Къде бъркам и какво да направя, за да си увелича продажбите?

dimityr_byalkov

New Member
Здравейте,
колеги предприемачи имам един проблем с онлайн магазина който се надявам тук да разреша.
Преди 4 месеца реших да се захвана с онлайн магазин като си нямах ни най-малка представа как и какво се прави и така.
1- разбрах какво е дропшипинг и почнах да търся фирми намерих
2- надъхах се и си платих за магазин на суперхостинг.бг shopiko
3- уговорих и мой познати да продавам тяхна стока
4- започнах да снимам и бавно да се понаучавам на нещата със снимките с photoshop и др. програмки
5- отворих фирма
6- взех да купувам и аз неща да препродавам....
7- да плащам за реклами и много др. неща

ПРОБЛЕМА е там че разходите ми станаха доста големи а приходи нямам за 4 месеца само 2 поръчки от онлайн

ВЪПРОСЪТ ми е къде бъркам и какво да направя за да си увелича продажбите
сайта е dictator.bg

Търся съвети от хората занимащисе в тази индустрия моля без хейтване
 
От: МОЛЯ ЗА ПОМОЩ

На първо четене помисли за тайтъл и добри ключови думи в тайтълите на продуктите и описанията
Или дай на някого да го направи
Учудвам се , че си дал пари а не са ти казали за това най важно нещо
Ако разчиташ с тези снимки да продаваш забрави
Имам промоция за снимки до края на лятото
 
От: МОЛЯ ЗА ПОМОЩ

хах Димитре, що така с червен картон толкова бързо :) Иначе според мен, на пръво четене си оправи логото и хедъра, защото изглеждат все едно си ги правил на paint през 98-ма в голямата зима. Логото е пикселизирано, а изображенията са разпънати, това е първото, което виждаш като влзезеш и прави много лошо впечателние. Помни, че продаването онлайн е на първо място доверие, трябва да изпипаш детайлите, за да ти се доверят клиентите и да си купят от теб.
 
От: МОЛЯ ЗА ПОМОЩ

хах Димитре, що така с червен картон толкова бързо :) Иначе според мен, на пръво четене си оправи логото и хедъра, защото изглеждат все едно си ги правил на paint през 98-ма в голямата зима. Логото е пикселизирано, а изображенията са разпънати, това е първото, което виждаш като влзезеш и прави много лошо впечателние. Помни, че продаването онлайн е на първо място доверие, трябва да изпипаш детайлите, за да ти се доверят клиентите и да си купят от теб.

За картона не знам що така е станал червен.... за другото мерси за съветите от такива имам нужда
 
От: МОЛЯ ЗА ПОМОЩ

хах Димитре, що така с червен картон толкова бързо :) Иначе според мен, на пръво четене си оправи логото и хедъра, защото изглеждат все едно си ги правил на paint през 98-ма в голямата зима. Логото е пикселизирано, а изображенията са разпънати, това е първото, което виждаш като влзезеш и прави много лошо впечателние. Помни, че продаването онлайн е на първо място доверие, трябва да изпипаш детайлите, за да ти се доверят клиентите и да си купят от теб.


Той човека влезнал ударно в онлайн търговията и започнал да се учи в движение. Няма лошо, ама... така почваш да се вкарваш с парите. Да беше поразпитал цена за изработка на сайт вместо да плащаш на Шопико. Като гледам нещата не са никак добре. Нямаш грам On page SEO на сайта си. Препоръчвам ти да започнеш да четеш най-малко базовите понятия в СЕО и онлайн търговията.
Започни от:
Какво е Оптимизация за търсачки в Уикипедия
Що е то СЕО - фундаментални понятия
Най-полезният според мен блог за SEO в България на Васил Тошков, който много си разбира от работата.

Как се прави онлайн магазин?
Виж тази тема и също използвай търсачката на форума за да намериш повече информация относно онлайн магазините.
Обмисли също така дали да не смениш платформата на сайта и да минеш на собствен хостинг и прочие.

Поздрави и успех!
 
От: МОЛЯ ЗА ПОМОЩ

Като цяло дизайна на магазина е странен, объркан и на мен не ми харесва. Снопико не е добър вариант - никой не може да ти помогне, нито му знам темите, нито водовете, за да те посъветвам.
Иначе не може да ми хареса това....и криптиране няма, та как да съм сигурен за данните си? Като цяло дизайна е ужасен, ако трябва ще го кажа още 10 хиляди пъти, но ако не го смениш, трудно ще очакваш нещо. А и къде да питам, ако имам въпроси - и съпорт чат нямаш.
 
От: МОЛЯ ЗА ПОМОЩ

- Трябва ти хубаво лого
- Хубави банери, в момента са все едно са смачкани снимки
- в една категория всички продукти имат едно и също име и почти едно и също описание.
- липсва мета таг keywords и searchtitle Таг.
- в днешно време без фейсбук почти не става, аз не виждам във сайта такава, направи страница във Фейсбук, промотирай продукти там и обратно, промотирай ФБ страница във сайта.
- можеш и във Инстаграм,Твитер, Гугъл +....
- Регистрирал ли си сайта във Търсачки, във Гугъл?
- имената на снимките са от сорта : 517.jpg, това нищо не значи за гугъл, няма как да те намерят, по добре би било pantaloni_mujki.jpg
- Alt таг на снимките също направи.
- Сайта не е адаптивен, значи клиента от мобилния телефон кат влезне, може и да се откаже да поръчва продукта.

Аз поне тези неща виждам.
 
От: МОЛЯ ЗА ПОМОЩ

Мерси колеги за съветите веднага се заемам да се по информирам за нещата който написахте :)
Явно има да се учи доста още
 
От: От: МОЛЯ ЗА ПОМОЩ

- Трябва ти хубаво лого
- Хубави банери, в момента са все едно са смачкани снимки
- в една категория всички продукти имат едно и също име и почти едно и също описание.
- липсва мета таг keywords и searchtitle Таг.
- в днешно време без фейсбук почти не става, аз не виждам във сайта такава, направи страница във Фейсбук, промотирай продукти там и обратно, промотирай ФБ страница във сайта.
- можеш и във Инстаграм,Твитер, Гугъл +....
- Регистрирал ли си сайта във Търсачки, във Гугъл?
- имената на снимките са от сорта : 517.jpg, това нищо не значи за гугъл, няма как да те намерят, по добре би било pantaloni_mujki.jpg
- Alt таг на снимките също направи.
- Сайта не е адаптивен, значи клиента от мобилния телефон кат влезне, може и да се откаже да поръчва продукта.

Аз поне тези неща виждам.

фейсбук имам уж е свързан с магазина незнам защо не ти излиза
за гугъл още ми е пълна индия кво става и там.. имаше едни ми се обадиха да не им споменавам сайта сега уж били за гуглето нещо си платих им 140лв и полза никва от цялата работа ама както и да е проба-грешка както се казва
 
От: МОЛЯ ЗА ПОМОЩ

Като цяло дизайна на магазина е странен, объркан и на мен не ми харесва. Снопико не е добър вариант - никой не може да ти помогне, нито му знам темите, нито водовете, за да те посъветвам.
Иначе не може да ми хареса това....и криптиране няма, та как да съм сигурен за данните си? Като цяло дизайна е ужасен, ако трябва ще го кажа още 10 хиляди пъти, но ако не го смениш, трудно ще очакваш нещо. А и къде да питам, ако имам въпроси - и съпорт чат нямаш.

и аз незнам вече кое е по-добър вариант казахами за opencart ама от цялата информация която взех да попивам взе да става едно обаркване в главата :) и мерси за откровеността
 
От: МОЛЯ ЗА ПОМОЩ

И тази система ще ти свърши работа, стига да се пипнат за начало дизайна, лога и банери :) Опенкарт и Магенто са по-сериозни системи. Но в крайна сметка, целта ти е да продадеш.
 
От: МОЛЯ ЗА ПОМОЩ

Сложи и описание как става доставката и начините за плащане.Аз поне това първо гледам. Ако има няколко начина на плащане вдъхва доверие в клиента.
 
От: МОЛЯ ЗА ПОМОЩ

Явно имаш доста пари за трошене.

Умните хора въртят търговия, без да влагат свои пари. А ако се наложи да вкарат някой свой лев, разпитват до девето коляно, преди да го направят.

Никога не съм разбирал защо трябва да се плаща за нещо, след като има безплатен негов вариант. И често по-добре работещ.
 
От: МОЛЯ ЗА ПОМОЩ

Димитър, просто влез и направи търсене на онлайн магазини в Гугъл, които предлагат нещата, които и ти предлагаш. Просто гледай какво правят другите работещи магазини и ти прави като тях, че даже и в повече. За да си по-добър от тях и да продаваш повече трябва да предложиш нещо по-добро на клиента.
 
От: МОЛЯ ЗА ПОМОЩ

Трябва ти по-добро описание ... не само 100% памук.
Само ми е странно как всички парфюми са с фиксирана цена 18лв.Промени малко цените ... аз лично няма да си купя, като видя че всички са на една цена.
 
От: Къде бъркам и какво да направя, за да си увелича продажбите?

Накой по-горе писа - доверието, то е най-важно. По никакъв начин този сайт не вдъхва доверие на потребителя, че зад него стоят сериозни хора. И да е хубава стоката, или цената, как да поръча човек - не се знае какво ще получи, кога ще го получи, ще може ли да го върне и все едни такива въпроси.

Освен това не каза колко човека са влезли в сайта и как са дошли. За да има продажби, някой трябва да влиза. Само дето ако са 20-30 човека, трудно ще има продажби.
 

Горе