Малко помощ за събдомейн

vetzkov

Well-Known Member
имам нужда от помощ - имам си едно афф блогче , но искам да му кача онлайн шоп на поддомейна. та блога е на блогър и върпоса ми е как да направа така че store.domain.com да ми сочи към този онлайн шоп който ще хоствам на другаде... домейна е купуван от годади и там имам само редирект на събдомейни... та всякаква помощ е ценна :)
 
От контролния панел на Годеди трябва да създадеш А запис с ИП адреса на хостинга, където ще е шопа, и после добавяш събдомейна в контролния панел на хостинга.
Ако дадеш по-подробна информация с какъв контролен панел на хостинга си, мога да ти дам по-подробно упътване.
 
ми тъй като е тестов ще ползвам фрее хостинг от 0lx.info който съм видял че е що годе свестен фрее хост... та админ панела там е някакъв виста панел...
 
Хмм, не съм го ползвал, но търси откъде може да се добавят домейни в Manage Domains. Нататък мисля, че ще се оправиш.
 
btw като си създам съб домейна в годади и ми дава едиствено да попълна форуардинг... иначе ако пипам рекордите не важи ли за основния домейн
 
Предполагам, че го правиш от Subdomains карето, но на теб не ти трябва това, тъй като ще хостваш събдомейна на друг хостинг.

Това са стъпките за създаване на А записа:
1. Щракваш на домейна от панела в Годеди. Долу отляво има каренце Host Summary
2. Кликваш на add
3. Попълваш информацията за събдомейна - име и ИП адрес на хостинг, както ти бях обяснил по-горе.

Изчакваш да се опресни информацията за ДНС и останалото се прави от панела на хостинга ти.
 
ясно сега просто немога да намеря ип-то на тия от хостинг фирмата ... няква идея как да го видя
 
От: Малко помощ за събдомейн

Батета, аз ползвам DNS сървърите на Sitelutions.com и там мога да създам т.нар. URL запис.

Не съм го ползвал до сега, но може да пручите за какво служи - може точно това да свърши работа :)


Иначе аз си купувам домейн от goto.bg, за DNS му слагам тези на Sitelutions и през техния сайт си създавам A запис за IP-то и CNAME записи за всички виртуални хостове, които сочат към него.

та блога е на блогър

Ами ако е така как ще създаде NameVirtualHost в настройките на Apache?! Май единствения вариант в случая е или с URL запис, или с Redirect 3xx ако вече има хостинг някъде... Абе в този случай става сложничко, вижте наистина за какво служи URL записа :)
 

Горе