Необходими документи за дропшип

slavka

New Member
Какви документи са ми необходими за да открия дропшип и трябва ли да регистрирам фирма:?:
 
От: Необходими документи за дропшип

Зависи с кой доставчик ще работиш. Някой изискват да имаш фирма докато други не. Най-добре попитай фирмата която си избрал какви условия има!
 
От: Необходими документи за дропшип

Дори и доставчикът да не изисква да имаш фирма ти все пак трябва да имаш. Защото живееш в България и българските закони те задължават да регистрираш фирма за да извършваш търговска дейност.
 
От: Необходими документи за дропшип

За да откриеш дропшип не ти трябват никакви документи - просто ти трябва повече ровене в търсачката и накрая ще го откриеш - също така не би трябвало да ти трябва и фирма маниго хепито какви ти ги разправя
 
От: Необходими документи за дропшип

Ако живееш в Лондон може и без фирма. В София обаче (и други български градове) се налага да спазваш българското законодателство.

Разбира се ако избереш да не спазваш законите не ти трябва фирма.

И сега трябва ли да имам фирма, за да продавам по нета ?!

Всяка покупко продажба с цел печалба извършвана по занятие трябва да се осъществава под някаква правна форма. Най-общо казано чрез фирма.

Какво значи "по занятие" - пише в Търговския закон

Извършването на търговска дейност по занятие без юридическа регистрация на търговско дружество е абсолютно незаконно.

Та то тук няма варианти с фирма или без.

А на въпроса - по лесно ли ще ръководиш бизнеса или ще те забави - да знаеш, че правилото е "Да имаш фирма е скъпо удоволствие" - разбира се че ще те забави и ще ти пречи и ще ти е по скъпо (т.е. печалбата по-малка), но друг начин да работиш законно няма.

И да знаеш това с блогърите дето се беше вдигнал шум по едно време няма нищо общо с търговската дейност - там проблемът беше друг.
 
От: Необходими документи за дропшип

По скоро, ще ти трябва фирма регистрирана в САЩ а не в БГ! В нета има фирми които предлагат регистрация на офшорки за СЩ.
 
От: Необходими документи за дропшип

По скоро, ще ти трябва фирма регистрирана в САЩ а не в БГ! В нета има фирми които предлагат регистрация на офшорки за СЩ.

А там, както вече знаем, става много сложно с банковата сметка и трябва да си на място.
И да, по-сериозните дропшипъри ще ти искат фирма.
 
От: Необходими документи за дропшип

Хепи и на антарктида и на луната ако искаш да откриеш дропшип ще го откриеш ако го има. Ако го няма няма да го откриеш и за това никъде няма да ти трябват документи.
Виж ако самият той иска да стане дропшипър е отделен въпрос ама не видях да е такъв случаят. Ако беше такъв щеше предполагам най малкото да напише той ли ще е дропшипъра или той ще използва неговите услуги също така, ако питаше това предполагам щеше да каже за коя страна става въпрос и тн.
 
От: Необходими документи за дропшип

Тъй като гледам иска да практикува dropshipping и съответно да стане dropshipper. Тука малко езиково тълкуване се налага като гледам. Slavka, добре е да уточниш, за да получиш полезни отговори.
 
От: Необходими документи за дропшип

Тугер Славката е минал вчера и си е заминал, ако е знаел какво иска да попита щеше да го е попитал - От въпроса му си личи че има още много да чете и затова съм му и написал такъв отговор.

Чудя се само на Хепито не схвана ли иронията ми още в първият ми пост та се пали.
 

Горе