Мнение за структура и дизайн на сайт

dimchojelev

New Member
Здравейте,
Представям ви turizmo(.)eu - една бета на сайт за оценки на хотели, ресторанти и курорти, предлагащ на потребителите и туристически новини и статии чрез социален букмарк . Туристическите новини са на базата на Pligg (наясно съм с проблемите на тази система), а модула за потребителски оценки на обекти е изцяло дописван.

Любопитен съм за вашето мнение за:

1. Ползваемост. Удобен ли е за ползване? Добра ли е навигацията?

2. Структура на сайта. Допустимо ли е смесването на 2те идеи (оценки и плигг) в един сайт? Може ли потребителя да се ориентира?

3. Дизайн.

4. Конкретни проблеми, съвети и бъгове

Надявам се да ми отговорят хора, занимавали се с плиг или с оценки, ревюта и класации.
 
От: Мнение за структура и дизайн на сайт

Сайта като дизайн ми харесва, но гледам че не е завършен още.

Дори има и една статия от моя сайт :) Браво Браво :)
 
От: Мнение за структура и дизайн на сайт

Смятам после да добавим и бутонче и уиджет за туристическите блогове и сайтове за тур. информация или с тур. раздели.

Партньорите публикуващи статии са много важни за нашият екип и ще им обърнем специално внимание. Включително ще предложим безплатни линкове от вече разработени туристически сайтове, ако често се вкарват интересни информации.
 
От: Мнение за структура и дизайн на сайт

Ами на мен лично зеленото ми дразни очите и не мога да се съсредоточа над съдържанието, а гледам бекграунда. Цветовата гама на текстовете според мен трябва да е с една идея по тъмна. Отделно, че в първите няколко секунди се чудих за какво точно става въпрос в този сайт, имай на предвид, че потребителите няма да са търпеливи като мен и ако не им стане ясно още от самото начало ще избягат. Хубава идея и изпълнението не е никак лошо, но според мен трябва да се работи по нея още... Ако смяташ това да бъде сериозен проект те съветвам да не пропускаш потребителските тестове. Намери няколко човека, които не са на ниво потребители - колкото да са виждали някога уеб сайт, дай им по 10-20 лв на преглед на страницата ти и чуй тяхното мнение - избягвай хора, които знаеш какво ще кажат... Ако искаш да понаучих повече за потребителските тестове мога да напиша малко по подробно за кво иде реч.
 
От: Мнение за структура и дизайн на сайт

Има една изядена буква в "Потребителска класАция Туризъм 2008".
Наистина не ми стана ясно каква е основната цел на сайта. Добре е това да го пише някъде.
Дизайна ми хареса.
 
От: Мнение за структура и дизайн на сайт

Благодаря за коментарите. За вдигането на контраста и по - тъмните цветове - 100 % ще го поправяме.

Ще добавим и страница с обяснение какво е ТуризмоЕУ, ще се добавят някои заглавия, които липсват в момента.

veselin.us, чел съм някои статии по отношение на потребителските тестове. Ще съм ти благодарен и ти да дадеш съвети.
 

Горе