Моля за съвет за форекс, от начинаещ

Maverick

Well-Known Member
Все повече проявявам интерес към форекс търговията. За сега само пробвам с демо версията на трейдер.бг. Бих искал да разбера вие кой брокер ползвате и защо. От това което чета по блоговете българите не са доволни от българските брокери. За това може и да са чужди.

Целта на темата е да разбера следните неща:
1) Кой брокер ползвате?
2) Колко е минимума за да започна?
3) Как се плаща и изплаща?
4) Каква платформа се използва и работи ли на линукс и андроид?

Всяка друга информация и съвети са добре дошли.
 
От: Моля за съвет за форекс, от начинаещ

Има една стара китайска поговорка - Има ли дупе да пати търчи право на хуя

колкото по бързо ти се изпари тази идея толкова по малко пари ще загубиш - не бъркай играта на демо с реалната търговия
 
От: Моля за съвет за форекс, от начинаещ

Манта е прав до някъде, но това начинание не е за всеки и накрая би било добре за теб просто тази идея ти се изпари и да не губиш пари. Ако все още си решен ми пиши на ЛС ще ти дам ифно от доста години съм в тези среди. Така като те гледам чак ми става жал, кви пари ще забатачиш на вятъра, без солидна теория и подготвка - това отнема години.
 
Последно редактирано:
От: Моля за съвет за форекс, от начинаещ

Стига да си има печеливша стратегия, не виждам проблема :) Лично познавам човек, който вади 4-цифрени суми дневно от форекс. Друг е въпроса колко е чел, тествал и какви пари е загубил преди да влезе в час. Но както казаха по-горе, това не е за всеки. Реалния акаунт няма нищо общо с демото, така че внимавай.
 
От: Моля за съвет за форекс, от начинаещ

Вико уважавам твоето мнение и съм сигурен че познаваш такъв човек но силно се съмнявам в достоверността на това което той ти е разказал, като изключим това колко е чел и колко пари е набутал докато си помисли че е разбрал нещо.

Ако един човек е хванал правилната стратегия и прави 4 цифрена сума - Защо не прави 5 или 6 цифрена сума !?!?!!?!? ами се задоволява да печели само 4 цифрена сума на месец

Ако си си научил някаква стратегия и всеки месец печелиш 4 цифрена сума колко време мислиш че ще те държат на платформата преди да те изгонят - блокират акаунта и други подобни щуротии.

Не искам да кажа че няма хора които да правят пари от Форекс - има разбира се това са собствениците на платформи и много малка част от тези които играят
 
От: Моля за съвет за форекс, от начинаещ

ами се задоволява да печели само 4 цифрена сума на месец

4цирфрена сума - ДНЕВНО.
 
От: Моля за съвет за форекс, от начинаещ

Освен евреите други печеливши в тоя бизнес няма. Все някога идва денят в който се губи всичко. Занулявала съм няколко акаунта и съм благодарна, че съм малко напред за десетина години игра. Най добре се играе (всмисъл не те преебават разни брокерчета) в оанда и саксобанк, в България беше Варчев, но след миграцията към метатрейдър през 2008 си затворих сметката там.
 
От: Моля за съвет за форекс, от начинаещ

4цирфрена сума - ДНЕВНО.

Да моя е грешката но въпросът е пак същият след като знаеш системата защо сумата е 4 цифрена а не 5 цифрена ?!?!?

Гледам че колежката от горният пост има повече опит в тези неща нека да сподели според нея ако всеки ден печелиш 4 цифрена сума колко време ще те търпят
 
От: Моля за съвет за форекс, от начинаещ

Не е въпросът дали печалбата е 4,5 или 6 цифрена, също така дали е дневна, тримесечна или годишна. Няма такъв човек - това съм абсолютно сугурна. То е и логично де - ако днес прави 4 цифрено, утре ще направи 5 цифрено, а други ден 6 цифрено. Този пазар се води от два фактора - алчност и страх. Всмисъл 99,99% от търгуващите затварят на минимална печалба и държат загубите до фалит.
 
От: Моля за съвет за форекс, от начинаещ

Този пазар се води от два фактора - алчност и страх. Всмисъл 99,99% от търгуващите затварят на минимална печалба и държат загубите до фалит.

Това е едната страна - кажи според теб ще го остави ли някой в продължение на много време да печели четири цифрени суми
 
От: Моля за съвет за форекс, от начинаещ

Демо версията е да свикнеш с инструментите как и защо се използват, когато усетиш че вече усещаш пазара и правиш добри и правилни анализи следва да започнеш да играеш с пари, тогава ще усетиш разликата, защото го има фактора страх (страх от това да изгубиш пари). Може да започнеш с някои от платформите, които ти предлагат безплатен бонус плюс 500 даваха маи 20$ скоро във фб видях реклама за някои които даваха 150$ така, че има такива, които искат да те зарибят и чак ако тогава успееш да удвоиш или утроиш парите следва да започнеш да играеш с по-големи суми.

Има пари като цяло във форекс, но голяма част от участниците са донори :)
 
От: Моля за съвет за форекс, от начинаещ

Това е едната страна - кажи според теб ще го остави ли някой в продължение на много време да печели четири цифрени суми

След повече от 10 годишен опит мога да кажа, че това е едно от нещата, които нямат две страни. Винаги посоката е срущу мнозинството, пък било то и с генерирането на новини, колкото и да не ми се мисли за световна конспирация. Едното много тежко зануляване на акаунт (повече от 6 цифрена сума, а и бях само на 20 неопитни години) ми е в кабела, когато гръмнаха метрото в Лондон, 2005 или 2006 беше, не помня вече. Тогава всички фактори (техника, фундамент, вълни ) предричаха повишаване, но не би.
 
От: Моля за съвет за форекс, от начинаещ

След повече от 10 годишен опит мога да кажа, че това е едно от нещата, които нямат две страни. Винаги посоката е срущу мнозинството, пък било то и с генерирането на новини, колкото и да не ми се мисли за световна конспирация. Едното много тежко зануляване на акаунт (повече от 6 цифрена сума, а и бях само на 20 неопитни години) ми е в кабела, когато гръмнаха метрото в Лондон, 2005 или 2006 беше, не помня вече. Тогава всички фактори (техника, фундамент, вълни ) предричаха повишаване, но не би.

Много интересно, ще разкажеш ли за други такива странности, на които си попадала по време на практиката си?
 
От: Моля за съвет за форекс, от начинаещ

Да моя е грешката но въпросът е пак същият след като знаеш системата защо сумата е 4 цифрена а не 5 цифрена ?!?!?

Гледам че колежката от горният пост има повече опит в тези неща нека да сподели според нея ако всеки ден печелиш 4 цифрена сума колко време ще те търпят

Доколкото съм запознат, не ползва само един брокер. Печалбата се разпределя през няколко, т.е. don't put all your eggs in one basket.
Не мога да гарантирам за 4-те цифри дневно, понеже не съм чак толкова близък с човека. Не му следя акаунтите. Познати и точка. Отстрани погледнато по колата и къщата го потвърждава, но дали е само от Forex-а ...
А иначе тези популярните гурута по нашите ширини ми се струва че изкарват повече парички от курсове и книжки, отколкото от форекс. Ако мислиш да се задълбаваш в литература, Joe Ross и още няколко чужди. Не се пускай на курсовете на Груев за вълновата теория.
 
От: Моля за съвет за форекс, от начинаещ

Да, повечето от едно време вече дават само акъл - курсове, книги и тн. Визирам Пешо Караиванов (за незнаещите да спомена, че той разви investor.bg с темата за валутна търговия) и Светлин Минев. Не им стиска да играят, щото са на ясно с играта. По лесно се изкарват парите по техния сегашен начин. По добре врабче в ръката, отколкото орел в небето.
 
От: Моля за съвет за форекс, от начинаещ

От форекс може да спечели всеки, и всеки може да загуби без значение дали колко опит има и т.н. Форекс е високо рисков.

Ао си готов в един момент да загубиш много или всичко, опитай. Ако не си готов недей.

Иван Петров - потърси това име, ето едно интервю с него - на кратко - този човек се води от тези дето уж знаят и могат да печелят от форекс, според статията той управялва около полвин милион долара чужди пари - не всеки може да придобие подобна популярност и да намери толкова инвеститори - той го е постигнал след като години наред е имал мн добри резултати. НО последните няколко месеца е само на долу....

Казвам това само като пример, че за форекс трябва психика (освен знания, опит и т.н.) Само си представи, вкарваш кякваква сума и чакаш дали ще се вдигне или падне, е можеш да се побъркаш, не спиш, не говориш... а сега си представи 10 поредни спада.... можеш ли да го преживееш? Как ще се чувстваш? Дори и да си на + след всичко това, финансово може и да си по добре, но как ще си емоционално?

Дали да опташ? Да разбира се, как имаче ще разбереш дали е за теб!

Не ги слушай какво ти говорят, че било трудно, невъзможно или рисковано. Реално на върха (във всяка една област) са онези които не са псолушали съветите, че това е невъзможно... Успяват тези които рискуват и се борят! Просто преди да почнеш помисли (сигурно си помислил вече) и УСПЕХ!
 
От: Моля за съвет за форекс, от начинаещ

Не ги слушай какво ти говорят, че било трудно, невъзможно или рисковано. Реално на върха (във всяка една област) са онези които не са псолушали съветите, че това е невъзможно... Успяват тези които рискуват и се борят! Просто преди да почнеш помисли (сигурно си помислил вече) и УСПЕХ!

Това да не слушаш неточните съвети на хората без опит обаче според мен е по-правилно.

... и се подготви с четене. Ако искаш да спечелиш от която и да е област според мен трябва да заложиш поне едно 10 години в това да станеш експерт, преди да усетиш прилична печалба. А до тогава.... практика, практика, практика
 

Горе