Мрежа от сайтове под един домейн.. структура??

yMladenov

Member
Здравейте,
днес си поиграх малко с търсачката и забелязах нещо, може би, странно за сайтовете ми. Въведох ключовата дума за марката ми - Tradeo - и за моя голяма изненада изкара първо началната ми страница на главния домейн, след това тази на под-домейн с RSS генерирано съдържание и накрая (след ~2 страници) се появи и хостинг услугата, която предлагам и има най-добро СЕО от трите.

бележка: страницата на главния ми домейн е със "under contruction" индекс и практически няма съдържание по нея, освен два линка. Въпреки това излезе първа.

После реших да сравня със хит.бг. Разликата, в случая е, че аз си правя сайтовете на под-домейни, а те си ги вмъкват на фолдери във адреса.

hit.bg/freehosting/
се ранкна по-добре от
free-host.tradeo.biz/

Ранкна се по-добре без да взимам предвид разликите в pagerank-а и backlinking.

Кое според вас е по-добре? Как се разпределя pagerank-а при под-домейни и главния домейн??

п.п. знам, че е най-добре всичко да си ми е на отделен домейн, но искам да използвам инвестицията ми (макар и малка) на максимум.
 
По късно ще гледма да отговоря по подробо но имаи на предвид че хит бг е много стар домеин и трътс ранка му е в небесата :) там също можеш да избираш дали да е съб домеин или дирекория... А на твоя сайт имаш събдомеин можеш да го аксесваш и като напшеш саит.ком/събдомеина/

Иначе Г са ми страни на последък.... Как си линковете на трите събдомина ( в яхо саитексполръра) ?
 
coolice каза:
Иначе Г са ми страни на последък.... Как си линковете на трите събдомина ( в яхо саитексполръра) ?

Те всъщност са два в момента.

http://www.free-host.tradeo.biz
Inlinks (30) Except from this subdomain to entire site

хмм.. обаче другия събдомейн не го отчита като правилно url. :?
Възможно ли е яху сайт-експлорера да ми каже така ако няма входящи линкове към сайта?
We were unable to find any results for the given URL in our index:

http://www.news-zine.tradeo.biz
url-то си а напълно валидно. Май не съм го събмитнал в search.yahoo, това играе ли някакво значение?

п.п. Само да отбележа, че сайтовете ми са събдомейни на мой собствен. Не са на безплатен хост.
 

Горе