Код за реклама във форум

miraco

Member
Малко помощ за един код.
Искам да сложа един банер който да се показва между бордерите на подкатегориите Правила и Полезни съвети и мнения, но незная в кой файл е кода.
Става въпрос за форума в подписа ми.
 
От: Код за реклама във форум

Мисля, че не е възможно. Пусни същата тема във форума на phpBB и там ще ти кажат със сигурност, но според мен няма да стане.
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: Test
От: Код за реклама във форум

Я гледай ти. Можело. Научих нещо ново и полезно. :)
 
От: Код за реклама във форум

Благодаря, но малко помощ ще ми е от полза. Само не разбрах кода от Step 3 къде трябва да вмъкна. Качил съм стилът в CSS файла, но с кода нещо немога да се справя...в <dt>block title</dt> номера на ID ли трябва да сложа.
Пробвах но нещо не се показва рекламата, със сигурност греша някъде...ама къде?
 
От: Код за реклама във форум

В <dt>block title</dt> слагаш името на самия блок... както в урока е "ADVERTISEMENTS". А малко по-долу където е "some code" слагаш всъщност кода на самия банер/реклама.
И после CSS-а, но там каза, че нямаш проблеми.
Извинявай, че така постно, но в момента никъде нямам инсталиран phpBB, за да го пробвам на момента. Ако пак не се получи - ще пробвам малко по-късно да си инсталирам един и да видя дали ще се справя аз самия.... но по принцип би трябвало да стане. :-]
 
Последно редактирано:
От: Код за реклама във форум

В <dt>block title</dt> слагаш името на самия блок... както в урока е "ADVERTISEMENTS". А малко по-долу където е "some code" слагаш всъщност кода на самия банер/реклама.
И после CSS-а, но там каза, че нямаш проблеми.
Извинявай, че така постно, но в момента никъде нямам инсталиран phpBB, за да го пробвам на момента. Ако пак не се получи - ще пробвам малко по-късно да си инсталирам един и да видя дали ще се справя аз самия.... но по принцип би трябвало да стане. :-]

Стана, благодаря...моя грешка:)
 
От: Код за реклама във форум

Code1.PNG

Както се вижда на снимката:
1. Намираме файла на темата.
2. Зареждаме го.
3. Намираме реда описан в урока по-горе.
4. Над него поставяме IF-а.
5. Упоменаваме ID-то над коя категория искаме да стои.
6. Слагаме си кода на банера/рекламата.

Резултата идва на момента:
Result1.PNG


Следващата стъпка беше да се сложи някакъв стил...

Схемата е същата:
Code2.PNG


И резултата пак е като по вода... въпреки, че аз не съм пипал нищо по CSS-а, затова не е центриран.. :)
Result2.PNG


Успех на всички! :wink:

EDIT: Е, изпреварил си ме. :p Нищо, надявам се краткото обяснение да е полезно и на други.
 
Последно редактирано:

Горе