Може ли някой да ми помогне за езика C++

donsavage

Active Member
Здравейте, искам да попитам, дали може някой, от вас, да ми помогне малко за езика ?
 
От: Може ли някой да ми помогне за езика C++

Е, пиши точно какво искаш.
Стига с тези анонимности и лични съобщения.
 
От: Може ли някой да ми помогне за езика C++

Имам няколко задачи по него и ме интересува, по-какъв метод се решават.

Да дам ли едната задача ?

също така , кой оператор , за къде е, каква функция извършва. Колко вида библиотеки има освен <iostream.h> на кратко това. Също така и оператора main() , за какво служи
 
Последно редактирано:
От: Може ли някой да ми помогне за езика C++

Достатъчно е да прочетеш тези двете книги за да ти стане ясно:

http://www.soft-press.com/srchead.html?com=viewall&viewbook=100
http://www.soft-press.com/srchead.html?com=viewall&viewbook=101

Ако не искаш да научиш езика (целта ти е само да си напишеш домашното) не ти препоръчвам да ги четеш. По-добре си намери някоя по-тънка книжка, в която се разглеждат нещата по-повърхностно. Може би учебникът, по който учиш ще свърши работа.

Пробвай и с ключови фрази:
c++ reference
c++ quick reference
c++ quick reference card
c++ quick reference sheet

Намерих нещо на български: http://cpp-examples.com
 
От: Може ли някой да ми помогне за езика C++

Имам няколко задачи по него и ме интересува, по-какъв метод се решават.
Да дам ли едната задача ?
също така , кой оператор , за къде е, каква функция извършва. Колко вида библиотеки има освен &lt;iostream.h&gt; на кратко това. Също така и оператора main() , за какво служи



Мятай направо тука, все ще се намери някой.

По другите въпроси - освен iostream има една камара библиотеки - те ти съдържат различни функции, така че в зависимост от това какво искаш да ползваш - гледаш в коя библиотека е и я include-ваш.

За "оператора" main() - не е оператор, ми функция. Всяка програма на C трябва да има такава функция и тя се изпълнява първо. Тоест за да направиш програма, дето принти някакъв текст, трябва да имаш функция main() и вътре в нея оператора за принтeнe на текст.


PS: и да, най-добре си намери някоя книга.
 
От: Може ли някой да ми помогне за езика C++

Мятай направо тука, все ще се намери някой.

По другите въпроси - освен iostream има една камара библиотеки - те ти съдържат различни функции, така че в зависимост от това какво искаш да ползваш - гледаш в коя библиотека е и я include-ваш.

За &quot;оператора&quot; main() - не е оператор, ми функция. Всяка програма на C трябва да има такава функция и тя се изпълнява първо. Тоест за да направиш програма, дето принти някакъв текст, трябва да имаш функция main() и вътре в нея оператора за принтeнe на текст.


PS: и да, най-добре си намери някоя книга.

Благодаря :) чесно , казано аз сега навлизам в този език. Знам много малко, колкото да направя нещо елементарно. Не ми е ясно само по какъв път се решава дадена зада, че да се получи програма

ето една

Да се напише програма, която променя стойноста на израза:
-34.8x2 + 3,15 – 7.4 за x = 2 и x = 9.5
 
От: Може ли някой да ми помогне за езика C++

Не ми е ясно само по какъв път се решава дадена зада, че да се получи програма

Задачата ти е изключително елементарна. Причината да не можеш да я решиш е, че не си запознат с езика. Ако наистина искаш да научиш този език ще трябва да си намериш подходяща книга. Напиши в Google "c++ за начинаещи" и прочети какво са писали. С питане по форуми няма да научиш този език за разумно време (ако изобщо постигнеш нещо). А да ти пишат (копират) учебник в тази тема едва ли има смисъл.

Ако разбираш английски ще ти е по-лесно да си намериш четива по въпроса.
 
Последно редактирано:
От: Може ли някой да ми помогне за езика C++

какво пречи и вие, да ми кажете, само искаам да схвана смисала и готово. Защо трябва да си губя времето в търсене на моя отговор ? Просто ми кажете. (Можете, ли да ми помогнете, или нв?). Това искам да знам.
 
Последно редактирано:
От: Може ли някой да ми помогне за езика C++

Нещо такова ?


#include <iostream.h>

void main()
{
cout << (3.18 * 7 - 6 + 14) << endl;
}



За твоя пример който и tutorial за начинаещи да хванеш трябва да ти свърши работа - има print и смятане само.
 
От: Може ли някой да ми помогне за езика C++

В задачата се подразбира, че трябва да напише функция, която да прави изчисленията при зададена стойност на хикс.
 

Горе