Кредит 20 бона

Хич недейда пробутваш мизерията като нещо хубаво, един път като свикнеш с мизиреята шанса да намразиш себе си, да намразиш живота си, да изгубиш мотивация, както и да запнеш да се задоволяваш с мизерията е огромен.

Аха, значи според теб ако човек тръгне да събира за жилище, някъде по средата до толкова ще свикне да си живее на тясно, че ще се откаже да купува. Парите дето е събрал до момента ще ги раздаде на заеми и останалата малка част ще изпие с приятели. И понеже няма да му трябват много нови пари, ще мине на по-нископлатена работа. Още преди да стане на 35 ще се депресира толкова много, че ще се самоубие. Всичко това защото не е приел страхотната оферта на банката.
 
Аха, значи според теб ако човек тръгне да събира за жилище, някъде по средата до толкова ще свикне да си живее на тясно, че ще се откаже да купува. Парите дето е събрал до момента ще ги раздаде на заеми и останалата малка част ще изпие с приятели. И понеже няма да му трябват много нови пари, ще мине на по-нископлатена работа. Още преди да стане на 35 ще се депресира толкова много, че ще се самоубие. Всичко това защото не е приел страхотната оферта на банката.

ти пак говориш за раздаване по банки, как някой ще пропие парите и т.н. Глупости измислени. Не знам с какви хора живееш и общуваш, ама явно трябва да смениш средата, щом около теб има само пройдохи и нехранимайковци. В тоя форум масата хора са далеч по-отговорни. Повечето са си изкарали парите сами и знаят как да не ги пропилеят.

Ся ъпхиро ще ме упрекне, че говоря за познати, ама познавам точно такива хора, които си живуркат и мизеруват, кътат всеки един лев, накрая ги е страх да ги реализират(не говорим да ги прахосат по кръчми и барове, а да ги ползват за бизнес, да ги инвестират в нещо с доходност, да си купят нещо голямо - имот, някакво добро образование, да си сбъднат някоя мечта) щото са свикнали с мизерията си. Единия, най-фрапантен случай, държи 200(двеста) бона на влог, може и повече да са станали, не знам, живее под наем, тия пари ги яде инфлацията. Като го питаш що не си купува жилище - нямало да му стигнат, щото искал поне 100квадрата, а не щял да се занимава с банки, квртирата му била точно до работа, ама тия пари пък що дя ги затварял в имот, можело да ги инвестира в нещо(от 5 години сме приятели, познавам го от още толкова преди да станем близки, не е инвестирал 1 лев от тия, няма и да го направи) още някакви изсмукани такива обяснения. Поне в злато да ги хеджира, ама няма такива работи... С мизерията се свиква.

Повечето такива, интересното е, че са и стари ергени или са все още на млада възраст, ама изобщо не се срещат с жени(не са обратни или поне много добре се крият, не им личи). Ама то в дупка за 200 лв на месец с хазяин и без собствен клозет и кухня коя жена ще поканиш... Повечето не са материалистки, ама поне на хигиената държат. И като се стискаш до стотинка, къде ще я изведеш, нали поне един букет трябва да купиш... Ама то от мизерията е нормално да ти падне либидото...

Та поне да кажеш, че държат парите да ги оставят в наследство, а то и за това не се грижат повечето...

Ей тоя текст е за теб :)
 
Последно редактирано:
ама познавам точно такива хора

Тука ще ти думам едно такова елементарно правило. Ако познаваш човек с 200 бона и ти нямаш 200 бона, трай си. Когато имаш повече от него, чак тогава му давай акъл. Макар че твоя човек също така трябва да разбере, че не той, а банката му има 200 бона :) Но е хубаво да живееш до работата си де.

Закономерността при богатите ергени може да е такава, че просто няма кой да им харчи парите. Ако жилището им е дупка, то е щото са мъже... мъжете не обичаме да чистим. То май и аз ще стана стар ерген в дупка с непохарчени пари, понеже и аз не се занимавам с жени :D

Но ако тръгнем да анализираме познатите си, сигурен съм че ще намерим всички възможни варианти. Ларж, с жени и без пари (женен с две любовници). Ларж, с жени и с много пари (престъпник, рок звезда). Мизерник с жени и без пари (с голяма палка и непресъхващо либидо). Мизерник без жени и с пари (вече го описа). И т.н. Това че ти познаваш един-двама със сходни характеристики не прави останалите като тях.
 
ти пак говориш за раздаване по банки, как някой ще пропие парите и т.н. Глупости измислени. Не знам с какви хора живееш и общуваш, ама явно трябва да смениш средата, щом около теб има само пройдохи и нехранимайковци. В тоя форум масата хора са далеч по-отговорни. Повечето са си изкарали парите сами и знаят как да не ги пропилеят.

Ся ъпхиро ще ме упрекне, че говоря за познати, ама познавам точно такива хора, които си живуркат и мизеруват, кътат всеки един лев, накрая ги е страх да ги реализират(не говорим да ги прахосат по кръчми и барове, а да ги ползват за бизнес, да ги инвестират в нещо с доходност, да си купят нещо голямо - имот, някакво добро образование, да си сбъднат някоя мечта) щото са свикнали с мизерията си. Единия, най-фрапантен случай, държи 200(двеста) бона на влог, може и повече да са станали, не знам, живее под наем, тия пари ги яде инфлацията. Като го питаш що не си купува жилище - нямало да му стигнат, щото искал поне 100квадрата, а не щял да се занимава с банки, квртирата му била точно до работа, ама тия пари пък що дя ги затварял в имот, можело да ги инвестира в нещо(от 5 години сме приятели, познавам го от още толкова преди да станем близки, не е инвестирал 1 лев от тия, няма и да го направи) още някакви изсмукани такива обяснения. Поне в злато да ги хеджира, ама няма такива работи... С мизерията се свиква.

Повечето такива, интересното е, че са и стари ергени или са все още на млада възраст, ама изобщо не се срещат с жени(не са обратни или поне много добре се крият, не им личи). Ама то в дупка за 200 лв на месец с хазяин и без собствен клозет и кухня коя жена ще поканиш... Повечето не са материалистки, ама поне на хигиената държат. И като се стискаш до стотинка, къде ще я изведеш, нали поне един букет трябва да купиш... Ама то от мизерията е нормално да ти падне либидото...

Та поне да кажеш, че държат парите да ги оставят в наследство, а то и за това не се грижат повечето...

Ей тоя текст е за теб :)
То4но така ,трябва да има жилище и кухня ,4е къде ще готви вкусните манджи ;)
 
Кой говори за двустаен? На един 20 годишен хлапак му е достатъчна една полумизерна дупка. Аз бях така под наем за няколко години - 180 лв на месец, че даже с включена вода и парно. И сега гледам обяви за под 200 лв, не е като да няма. Тя идеята не е да живееш в лукс откакто чукнеш 20. Идеята е да се повишава стандарта постепенно. Да, започва се с мизерия. Откъм ниво на щастие обаче това не е непременно по-лош вариант, има си много предимства. Също така човека е форсиран да мисли как да изкарва повече пари, че да събира по-бързо. Ще работи за 2000, 3000 и повече дори... познавам хора с такива заплати, не са всички на средна. Ще заделя по 1000, 1500, 2000. Има си начини и не е невъзможно. Но да, явно не е за всеки.

А когато се купува апартамент с кредит, вноската не е непременно висока, но и като влезе в ритъм човека просто ще остане на първоначалната си работа и няма да я рискува излишно, понеже вноските не чакат. Няма много свобода на действие. И понеже всичко му е уредено и си има всичко, парите дето остават след вноската биват похарчени до стотинка и животът си върви. Скука. Докато не дойде някоя неочаквана (от него) финансова криза.
Има по интересни места за инвестиране ,имота не е рентабилен дори да го даваш под наем - след Коронавируса ,вси4ки които дойдоха в София се прибират по градовете си и работят от вкъщи ,така 4е не е рентабилно.
 
Има по интересни места за инвестиране ,имота не е рентабилен дори да го даваш под наем - след Коронавируса ,вси4ки които дойдоха в София се прибират по градовете си и работят от вкъщи ,така 4е не е рентабилно.
А тези, които си живеят в София ?
 
някой
Личи си, че си работил за банки, след като съветваш неразумния как по-лесно да се набута. Единствения правилен вариант е да НЕ тегли никакви кредити. Няма значение коя банка какво дава или не дава. На 19 акъла му не е уврял за много неща, а относно кредитите на много хора акъла не им увира никога. Сега сигурно си мисли "Когато ми трябват пари, трябва само да изтегля кредит", и ако успее да го направи ще затвърди тая мисъл. Дори да успее да върне кредита, начина на мислене ще се счупи и ще тегли втори, трети и т.н. А то просто няма смисъл. Ако да кажем иска да се отдели от техните, има начин - наем. Ако иска да прави бизнес - да събира докато междувременно се образова. Няма за какво да се заробва на 19.
Взимането на кредит за имот на фона на глобалната криза е нерентабилно. Никой не знае колко ще продължи кризата, което поражда несигурност и абсолютна необходимост внимателно да управлявате личните си финанси така, че да не попаднете в тежка финансова зависимост, или до края на живота си да изплащате кредити.
 
Всьо сме капацитети тук. И даваме различни съвети. Лично аз винаги най-много съм слушал вътрешния си глас. И съм пренебрегвал с лека ръка нелоши съвети. За които понякога съм съжалявал.
До автора - момче, прецени си ситуацията около теб, ситуацията в световен мащаб и си направи сметка до колко си струва. Ако на края има повечеплюсове, отколкото минуси, действай!
 

Горе