Коя ниша да избера? Как да я проверя? Има ли потенциал?

westside

Active Member
Коя ниша да избера? Как да я проверя? Има ли потенциал? Каква е конкуренциатя?

Търсих в Форума да прочета нещо но не видях .
от тук от там има материали ,но твърде неясно
ако може нещо по конкретно
Нека кометара започне СЕГА:)
 
Ами сложно е да ти го обесня със няколко думи значи с интрумените за рисърч на киурди си ги проверяваш кое колко търсения има колко саита конкуренция има аматова е най начално
Виж тези видеота
Pay Per Click Market Research

ПП Можеш да ползваш нашите списъци с киурди за да предцениш :)
 
Последно редактирано от модератор:
Аз в момента правя проучвания на ниши (за българския пазар разбира се). Още на пръв поглед се вижда, че има огромни дупки и липси в българското уеб пространство. Има страшно много неразработени полета, само някой трябва да инвестира малко пари и много време в тях за да получи добър доход. Проучванията ги правя за себе си, смятам да реализирам няколко проекта. Според мен бързо ще мине времето на чековете от щатско и опитите за източване на парички от презокеански източници. Истината е в България, а като гледам много малко хора в този форум са заинтересовани от разработката на бг пазара.
Само едно ще ви кажа, в момента България е златна мина за хората с идеи!
 
Аз в момента правя проучвания на ниши (за българския пазар разбира се). Още на пръв поглед се вижда, че има огромни дупки и липси в българското уеб пространство. Има страшно много неразработени полета, само някой трябва да инвестира малко пари и много време в тях за да получи добър доход. Проучванията ги правя за себе си, смятам да реализирам няколко проекта. Според мен бързо ще мине времето на чековете от щатско и опитите за източване на парички от презокеански източници. Истината е в България, а като гледам много малко хора в този форум са заинтересовани от разработката на бг пазара.
Само едно ще ви кажа, в момента България е златна мина за хората с идеи!

Е, чак пък златна мина, не се пали толкова. Да, има ниши, но дори и да напипаш такава ниша, при този неразвит рекламен пазар и малко потребители, не очаквай много постъпления. Все пак приветствам идеята ти, българи сме, трябва да работим за България, а не за тези надути американци, деро си мислят, че са хванали Господа за онази работа и се отнасят към нас като към някакви аборигени. Майната им!
 
Доколкото разбирам смятате, че няма кой да купи реклама в един успешен български проект. Аз не съм на това мнение. Има огромен рекламен пазар, само трябва умение да го използваш. И като казвам златна мина имам точно това в предвид. Има вакуум в българското интернет пространство. Нали се сещате, че приходите в България само ще растат от тук нататък, а американците ще купуват все по-малко виагра и билкови хапчета от афилиейт сайтчета :) . Който върви по утъпкани пътеки в Интернет, доникъде няма да стигне. Пари правят хората, които мислят с един ход напред. Не казвам, че някой трябва да се съгласява с мен ;) . Просто споделям полезни съвети.
Попаднах на доста неуспешно реализирани бг проекти. Абе направо пълен провал, а си личи че са инвестирали доста пари. Тая работа не е за всеки, като правиш нещо трябва да мислиш за това кой ще го ползва после. Та, провала на някои хора не значи, че пазара е кофти, а че тая работа не е за всеки.
 
Последно редактирано:
а докато проектите ти за бг излязът на печалба можеш да се занимаваш с афилиейт практически имаш избор между продукти за всичко. А точно за билковите продукти не си прав нишата се намира в няколко годишен подем ( и това някои ден ще отмине - като кристалните продукти през 90 - прозрачна кола ;-)) хората искат да живеят все по здравословно само погледни колко реклами има по телевизията на билкови продукти.. нишата се намира в бум и върхът не е достигнат...

Някога 99г преди спукването да дотком балона са вярвали че ще има само един топ сайт в нишата които ще доминира и затова са избалончвали акциите до небесата на всеки сайт с гръмко име шус.ком е щял да бъде единствения топ сайт за обувки / маратонки в нета :) да ама не в последствие се оказало че не е точно така посетителите са разпокъсани идват от най различни страни места в мрежата до други много и най различни сайтове
 

Горе