Къде е най-добре да сложим рекламен банер?

GeorgiTodorov

Active Member
Имам чисто нов онлайн магазин, в който се продават лаптопи, таблети, смартфони, камери и т.н.
Искам да пробвам да си платя за банер в някой онлайн вестник например или друго място, където има добра посещаемост на прилична цена.За момента съм се спрял за dnes.bg, aко вие бяхте на мое място къде бихте сложили един банер?
 
От: Къде е най-добре да сложим рекламен банер?

Някъде отгоре нещо закачливо :)
Зависи какъв бюджет имаш за реклама.
Най-добрата винаги е най-голямата независимо къде е.
 
От: Къде е най-добре да сложим рекламен банер?

Някъде отгоре нещо закачливо :)
Зависи какъв бюджет имаш за реклама.
Най-добрата винаги е най-голямата независимо къде е.

Честно да ти кажа нямам големи надежди в банерната реклама.Но искам просто така за експеримента да платя 50 лева за банер накъде, да ми извърти 10 000 импресии и да видя дали има смисъл.
 
От: Къде е най-добре да сложим рекламен банер?

Прегледай рекламната мрежа на vbox, сигурно си видял как им се показват реклами под клиповете.
Може да изпратиш запитване за реклама и в замунда, разгледай и други рекламни мрежи, и като сравниш цените сам можеш да си направиш изводи кое те устройства.
 
От: Къде е най-добре да сложим рекламен банер?

Честно да ти кажа нямам големи надежди в банерната реклама.Но искам просто така за експеримента да платя 50 лева за банер накъде, да ми извърти 10 000 импресии и да видя дали има смисъл.

Банерната реклама може да бъде и полезна и вредна, това зависи от човека, който я прави. А това, с тия 10 000 импресии - нищо няма да усетиш, според мен едва ли ще имаш и няколко посещения. Направи сравнение - само за 1 ден те правят 500 000 импресии, а ти искаш само 10 000? Тези импресии ги правят сигурно за час. Погледнах цените им - най-ниските им цени са 7 лв. за пакет от 1 000 импресии. Значи си готов да дадеш минимум 70 лв. а вероятно ще хвърлиш и трицифрено число за реклама.

Това малко не мога да го разбера - тук във форума има много добри предложения за реклама. Предполагам има и други, посещавани и хубави сайтове на колеги от форума, подходящи за реклама, но мога да говоря само за себе си: предлагал съм реклама в мой сайт, който прави 500 000 импресии на месец на цена от 20-50-100-150-200 лв. и пак няма желаещи. Значи, ти (и в частност всички други) са готови да дадат много пари в други сайтове, и то само за ден-два, докато в същото време могат за същите цени или и по-евтино да вземат реклама в други сайтове за месец.

Все пак успех с рекламата!
 
От: От: Къде е най-добре да сложим рекламен банер?

Банерната реклама може да бъде и полезна и вредна, това зависи от човека, който я прави. А това, с тия 10 000 импресии - нищо няма да усетиш, според мен едва ли ще имаш и няколко посещения. Направи сравнение - само за 1 ден те правят 500 000 импресии, а ти искаш само 10 000? Тези импресии ги правят сигурно за час. Погледнах цените им - най-ниските им цени са 7 лв. за пакет от 1 000 импресии. Значи си готов да дадеш минимум 70 лв. а вероятно ще хвърлиш и трицифрено число за реклама.

Това малко не мога да го разбера - тук във форума има много добри предложения за реклама. Предполагам има и други, посещавани и хубави сайтове на колеги от форума, подходящи за реклама, но мога да говоря само за себе си: предлагал съм реклама в мой сайт, който прави 500 000 импресии на месец на цена от 20-50-100-150-200 лв. и пак няма желаещи. Значи, ти (и в частност всички други) са готови да дадат много пари в други сайтове, и то само за ден-два, докато в същото време могат за същите цени или и по-евтино да вземат реклама в други сайтове за месец.

Все пак успех с рекламата!

Лично аз дадох пример с големи рекламни мрежи, защото не знаех, че иска нещо малко като за проба, иначе съм напълно съгласен с теб, в форума можеш да намериш много добри предложения на ниски цени.
 
От: От: Къде е най-добре да сложим рекламен банер?

Банерната реклама може да бъде и полезна и вредна, това зависи от човека, който я прави. А това, с тия 10 000 импресии - нищо няма да усетиш, според мен едва ли ще имаш и няколко посещения. Направи сравнение - само за 1 ден те правят 500 000 импресии, а ти искаш само 10 000? Тези импресии ги правят сигурно за час. Погледнах цените им - най-ниските им цени са 7 лв. за пакет от 1 000 импресии. Значи си готов да дадеш минимум 70 лв. а вероятно ще хвърлиш и трицифрено число за реклама.

Това малко не мога да го разбера - тук във форума има много добри предложения за реклама. Предполагам има и други, посещавани и хубави сайтове на колеги от форума, подходящи за реклама, но мога да говоря само за себе си: предлагал съм реклама в мой сайт, който прави 500 000 импресии на месец на цена от 20-50-100-150-200 лв. и пак няма желаещи. Значи, ти (и в частност всички други) са готови да дадат много пари в други сайтове, и то само за ден-два, докато в същото време могат за същите цени или и по-евтино да вземат реклама в други сайтове за месец.

Все пак успех с рекламата!

Може ли да видя твоя сайт с 500хиляди импресии на месец?
 
От: От: Къде е най-добре да сложим рекламен банер?

Може ли да видя твоя сайт с 500хиляди импресии на месец?

GeorgiTodorov has exceeded their stored private messages quota and cannot accept further messages until they clear some space.
 

Горе