Колко време се пазят изтеклите домейни?

Welder

Active Member
Наточил съм зъби за един домейн който изтича слет 4-5 дена. За момента не го подновяват. Има ли някакъв срок в който след като изтече даден домейн, той да се пази и да не се пуска за регистрация. Вероятно това зависи от самия регистратор. Опитвам се да разбера, ако случайно не го подновят, дали ще мога да го регна веднага след като изтече или ще трябва да чакам някакъв период преди официално да бъде освободен за регистрация.
 
От: Колко време се пазят изтеклите домейни?

след 75 дни е отворен за всички. мисля че имаше някъде на ай-кан обяснено подробно. но първо влиза в 30 дневен срок за сравнително лесно/евтино подновяване, после още 30 където е скъпо, но пак може да се поднови, и 15 дни като последен шанс / охладителен период.

в тези 75 дни някой регистратори предлагат услуга да го вземат по-бързо, но доколкото съм чел, май е само схема за точене на парички (т.е. не става по-бързо)

късмет!
 
От: Колко време се пазят изтеклите домейни?

отиди на snapnames.com в полето search сложи домейна и ще видиш кога ще е свободен ако е ком или нет...
ако е инфо или орг там нещата седят леко по различно.
 
От: Колко време се пазят изтеклите домейни?

До 40 дни след като изтече домейна са му спрени всички услуги, но собственикът може да си го поднови за стандартната такса. След 40-те дни, таксата за подновяването му става 100 долара (или около тази сума) и собственикът все още може да си го поднови. Този период е още 30 дни. След което вече става "locked" и влиза във фаза на изтриване, която трае 5 дни.

Общо взето 75 дни след като не е подновен, може да го хванеш. НО - ако наистина е ценен, просто няма да успееш без да ползваш услугите или на snamnames.com, enom.com или pool.com

Защо? Защото те чакат в засада и в момента, който го пуснат на свободния пазар (т.нар. Drop е в разстояние на 3 часа след последните 5 дни). Та в тези три часа вискоскоростните заявки на snapnames и другите със сигурност ще бият твоят интернет и твоята скорост на резервиране на домейна и ще го пуснат на тези които са го резервирал (които са направили backorder). Пък те вече там ще се бият за него (което при различните регистратори е различно с различни условия на търга).

Абе - сложна работа с две думи.:)
 
От: Колко време се пазят изтеклите домейни?

bgtop10 - в разстояние на 1 час и 15 мин..българско време е от 21.00 до 22.15 (може би и до 22.30 максимум) за ком и нет домейни .за други разширения е друго време.
 
От: Колко време се пазят изтеклите домейни?

Ето по това време се изтриват домейните всеки ден.

com - 06:00 PM - 08:00 PM
.net - 06:00 PM - 07:30 PM
.org - 02:30 PM - 03:30 PM
.biz - 05:00 PM - 05:30 PM
.info - 10:00 AM - 11:00 AM

all times are UTC
 
От: Колко време се пазят изтеклите домейни?

Забелязвам, че някой регистратори подновяват домейните и после ги продават. Така те изкарват по някой лев и се избягва дропването.
 
От: Колко време се пазят изтеклите домейни?

ако някой му е дал backorder може да ти го вземе иначе е 40 дни срока поне аз така знам
 
От: От: Колко време се пазят изтеклите домейни?

поне да беше ги дал в българско време :)
Ето по това време се изтриват домейните всеки ден.

com - 06:00 PM - 08:00 PM
.net - 06:00 PM - 07:30 PM
.org - 02:30 PM - 03:30 PM
.biz - 05:00 PM - 05:30 PM
.info - 10:00 AM - 11:00 AM

all times are UTC
 
От: Колко време се пазят изтеклите домейни?

аз ако съм регистратор никога не бих оставил домейн с история или ПР да пропадне
 
От: Колко време се пазят изтеклите домейни?

аз ако съм регистратор никога не бих оставил домейн с история или ПР да пропадне
Домейна е регистриран миналата година, ПР 0 и е с изключително ограничена тематика. Въпросът е, че фразата от която се състои домейна е с много търсения в БГ. И то точни търсения. Нямам големи очаквания, по- скоро искам да го взема за спорта дето се вика, да видя докъде ще го добутам :)
Иначе, благодаря на всички за отговорите!
 
Re: От: Колко време се пазят изтеклите домейни?

Забелязвам, че някой регистратори подновяват домейните и после ги продават. Така те изкарват по някой лев и се избягва дропването.

Не регистратори, а ниско бюджетни хостинг провайдъри - webhostingtalk за пример. Безплатен домейн с едногодишен план, който беше вързан към проект. Не го поднових, защото така и не виждах бъдеще в проекта - две години домейна беше регистриран за тях.

ако някой му е дал backorder може да ти го вземе иначе е 40 дни срока поне аз така знам

backorder-а влиза на ред, след като му изтече redemption периода, а за различните tld-та времето/таксата е различна.
 
От: Колко време се пазят изтеклите домейни?

И аз имам един въпрос ,относно изтеклите домейни.
Примерно, намерил съм домейн с PR 3-4 ,изтекъл е и никой не го е подновил.
Ако го купя с какво PR, ще е колко бързо може, да си върне старото PR и при какви условия.
Защото като се чака 40-70 дни, чичо Гошо мина през сайта, вижда, че не работи и премахва напълно сайта от търсачката.
Понеже в интернет се продават доста списъци с изтекли домейни с висок PR и се зачудих, как точно се ползват. :)
 
От: Колко време се пазят изтеклите домейни?

наскобг, не мога да повярвам че не знаеш България + колко часа е по гринуич?? ..за да ги добавиш към посочените, е няма да ги смятам аз :))

Данко, като го купиш, ако не мине ъпдейт, ще си седи с този ПР докато мине следващ ъпдейт. И нищо не е сигурно какво ще си върнеш, защото не знаеш предишния собственик как се е сдобил с този ПР, със сигурност ти няма да имаш същите линкове и ПР ще е друг.
А за сайта, гошо минава, като няма сайт постепенно ще те махне от резултатите.

За изтеклите домейни и как се ползват ако имат висок ПР: според мен ги взимат с цел измама , купуваш домейна, продаваш бързо линкове за цяла година на ниска цена, събираш някаква сума и после се молиш при следващия ъпдейт като падне тоя ПР, да не те търсят тия на които си им продал линковете. Или го препродаваш тоя домейн на някой друг който или не знае и го мамиш директно него или знае, но и той иска да намаже като го купи от тебе и продаде той линкове за себе си.
 

Горе