Кой според вас е най-добрият начин да се оцени един сайт ?

lowriderzzz

Well-Known Member
Здрасти! Има ли според вас добри инструменти или начини да се оцени колко печеливш е един сайт.

Аз използвам valuesite.org и worthofweb.com , но не знам обаче до колко мога да им вярвам. Например първия оцени моя сайт за 240$ ( аз правя повече месечно от него) докато втория ми го оцени за само $8. Естествено това става от робот и той не знае колко продажби имам на месец.

Най-вероятно трафика и някой други показатели са му в основната програма.

Разбира се на Alexa се доверявам за трафика и ранкинга, но се чудех как да свържа тези данни с това колко $ месечно прави един сайт. ( да речем този )

Бих се радвал, ако и вие предложите вашите методи за това да оцените някой сайт.
 
От: Кой според вас е най-добрият начин да се оцени един сайт ?

Според мен (IMHO) е грешно с тези инструменти.

Свързани са с Alexa, а тя зависи от тулбар-трафика, който е популярен в англоезичните страни, но не и другаде.

Ако е стандартен сайт, то умножавай месечната му печалба по 12.

Ако обаче е ноу-хау, то вече си иска сериозна подготовка и е най-добре да се обърнеш към "ангели".
 
От: Кой според вас е най-добрият начин да се оцени един сайт ?

Според мен (IMHO) е грешно с тези инструменти.

Съгласен съм. Лошо е да си правите изводи отстрани за нещо, за което нямате поглед. Подвеждащо е.

Имах такъв опит. В началото на годината тъкмо бях започнал да работя по един проект, беше още в началото и се появи някакъв, успял да намери начин да се свърже с мен, въпреки, че все още не бях сложил координати за връзка. Искаше да рекламира в сайта продукта си.
Е, не ме интересува кой колко голям е, просто той ме намери, той ме търси, не съм го търсил, той е в нужда. И то при положение, че сайта ми все още е в процес на разработка, на пълнене със съдържание и изграждане на име. Поставих си моите условия. Почна се подиграва и тръгна от позицията на силата - колко голям бил неговия сайт, колко известен, какви пари правили, аз колко малък съм бил, че не мога се сравнявам с никого... и всичко в тази посока. Почна да ми говори абсурдни неща, не беше поискал да види данни от трафика в сайта, но въпреки това "знаеше" колко посещения прави сайта ми. На моя въпрос от къде - имало разни тулове, и също така ползвал Алекса.
Е, познайте какво се случи с многознайкото, който ползва разни тулове за да разбира и оценява другите сайтове.

Внимавайте, когато ползвате такива инструменти, за да не станете и вие смешни като него.
 

Горе