Кои закони действат при продажба в друга държава?

ivanzankov

New Member
Здравейте,

Имам проект за една фирма, за която трябва да направя Онлайн магазин, но ми зададоха въпрос, кои закони ще действат при продажба на стока в Англия. Законодателството на Англия или Законодателството на България, защото магазина ще се намира в България.
Благодаря на всички предварително!!!
 
От: Кои закони действат при продажба в друга държава?

А фирмата която ще оперира с онлайн магазина къде е регистрирана?
 
От: Кои закони действат при продажба в друга държава?

най-добре се консултирай с адвокат, компетентен по медж частно право, ако искаш да си вържеш гащите здраво.
 
От: Кои закони действат при продажба в друга държава?

Англия са страна членка, свободно може да си търгуваш. Кой ти го зададе този въпрос? Трябва ти добър счетоводител, запознат с онлайн търговия в чужбина, той ще те насочи ако имаш нужда от адвокат.
 
От: Кои закони действат при продажба в друга държава?

Важно е къде ти е регистрирана фирмата, която оперира с магазина.
 
От: Кои закони действат при продажба в друга държава?

Ако фирмата ти не е надвишила лимита за търговия с Англия (20 или 50 хиляди паунда примерно) ти можеш да си оперираш от България. Иначе трябва да регистрираш тамошен клон, през който да минават тези продажби и съответно да плащаш там данъците, да отговаряш И на тяхното законодателство.

До тогава важат БГ законите, независимо дали в ЕС или извън ЕС продаваш. Те в ЕС законите са много сходни, така че няма къде да ходиш и без това...
 
От: Кои закони действат при продажба в друга държава?

Самата фирма е гръдска, но има офис и фабрика в гр.Дупница. Ще продава стоката си в България, Македония и Англия от магазина. Имат Шоурум в гр.София. Май наистина ще е по-добре да се обърне към счетоводителя и адвоката на компанията.
 
От: Кои закони действат при продажба в друга държава?

В такъв случай задължително, за да прецените дали има смисъл да отваряте представителство. Това, че имате офис няма значение, не е едно и също.

Но имайки предвид, че данъците в Гърция ще вървят само нагоре, аз съм 101% "за" да извършвате търговията от България.
 
От: Кои закони действат при продажба в друга държава?

За да се спазва българското трудово законодателство предполагам, че трябва да имат фирма, регистрирана в България (да регистрираш търговско представителство е същото). Нали тези работници трябва да имат трудови договори и във връзка с тях да се плаща осигурителен данък (т. нар. осигуровки) и данък върху дохода в България.

Това е работа на счетоводителите и адвокатите. Уеб майсторите да се изказват по правни и счетоводни въпроси ще накара и счетоводителите да лобират за свой собствен закон, подобно на адвокатите, които си уредиха само те да консултират по "правни въпроси" и да носят бумаги в данъчното от името на клиентите си.

Касови бонове няма нужда да се чукат, ако стоката се праща извън България.
 

Горе