
 
От: Кеш модул за Prestashop

Да, изтъркай и нея. Мой пропуск.
 

Горе