Линкове които не носят трафик

EASYSURVIVOR

Well-Known Member
Здравейте,

Днес гледах аналитикса и забелязах,че имам разменени линкове,които не ми носят никакъв трафик, има ли смисъл да ги държа или да ги махам. А това,че са по-голям пейджранк от моя има ли значение,пък да не ми носят трафик. Помага ли ми с нещо?
 
От: Линкове които не носят трафик

Не можеш да очакваш, че всички линкове ще ти носят трафик!
Върпосът е обаче, че дори и да не носят директен трафик, индиректно
помагайки за оптимизацията на сайта ти, те пак ти носят трафик.

Ако линковете са реални те ти помагат от една страна за пейджранка,
който си споменал. От друга страна ако там където си поставил линка,
има търсените от теб ключови думи или общо взето сайта е в тази категория,
това ти допринася за класирането при търсенията в чичо гугъл например, а и не само.

И последно не очаквай, че ако линка не е някой банер на добро място,
ще ти носи много посещения.
 
От: Линкове които не носят трафик

В 90 процента от линкбилдинг кампаниите, линковете се слагат заради serp ( анкор ,related , etc ) и заради PR. Ако ли не и 100 процента :)
 
От: Линкове които не носят трафик

Аха, а да попитам също нали боря се за първа страница на бг ключова дума,но на английските страници където имат линкове към мене съм ги накарал да пишат английската версия, по - добре ли ще е и на английските сайтове да сложат БГ версията на думата за гоогле?

Благодаря за вниманието
 
От: От: Линкове които не носят трафик

Аха, а да попитам също нали боря се за първа страница на бг ключова дума,но на английските страници където имат линкове към мене съм ги накарал да пишат английската версия, по - добре ли ще е и на английските сайтове да сложат БГ версията на думата за гоогле?

Благодаря за вниманието

Според мен линковете от бг сайтовете да сочат към бг версията, а линковете от ен сайтовете към ен версията на сайта ти. Всеки линк е от полза и нищо не махай :)
 

Горе