Най-добрият и лесен начин за разплащане?

tuger

Well-Known Member
Имам идея за проект за бг пазара, който много зависи от начин на разплащане. Става дума за еднократна сума между 10-30 лв. и таргетирано към масовата публика. Затова плащането трябва да е възможно най-елементарно и да не изисква големи познания в интернет.

Понеже нямам опит на тукашния е-пазар, ще се радвам да споделите при вас кои разплащателни системи са най-вървежни.

Благодаря предварително!
 
От: Най-добрият и лесен начин за разплащане?

Най-предпочитания начин за плащане за българина е кеш. Тоест алтернативите при покупка онлайн са изипей или плащане при доставка. Моя съвет е да добавиш няколко варианта за плащане. Всеки си е свикнал различно и трудно преминава към нов метод за плащане. Аз лично най-много бизнес плащания получавам през изипей.
 
От: Най-добрият и лесен начин за разплащане?

Аз също продавам 99,99% услуги. :) Отпада ти само варианта плащане на куриерската фирма.
 
От: Най-добрият и лесен начин за разплащане?

три са - кеш, на ръка и в брой
 
От: Най-добрият и лесен начин за разплащане?

И за услуга плащат хора чрез пощенски записи по Еконт. Тъй като и аз съм всеки ден в офисите на Еконт също не ме бърка :) колкото повече варианти им дадеш за всеки си има пътник... тук повечето ще кажат "това са битници ще плащат с пощенски записи"... Битници ама те плащат и като другото им е трудно и непознато добре са ми дошли така :)
 
От: Най-добрият и лесен начин за разплащане?

Смс-ите заслужават ли си все още като опция ?

При положение, че получаваш по-малко от 50% от крайната сума (с ДДС която клиента плаща) просто няма смисъл!
 
От: Най-добрият и лесен начин за разплащане?

При мен плащанията са по старото правило 20:80. 80% е плащане с куриер, а 20% плащане с Изипей. И съвсем по правилото за бизнеса "20:80", точно тия 20% ми носят 80% от печалбата.
 
От: Най-добрият и лесен начин за разплащане?

Хич, това е голяма мизерия, даже ми напомни, че трябва да ги спирам в рекламната ми мрежа.
От 2.40 смс за теб остават едва 90 стинки :lol:
Смс-ите заслужават ли си все още като опция ?
 
От: Най-добрият и лесен начин за разплащане?

EasyPay, Банков превод, ПОС Терминал,
 
От: Най-добрият и лесен начин за разплащане?

И това е, ако си на специална тарифа и си вземаш парите с месец закъснение :lol:
Въобще смс е пълен фъш, обаче на много хора им удобно така. :(
Ебаси змията ....
 
От: Най-добрият и лесен начин за разплащане?

EasyPay какви пари искат от търговците за заплащане на поръчки? Може и на лично, ако е конфиденциално, не намирам инфо на сайта им.
 
От: Най-добрият и лесен начин за разплащане?

Сигурно защото не се търси на правилното място.

Dаtаmаx са собствениците. eP и EP са техни услуги. eP за Merchants. С изградения акаунт вече ще се приемат и плащанията офлайн по EP.

А за банков ПОС терминал имаше 2 теми за тях: тук и тук.

Важно е да се отбележи, че нито eP, нито банковите ПОС не предпазват от плащания, осъществени от чорени карти, както и chargebacks. Практически не нулева, но айде – 0,01% защита има, колкото да не е без хич. И както се вижда, след като се спомене това, всеки остава безмълвен.
 
От: Най-добрият и лесен начин за разплащане?

Процент и малко е добро число, ако няма никакви др. скрити такси. Доближава се до наложения платеж най-много и го виждам като опция да се отучи ганьо да пазарува с НП. Например - платете през ЕП и получавате безплатна доставка от 0 лева.
 

Горе