Кой домейн бихте избрали за вашата туроператорска фирма?

Кой домейн бихте избрали за вашата туроператорска фирма?


  • Общо гласове
    15
От: Кой домейн бихте избрали за вашата туроператорска фирма?

бих иззел почти всички възможни тлд-та - net/org/com пък впоследствие и регионалните като се пренапише сайта на съответният език. Иначе ако питаш за име - името на фирмата разбира се.
 
От: Кой домейн бихте избрали за вашата туроператорска фирма?

бих иззел почти всички възможни тлд-та - net/org/com пък впоследствие и регионалните като се пренапише сайта на съответният език. Иначе ако питаш за име - името на фирмата разбира се.

Много си бърз, не можах да пусна анкетата за пример...

Ситуацията е малко по-особена... ключовата дума ми е на английски а с .bg и е за БГ сайт, името на фирмата е на .com
 
От: Кой домейн бихте избрали за вашата туроператорска фирма?

И кво от това, купувай всичко възможно.
 
От: Кой домейн бихте избрали за вашата туроператорска фирма?

И кво от това, купувай всичко възможно.

Да речем че съм ги купил вече... :p дилемата ми е кой да е основен, дето се вика за визитката ми...
 
От: Кой домейн бихте избрали за вашата туроператорска фирма?

Нали ти казах, брандинга. Другите ги ползвй за блогове.
 
От: Кой домейн бихте избрали за вашата туроператорска фирма?

и аз съм за брандинга :) в дългосрочен план казват било по-добре
 
От: Кой домейн бихте избрали за вашата туроператорска фирма?

traveling.bg не може ли да се използва за брандинг?
 
От: Кой домейн бихте избрали за вашата туроператорска фирма?

Бе и лайна.орг ако искаш брандвай, все тая.
 
От: Кой домейн бихте избрали за вашата туроператорска фирма?

Според мен по-добре е домейна да е името на фирмата. Travelling.bg го ползвай за помощен сайт, блог, сателитка :) Просто ако домейна е нещо различно от името на фирмата се губи респекта, губи бранда ти, губи фирмата ти. Според мен оказва негативно влияние върху клиентите :D
 
всъшност става например Travelling.bg да се брандира като търсачка и под всички оферти да се брандира че са от фирмата майка :) даже бизнеса ще изглежда по голям на много неразбиращите :)
 
От: Кой домейн бихте избрали за вашата туроператорска фирма?

И аз си мисля ,че брандинга е по-добрият варянт,защото потчертава авторитета на фирмата.
Traveling.bg е по-общо,а пък и невърви някой влиза във сайта ,и там изпъква логото на фирмата(
alibabatour ) ,уж травелинг бг а пък алибабатаур :X wtf??
Травелинга можеш да ползваш за сателит както ти предложиха по-горе.
 
От: Кой домейн бихте избрали за вашата туроператорска фирма?

Добре след като всички казвате, че е толкова важен брандинга и изберем името на фирмата за домейн, то кое е по-добре да е на .com или на .bg ако става дума за фирма с дейност в България?
 
От: Кой домейн бихте избрали за вашата туроператорска фирма?

Ами най-добре ще е да вземете и двата домейна, но според мен за предпочитане е .bg щом дейността ще е само в България :) Но като цяло не мисля, че ще има голямо значение дали е com или bg :)
 
От: Кой домейн бихте избрали за вашата туроператорска фирма?

Всъщност зависи какво целиш трафик от търсачките или завръщащи се клиенти :)
Фактът, че почти всички пишат по памет .ком след като напишат домейна е неоспорим. Но пък ще се бориш за по-добро локално класиране с .бг
Ама имам едно чувство, че сме страната, която най-малко ползва разширението си (.бг), що така..?
 
От: Кой домейн бихте избрали за вашата туроператорска фирма?

Щото струва майка си и баща си, затова.
За 30 евро без ддс (72 лева) ще взема 7 домейна и ще ми останат за 1 инфо

Но не е само цената де. Престраших се на два пъти да си взема бг-та. УЖАС!
Първия път ме стресираха с едни мейли едни формуляри едни диплянки и какво ли още не! Щях да им пращам въпреки това документи за домейна, НО..! Как да се занимавам с глупости и 100 листа простотии за попълване???? Тия не са нормални. Изгубих си половин час, не издържах и изтрих писмото! Бях много доволен от себе си, нямаше нищо което да ме тормози и да ме ядосва.
Втория път беше пак същата работа. Не мога да разбера защо толкова им харесва на тея от регистъра да тормозят хората, сякаш са единствената фирма за домейни! От тогава съм се зарекъл бг домейни - НЕ!
Аз искам пари да им давам, те ми се дърпат. Ми като нещат на друг ще ги дам.
И при цялото си нахалство искаха и бг тлд на кирилица!? ЗАЩО??? Щото много се купуват .bg ли??? Те трябва .bg областта да закрият, а не нови тлд-та да ми мислят.
 

Горе