Не искам jabse да кешира сайта ми

dancho

New Member
Знаете ли как да направя бъгнята jabse да не кешира сайта ми.
Така се получава duplicate content, защото google кешира всичко, което е кеширал jabse.
Незнам как го правят този номер, но това е с цел jabse да има съдържание(посещения).
 
От: Не искам jabse да кешира сайта ми

за съжаление е така. Както и google кешира. Според мен може да помолиш собствника на jabse да махне кешираното съдържание и да requestne от google да махнат неговит кеширани страници в които има твое съдържание. Но по принцип би трябвало твоите да се ранкват по-добре от кешираните в jabse. Което означава, че на практика ти нищо не губиш
 
От: Не искам jabse да кешира сайта ми

Проблема е, че jabse въртят номера за да може техните страници с резултати и кешираните страници да са в google резултатите. Това е така защото никой не използва тази бъгня и трафика, който генерират е от google
 
От: Не искам jabse да кешира сайта ми

на мен това ми е пределно ясно, но пак ти казвам и google кешира и се опитаха да ги съдят но единственото което може да се направи е да им се изпраща request от google webmaster tools. A jabse е ясно защо го правят, но пак ти казвам, че техните страници излизат по надолу от твоите и не трябва да те притеснява
 
От: Не искам jabse да кешира сайта ми

Виж линковете към сайта ти от google tools -> google sitemap.
Мойте линкове са от страници, които са кеш на jabse.

Демек google кешира всичко дето е кеширало бъгнята.

Теб не те ли притеснява, че имаш старо копие на сайта си в jabse и google е кеширало това копие на jabse
 
Последно редактирано:
От: Не искам jabse да кешира сайта ми

ами не би трябвало да те притесняват такива неща. Има доста по-важни неща според мен като съдържание. Иначе ще отделиш два дена да се занимаваш, а така можеш да работиш по съдържанието на сайта си
 
От: Не искам jabse да кешира сайта ми

Ползвай тага noarchive, ако не греша Jabse го поддържа от околко година и нещо.
Също така може да си зададеш въпроса в http://forum.jabse.com/ мисля че там ще ти дадът доста повече инфо

Може да видиш и http://forum.jabse.com/viewtopic.php?t=124
 
От: Не искам jabse да кешира сайта ми

Не е лошо момче просто се бори и индексирането му дава съдържание и трябва да го показва на батко Гугъл, а и мисля че Гугъл имат и те проблеми макар и с нежеланото индексиране от ботове . Според мен не може това да ти навреди, поне не и за дълъг период, дори може да го считаш като линкове от друго ip :) а и мисля че на страницата на кеша се показва урл-то от където е копирано и може това Гугъл да го отчете знайш ли :)
 

Горе