Малко помощ за Prestashop

wood

Well-Known Member
Трябва ми малко помощ за админ панела на Prestashop. Сайта и админ панела са на Испански, инсталирах бг езиков файл, зададох само в админа да е на български...но нещо не става. Панела още си е на Испански... малко помощ ако може.
 
От: Малко помощ за Prestashop

Даде ли в Tools - > Languages -> да е Bulgarian?
Също превод има ли направен на Back offica, както и виж да ли потребителя е с бг по дефоулд.
 
От: Малко помощ за Prestashop

Сайта е Испански но човека не му се занимава с него и ни дава целият сайт заедно с базата данни...за това всичко е на Испански. Сега ще го прегледам отново.
 
От: Малко помощ за Prestashop

Ако имаш бг език файл както си написал и в него е преведено всичко, просто трябва да дадеш няколко отметки, да хвани, че искаш да използваш БГ езика и така, би трябвало да можеш да се справиш.
 
От: Малко помощ за Prestashop

Проблема е че за първи път работя с Prestashop, и много неща не са ми ясни. Маркирах езика да е Бг но изглежда че още някъде трябва отметка...
 
От: Малко помощ за Prestashop

Спри всички езици, нека да остане само бг, това също е вариант.
 
От: Малко помощ за Prestashop

Всеки потребител в BO има опция за предпочитан език в BO.

Настройва се при настройките за потребителя (не е пред мен, престата...) в най-дясното меню.

Ти си го добавил, но предпочитания език за този администратор (така да го наречем) си остава испански.

Имай предвид, че БГ езика за 1.5 (приемам, че ползваш тази версия) е доста постен все още и ще продължиш да виждаш повечето неща в BO с default-ния език... Така, че си добави един EN, ако е махнат и си карай с него в BO.
 
От: Малко помощ за Prestashop

Всеки потребител в BO има опция за предпочитан език в BO.

Настройва се при настройките за потребителя (не е пред мен, престата...) в най-дясното меню.

Ти си го добавил, но предпочитания език за този администратор (така да го наречем) си остава испански.

Имай предвид, че БГ езика за 1.5 (приемам, че ползваш тази версия) е доста постен все още и ще продължиш да виждаш повечето неща в BO с default-ния език... Така, че си добави един EN, ако е махнат и си карай с него в BO.

Версията е 1.4.7...Оправих се с езика. Но има ли вариант да ъпдейтна до последна версия без да губя нищо по сайта. Има ли вариант за авто ъпдейт.
 
От: От: Малко помощ за Prestashop

Версията е 1.4.7...Оправих се с езика. Но има ли вариант да ъпдейтна до последна версия без да губя нищо по сайта. Има ли вариант за авто ъпдейт.

Никакъв шанс за авто ъпдейт!!!
 
От: Малко помощ за Prestashop

Има вариант разбира се, но в момента се говори, че автоматичните ъпдейти от 1.4 до >1.5.3 са проблематични. Просто има прекалено много промени явно по базата и като цяло във функционалността и всичко.

Бих препоръчал изграждане на нов магазин и импортване на продукти от стария. Модули за експорт под и над път. - Бързо, лесно и културно. При ъпдейт почти задължително ще имаш проблеми и неща, които няма да работят като хората.

Друг е въпроса защо искаш да ъпдейтваш. 1.4.9 се води за доста стабилна и бърза версия. Ъпдейтвай сегашния магазин към 1.5 само, ако имаш проблеми със сегашния и 1.5 ги решава или имаш нужда от функционалност, която той добавя...
 
От: Малко помощ за Prestashop

Има вариант разбира се, но в момента се говори, че автоматичните ъпдейти от 1.4 до >1.5.3 са проблематични. Просто има прекалено много промени явно по базата и като цяло във функционалността и всичко.

Бих препоръчал изграждане на нов магазин и импортване на продукти от стария. Модули за експорт под и над път. - Бързо, лесно и културно. При ъпдейт почти задължително ще имаш проблеми и неща, които няма да работят като хората.

Друг е въпроса защо искаш да ъпдейтваш. 1.4.9 се води за доста стабилна и бърза версия. Ъпдейтвай сегашния магазин към 1.5 само, ако имаш проблеми със сегашния и 1.5 ги решава или имаш нужда от функционалност, която той добавя...

Именно :) не ми се пишеше, но е точно така.
 

Горе