Кое е по-добре субдомейн или папка ?

kalin4y каза:
за езикови версии е много по-потребителско насочено да е на папки, Например: сайт.цом/бг или сайт.цом/ен

Зависи от големината на сайта...
Пример: wikipedia
 
Предполагам че за пича няма да има значение щото няма да има PHP да прехваща езика а ще сложи само няколко статични HTML файла.
 
субдомейн е по добре... защото примерно имаш и руска версия и решии да я екламираш в някой руски форум пишеш суб.домейн.ком а не домейн.ком/папка малко по добре седи с субдомейн
 
От гледна точка на регистрации в директории, вариантът с поддомейните е по-добър, защото много по-малко са директориите, които приемат дийп линкс, от тези, които приемат домейни от трето ниво, различни от www.
 
bgkulinar каза:
От гледна точка на регистрации в директории, вариантът с поддомейните е по-добър, защото много по-малко са директориите, които приемат дийп линкс, от тези, които приемат домейни от трето ниво, различни от www.

мда, напълно съм съгласен. пробвал съм и двата варианта и определено вариантът със субдомейн дава повече възможности.
 
icakis каза:
bgkulinar каза:
От гледна точка на регистрации в директории, вариантът с поддомейните е по-добър, защото много по-малко са директориите, които приемат дийп линкс, от тези, които приемат домейни от трето ниво, различни от www.

мда, напълно съм съгласен. пробвал съм и двата варианта и определено вариантът със субдомейн дава повече възможности.


И аз съм на това мнение.
 
От: Кое е по-добре субдомейн или папка ?

отварям доста стара тема но искам да питам след като направя en.site.com и bg.site.com всеки по отделно ли да ги регистрирам в webmaster tools или да регна основния домейн site.com който сигурно ще редиректва към bg версията (не съм сигурен къде ще се редиректва или да има интро)
 

Горе