Малко помощ относно електронен подпис и интернет банкиране

Galea

New Member
Здравейте приятели, значи на кратко:
Отварям фирма в момента , но понеже не съм в България е малко сложно. :(
Интересува ме, ако някой е запознат, дали е възможно добавянето на електронен подпис дистанционно?
Доколкото разбрах, интернет банкирането не може да се ползва без него (което е голямa простотия :confused: , в моята банка тук индетифицирането става чрез SMS код на телефона).Отделно подаването на документи за фирма , ако желая да го направя през интернет трябва да имам ел.подпис, може да стане и с 3то лице,но таксите доколкото разбрах през интернет са 40-50% по-ниски.

Ако някой има време и желание може да даде някой съвет. Благодаря предварително. :rolleyes:
 
От: Малко помощ относно електронен подпис и интернет банкиране

То и електронния подпис и процедурите около него са простотия, ама карай. Днес тъкмо поднових моя - три пъти се връщам докато накрая онази голяма бяла птица (a.k.a. патка) го нагласи както трябва. Струва ми се, че без лична разходка няма да стане изваждането на подписа. Но дори и да стане, пак до банката лично трябва да се ходи поне 1 път.
Ако някой се сеща за неприсъствен начин, как да стане вадене на ел.подпис + ел. банкиране + фирма, да каже, таман ще ми е любопитно да го чуя.
 
От: Малко помощ относно електронен подпис и интернет банкиране

Аз в ДСК си го регистрирах през сайта, без ходене на място. Просто имаше 1 ден за ръчна проверка и го активираха. И май звъняха да ме питат някакви работи.
 
От: Малко помощ относно електронен подпис и интернет банкиране

ДСК са наистина бързи, а и интернет банкирането им е на много добро ниво
 

Горе