Няколко въпроса за блога ми.

Martin3s

Member
Съфорумници помагайте. Въпросите ми не са кой знай какво, но тематиката на това с гоето се захващам не е за обяснение :lol: Блогът е http://figuri.blogspot.com/ (и името е смахнато) Проблемът е че не мога да махна тази натрапваща се оранжева линия най-горе. Другото, което ме затроднява е, че искам да пълня блога със снимки, много снимки - има ли някакъв вариянт те да са появяват в блога по по различен начин от тоя който блогър предлагат (скучен е). 85% от блога ще е снимки, а останалата текст. Идеята е да се направи един голям архив от снимки на компанията ми, но не снимки на отделни хора, а снимки от партита и прочие. Примерно пост със заглавие 01.08.09 - Екстраваганца(Варна) и в съмият пост 30-40 снимки и кратко резюме от прекараната вечер, споменаващо изцепки и новосъздадени лафове :) Надявам се да ми помогнете и да ме подкрепите, въпреки, че идеята е доста налудничева.
Предварително благодаря.
 
От: Няколко въпроса за блога ми.

Аз също си създадох блог наскоро. За да премахнеш лентата:
Слагаш го между <head>...</head> таговете.Аз лично в края преди </head> го мятам.

Код:
<script type="text/javascript">
var showHeader=false;
function ShowHideNav()
{
showHeader=!showHeader;
var nav=document.getElementById("navbar-iframe");
if (showHeader)
{
nav.style.visibility="visible";
nav.style.display="block";
}
else
{
nav.style.visibility="hidden";
nav.style.display="none";
}
}
</script>
<style type="text/css">
#navbar-iframe {
visibility: hidden;
display: none;
}
</style>
За запълване на мястото където е бил navbar-a може да използваш
Код:
body
{
  margin-top:0px;
  position: relative;
  top: -50px;
При мен проработи. За жалост със снимките не мога да ти помогна. Успех!
 
От: Няколко въпроса за блога ми.

не говоря за блогър лентата, аз нея я махнах в самото начало.
 
От: Няколко въпроса за блога ми.

Нали знаеш, че блогър имат лимит от 1024 мб за блог.
Иначе за оранжевата лента трябва да търсиш в HTML кода на темата ти, като за по-сигурно разгъни и притурките. Следва Control+F и "BLOGGER TEMPLATES AND TWITTER BACKGROUNDS". Само гледай да изтриеш каквото трябва, че да нямаш ядове после.
 
От: Няколко въпроса за блога ми.

Оправих го. Благодаря ви. Ако темата пречи, може да я изтриете.
 

Горе