Онлайн магазин който да продава стоки в Европейския съюз чрез услугата дропшипинг.

LastAlive

New Member
Здравейте бих искал да отворя он лайн магазин който да продава стоки в Европейския съюз чрез услугата дропшипинг. Намерил сам си китайски дропшипър който има склад в европа и оправя митницата до тук... но има и друг вариант с един друг китайски доор то доор доставчик, който казва че няма да спрат продукта на европейската митница защото може да го декларира като подарък или безплатна мостра. Обаче не знам от каде да изчерпя информация за данаците. Ако регистрирам фирма в БГ и продавам през сайта си в Евро съюза как стоят нещтата с плащането на данаци смисал идеята ми е от китай да дропшипвам малко по скъпи неща до европа и от някои европейски сайтове дропшипинг сайтове също. Но декларирайки шипинга като подарък пред куриерската фирма аз как си осчетоводявам разходите и приходите ( има ли някакъв проблем ) и като фирмата е българска трябва ли да плащтам ддс и тн. въпроса е как да се оправя с данъците като ми декларират шипинга като подарък за да не се спира от митницата. ( говоря за единични бройки ) намерил сам си дропшипари.
 

Горе